Švýcarsko – Japonsko | 4:2 (kon.) | | | Rusko – Finsko | 3:5 (kon.) | | | Švédsko – Česko | 3:2 (kon.) |
USA – Kanada | 3:1 (kon.) | | | Švýcarsko – Česko | 1:3 (kon.) |
Washington – Columbus | 4:1 (kon.) | | | Philadelphia – Winnipeg | 3:2 (po pr.) | | | Detroit – Buffalo | 3:2 (kon.) |
Tampa – Toronto | 3:0 (kon.) | | | Nashville – Colorado | 3:4 (kon.) | | | Edmonton – Anaheim | 1:2 (kon.) |
Arizona – Calgary | 2:5 (kon.) | | | San Jose – Los Angeles | 5:2 (kon.) |
Ufa – Magnitogorsk | 1:3 (kon.) |
Rakousko – Slovensko | 4:1 (kon.) |
Bardejov – Nové Zámky | 2:4 (kon.) |
Nitra – Zvolen | 4:1 (kon.) |
konec
Edmonton Oilers
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Anaheim Ducks
Martin Schwarz
Branky a nahrávky:
52. Jakupov (Hall, Draisaitl) – 5. Perry (McGinn, Rakell), 33. Pirri
Rozhodčí: St. Pierre, Joannette – Gawryletz, Wheler
Diváci: 16 839
Neproměněná penalta:
Edmonton Oilers:
Talbot (Brossoit) – Sekera, Fayne, Oesterle, Reinhart, Nurse, Clendening – Maroon, McDavid, Eberle – Hall, Draisaitl, Jakupov – Korpikoski, Letestu, Cracknell – Hendricks, Lander, Kassian
Náhradníci:
Trenér:
Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Lindholm, Manson, Fowler, Vatanen, Stoner, Theodore – McGinn, Getzlaf, Pirri – Ritchie, Rakell, Perry – Cogliano, Horcoff, Silfverberg – Garbutt, Thompson, Stewart
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Lindholm, Manson, Fowler, Vatanen, Stoner, Theodore – McGinn, Getzlaf, Pirri – Ritchie, Rakell, Perry – Cogliano, Horcoff, Silfverberg – Garbutt, Thompson, Stewart
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: St. Pierre, Joannette – Gawryletz, Wheler
Diváci: 16 839
John Gibson (ANA) (27 zásahů)
Taylor Hall (EDM) (0 + 1)
Nail Jakupov (EDM) (1 + 0) (05:40:41)
Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 25:25)
Edmonton Oilers: 28
Anaheim Ducks: 25
Tak se přeci jen domácí fanoušci dočkali a nutno říct, že tato trefa Edmonton Oilers je zasloužená, jelikož se na ni Olejáři hodně nadřeli. A navíc se prosazuje NAIL JAKUPOV, který dnes prožívá hodně dobrý zápas a po svých několika šancích v průběhu celého utkání nakonec přeci jen dostává puk do sítě Johna Gibsona. Stalo se tak hned po buly, když Jakupov na nic nečekal a hned střílel, aby překvapil soupeře. A to se mu také povedlo, pravděpodobně nikdo z hokejistů Ducks nečekal tak rychlé inkasovaní. Podaří se Edmontonu ještě vyrovnat výsledek? Uvidíme. Asistence: Taylor Hall, Leon Draisaitl.
Edmonton Oilers: 18
Anaheim Ducks: 18
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Jako bych to ovšem zakřikl, protože je tu přeci jen druhá branka Anaheimu. O to víc musí tento puk ve vlastní síti Edmonton Oilers mrzet, když se Ducks dostali po hodně dlouhé době k nějaké střele a vůbec šanci směrem k domácí brance. Přeci jen se ovšem kalifornská družina prosazuje a za střelce je označen BRANDON PIRRI, jenž dostal kus černé gumy za záda Cama Talbota. Olejáři tedy musejí dohánět ztrátu dvou branek. Je ale pravda, že Pirri nic neuspěchal a se zakončením to provedl moc dobře, když z otočky zametl puk pod brankáře soupeře. Tak uvidíme, co na to teď Edmontonští. Bez asistence.
Edmonton Oilers: 10
Anaheim Ducks: 9
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Tak jsme příliš dlouho na první branku zápasu čekat nemuseli. Moc se od startu duelu nepřerušovalo, což pramenilo v poměrně vysoké tempo hry od prvních okamžiků a nakonec jsou to Anaheim Ducks, kdo se jako první prosazují a dávají gól. COREY PERRY na nic nečekal, vzal celou situaci na sebe a sotva se dostal přes modrou čáru do útočného pásma, napřáhl a pořádnou ranou napálil kus černé gumy o horní tyčku zařízení Cama Talbota. Od té se následně pryž odrazila za záda gólmana Oilers. Teď je na domácích, aby si připravili nějakou odpověď. Asistence: Jamie McGinn, Rickard Rakell.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
Andrej Sekera (EDM) (6 + 24)
Týmy se spolu naposledy na ledové ploše potkaly na konci letošního měsíce února, a to když se hrálo v Kalifornii. Vyrovnaný zápas nakonec vyhráli v prodloužení 2:1 Anaheim Ducks.
Olejáři nadále zůstávají na posledním místě Pacifické divize, přestože nyní už jen rozdílem skóre, jelikož se dokázali dotáhnout na Vancouver Canucks. Ti mají stejné bodů, tedy šestasedmdesát. Je jasné, že na postup do vyřazovacích bojů Edmontonští dávno pomýšlet nemohou, přesto ještě chtějí dělat radost svým fanouškům a skončit na lepší než poslední příčce žebříčku, další krok k tomuto cíli mohou učinit dnes proti Anaheim Ducks. Oilers sice z posledních tří zápasů dotáhli do vítězného konce pouze jediný (když se jim povedlo přestřílet San Jose Sharks v jejich hale 6:3), vzdorovat ovšem dokázali v minulém mači i Los Angeles, s nímž padli těsným poměrem 4:6. Uvidíme, jak si Edmonton povede proti Kačerům, každopádně v zápasech obou týmů poslední dny padá hodně branek.
Anaheim Ducks už mají – podobně jako v Pacifické divizi první Los Angeles Kings – zajištěný postup do play-off, aktuálně na svém kontě čítají dvaadevadesát bodů a jejich náskok na třetí rivaly San Jose Sharks činí celé čtyři body. A přitom vzpomeňme, kde se Kačeři v tabulce nacházeli na samotném začátku tohoto ročníku. Anaheim navíc ztrácí jen tři bod na první Krále, takže ještě může stále pomýšlet na vítězství v divizi. A to i přesto, že Kings se nechtějí vzdát výborné formy a vyhrávají jeden zápas za druhým. Ducks vyhráli dvakrát z posledních čtyř zápasů, v zatím posledním odehraném duelu přetlačili Ottawu v prodloužení, když předvedli parádní obrat výsledku. Ještě o utkání dříve stejný celek padla v prodloužení poměrem 5:6 na ledě Toronto Maple Leafs. Dočká se Anaheim u dalšího kanadského klubu výhry?