Německo – Rusko | 3:6 (kon.) | | | Bělorusko – Kanada | 0:6 (kon.) | | | USA – Švédsko | 4:3 (kon.) |
Finsko – Česko | 3:4 (0:1 po s.n.) |
konec
Německo
3:6
(0:3, 0:2, 3:1)
Rusko
Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.
Ondřej Zoubek
Branky a nahrávky:
46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)
Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Anssi Salonen (FIN) – Libor Suchánek (CZE), Nathan Vanoosten (CAN)
Diváci: 18 734 (vyprodáno)
Neproměněná penalta:
Německo:
Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A). Trenér: Marco Sturm.
Náhradníci:
Trenér:
Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Oleg Znarok.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Oleg Znarok.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Anssi Salonen (FIN) – Libor Suchánek (CZE), Nathan Vanoosten (CAN)
Diváci: 18 734 (vyprodáno)
Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního svátečního dne. Na počtenou! (18:31:41)
Christian Ehrhoff – GER (0+1)
Nikita Kučerov – RUS (2+0)
Němci na začátku poslední minuty ještě korigují výsledek! Puk se po pravé straně po hrazení dostal až k FREDERIKOVI TIFFELSOVI, který se vyhnul ruskému obránci, nabruslil si na střed a prostřelil Vasilevského mezi betony – 3:6! Asistence: Marcus Kink, Dennis Seidenberg.
Je to gól, Rusko je zpět ve vedení o čtyři branky! Panarin objel branku a přihrál bekhendem mezi kruhy na NIKITU KUČEROVA. Útočník Tampy Bay trefil první střelou levou tyčku, ale v pádu dokázal puk dorazit do sítě – 2:6! Asistence: Artěmij Panarin.
Nakonec ovšem domácí mužstvo proměňuje klasickou přesilovku ve druhý gól! PHILIP GOGULLA se postavil před bránu a tečoval Ehrhoffovu střelu mezi betony Vasilevského. Teč byla těsně pod úrovní horní tyčky – 2:5! Asistence: Christian Ehrhoff, Dominik Kahun.
Trochu se štěstím, ale přece. Němci skórují z první střely na branku ve třetí třetině. Vasilevskij neviděl dobře na Müllerovu ránu, protože před ním projížděla dvojice hráčů. Odražený puk si našel BROOKS MACEK a bekhendem jej dorazil do sítě -1:5! Asistence: Moritz Müller, Dennis Seidenberg.
Záhy jel Gusev sám na branku, ale střílel jen do Greisse. Německý gólman si poradil také se zakončením Zuba, ovšem v šestatřicáté minutě pošesté kapituloval. Po chybě Kruegera ujížděl Kučerov sám na branku a předvedl dokonalý bekhendový blafák. Němci budou ve třetí části dohrávat dvanáct sekund z přesilovky, ale na body z tohoto zápasu mohou nejspíš zapomenout.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Chyba Němců na útočné modré čáře je potrestána, Rusové vedou o pět branek! Krueger nezpracoval přihrávku od Y. Seidenberga a NIKITA KUČEROV pelášil sám na branku. Nádherný bekhendový blafák pověsil přímo pod horní tyčku – 0:5! Bez asistence.
Rusové střílejí třetí gól v přesilovce a navyšují náskok! První Panarinovu ránu ještě zablokoval Plachta, ale puk se k ruskému útočníkovi vrátil. Panarin přihrál před odkrytou bránu NIKITOVI GUSEVOVI, a ten z první překonal Greisse – 0:4! Asistence: Artěmij Panarin, Anton Bělov.
V osmnácté minutě přihrál Gusev na pravé křídlo Šipačovovi, ten nachytal Greisse na přední tyči a podruhé v zápase propasíroval kotouč do sítě. Přesilovka pokračovala a za dalších pětašedesát sekund přidali Rusové třetí branku.Provorov poslal na branku střelu od modré čáry a Plotnikov ji usměrnil do sítě. Greiss toho příliš neviděl. Němci budou na začátku druhé části dohrávat přesilovou hru.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Po minutě a pěti sekundách využívají Rusové dlouhou přesilovku dokonce podruhé! Polovina haly slaví, ta druhá je zkroušená. Antipin přihrál na modrou čáru Provorovovi, jehož střelu před Greissem ještě tečoval SERGEJ PLOTNIKOV – 0:3! Asistence: Ivan Provorov, Viktor Antipin.
