NY Islanders – New Jersey | 3:2 (2:1 po s.n.) | | | Pittsburgh – Tampa | 4:2 (kon.) | | | Buffalo – Ottawa | 5:4 (1:0 po s.n.) |
Olomouc – Vítkovice | 2:5 (kon.) |
Almaz – Karlovy Vary | 3:1 (kon.) |
Ústí n/L – Kobra Praha | 3:0 (kon.) |
Lukáš Zayml
Branky a nahrávky:
17. Kupcov (TS), 23. Baranov (Chabarov), 38. Kupcov (Vovčenko, Peršin) – 58. Zadražil (Griger, Harkabus)
Rozhodčí:
Diváci:
Neproměněná penalta:
Almaz Čerepovec:
Grigorjev (Kononov) – Krochta, Peršin, Šapovalov, Krylov, Kuzmin, Kalugin, Ugarkin – Kupcov, Vovčenko, Mojsejev – Žicharev, Chabarov, Baranov – Loščenko, Skobelev, Kiseljov – Stěpanov, Jarovoj, Leonov – Anikin.
Náhradníci:
Trenér:
HC Energie Karlovy Vary: Fučík (Kuchař) – Šimek, Šafář, Michálek, Běhal, Vaněk, Rulík, Kečkeš, Röthlisberger – Harkabus, Zadražil, Gríger – Osmík, Beránek, Škop – Vrána, Rubeš, Csamangó – Orság, Janata.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC Energie Karlovy Vary: Fučík (Kuchař) – Šimek, Šafář, Michálek, Běhal, Vaněk, Rulík, Kečkeš, Röthlisberger – Harkabus, Zadražil, Gríger – Osmík, Beránek, Škop – Vrána, Rubeš, Csamangó – Orság, Janata.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí:
Diváci:
Hosté snižují na 3:1! MATĚJ ZADRAŽIL to vzal na sebe a střelou pod vyrážečku vzkřísil jiskru naděje. Asistence: David Griger, Tomáš Harkabus
Almaz Čerepovec: Grigorjev (Kononov) – Krochta, Peršin, Šapovalov, Krylov, Kuzmin, Kalugin, Ugarkin – Kupcov, Vovčenko, Mojsejev – Žicharev, Chabarov, Baranov – Loščenko, Skobelev, Kiseljov – Stěpanov, Jarovoj, Leonov – Anikin.
HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Fučík) – Šimek, Šafář, Michálek, Běhal, Vaněk, Rulík, Kečkeš, Röthlisberger – Harkabus, Zadražil, Gríger – Osmík, Beránek, Škop – Vrána, Rubeš, Csamangó – Orság, Janata..
Oba týmy už se spolu letos utkaly třikrát a zatím se pokaždé z vítězství radovali hráči karlovarského týmu. Dvakrát vyhráli energetici v KV Areně a naposledy ve včerejším duelu v Čerepovci, který dotáhli do vítězného konce až po prodloužení, v poměru 4:3.
Domácí celek se nachází v horní polovině tabulky Západní konference, konkrétně na deváté pozici se ziskem 57 bodů. Oproti ostatním mužstvům však mají odehráno nejméně zápasů a tak ještě můžou stoupat ve vyrovnaném pořadí vzhůru. Forma domácích navíc pomalu stoupá vzhůru, v listopadu sice hráči Almazu prohráli šest z osmi duelů, nyní již však bodovali ve čtyřech zápasech za sebou. Lídry domácího týmu v útoku je trojice Mojsejev, Vovčenko, Kupcov; v brance se poměrně daří jedničce týmu Grigorjevovi s úspěšností zákroků 91,3%.
Poslední zápasy
15.12.14 Čerepovec – K. Vary 3:4p
05.12.14 Čerepovec – Salzburg 5:4
04.12.14 Čerepovec – Salzburg 6:3
Nejproduktivnější hráči
Dmitrij Mojsejev – 33 bodů (16+17)
Daniil Vovčenko – 31 bodů (16+15)
Sergej Kupcov – 28 bodů (15+13)
Junioři Karlových Varů si stále udržují skvělou formu v této sezoně a i nadále vévodí všem účastníkům letošního ročníku MHL, když se ziskem 80 bodů vévodí nejen Západní konferenci, ale i celé lize. Hosté jsou aktuálně na posledním tripu v tomto kalendářním roce a dnešní utkání je jeho poslední částí. Hráči Energie jsou stále na špici individuálních statistik. Matej Zadražil si udržuje náskok na čele kanadského bodování, Tomáš Harkabus je druhý mezi střelci a Denis Šimek je v první desítce bodování obránců. V brance se pravidelně střídají Fučík s Fečem, nově jim při zápasech alternuje nadějný dorostenec Ondřej Kuchař, který je s týmem i na nynějším zahraničním výjezdu.
Poslední zápasy
15.12.14 Čerepovec – K. Vary 3:4p
13.12.14 Jaroslavl – K. Vary 3:5
12.12.14 Jaroslavl – K. Vary 2:1
Nejproduktivnější hráči
Matěj Zadražil – 54 bodů (20+34)
Tomáš Harkabus – 42 bodů (24+18)
David Gríger – 38 bodů (23+15)