V Las Vegas si mnou ruce, ve VADIMU ŠIPAČOVOVI budou mít skutečně velmi cenného hráče. Panarin s Gusev dostali puk na Šipačova, který vypálil zprava z prvního doteku a propálil Greisse u první tyčky. Německému brankáři propadl puk trochu smolně – 0:2! Asistence: Nikita Gusev, Artěmij Panarin.
Po minutě a čtyřech sekundách se Rusové ujímají vedení! Druhá forma Rusů je prostě smrtící! Panarin přihrál za branku Dadonovovi, který bekhendem našel před bránou volného VADIMA ŠIPAČOVA. Greiss byl naprosto bez šance – 0:1! Asistence: Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
Německo: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A). Trenér: Marco Sturm.
Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov.
Trenér: Oleg Znarok.
Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Anssi Salonen (FIN) – Libor Suchánek (CZE), Nathan Vanoosten (CAN).
1. Lotyšsko – 2 utkání, 6 bodů, skóre 6:1
2. Rusko – 2 utkání, 5 bodů, skóre 12:2
3. Švédsko – 2 utkání, 4 body, skóre 8:4
4. Německo – 2 utkání, 3 body, skóre 4:8
5. USA – 2 utkání, 3 body, skóre 8:4
6. Slovensko – 2 utkání, 2 body, skóre 4:5
7. Itálie – 2 utkání, 1 bod, skóre 3:13
8. Dánsko – 2 utkání, 0 bodů, skóre 2:10
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ
Od roku 2010 se Rusové s Němci na MS potkali celkem sedmkrát. Právě před sedmi lety v Německu domácí v osmifinálové skupině prohráli 2:3 a v semifinále podlehli Rusům poměrem 1:2. Němci tehdy inkasovali těsně před koncem třetí třetiny a na turnaji nakonec skončili čtvrtí.
O rok později v Bratislavě Německo zaskočilo Rusy v prvním utkání turnaje a zvítězilo 2:0. Za rok ve Švédsku vyhráli stejným výsledkem, tedy 2:0, Rusové a v základní skupině neztratili ani bod. Obě mužstva se potkala ve skupině také na MS 2013, Rusové přehráli Němce 4:1.
Utkání obou soupeřů na MS 2014 v Minsku bylo bezbrankové až do třetí třetiny, kdy se třikrát prosadili Rusové a slavili výhru 3:0. A konečně, před rokem v Moskvě se Němci s Rusy potkali ve čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Sturma po první třetině senzačně vedli, ale domácí favorit ostudu nepřipustil, utkání otočil a po výhře 4:1 postoupil do semifinále.
RUSKO
Rusové si přejí přerušit kanadskou nadvládu posledních let a znovu urvat zlaté medaile pro sebe. Hráči ambiciózního týmu od samého začátku tvrdí, že do Německa přijeli vyhrát všechny zápasy. Kouč Oleg Znarok sestavil mužstvo s několika hráči z NHL, ale s převahou zástupců domácí soutěže. Největšími hvězdami jsou útočníci Artěmij Panarin, Vadim Šipačov nebo Nikita Kučerov. Dále v týmu figurují třeba brankář Vasilevskij, Mozjakin nebo Dadonov.
Rusové celý turnaj svým zápasem proti Švédsku otevírali. Jako první se v úvodní třetině prosadil Švéd Lindholm a Rusové ztráceli jeden gól až do čtyřiačtyřicáté minuty, kdy Fastha prostřelil Andronov. Skvělé prodloužení branku nenabídlo a nájezdy rozhodl Panarin, Rusové zvítězili 2:1 sn. Panarin zářil také o dva dny později v zápase proti Italům. Na rozkladu nováčka elitní skupiny se podílel čtyřmi kanadskými body, Rusové v součtu zvítězili drtivě 10:1. S Italy neměli slitování.
Skupina A, neděle 7. května, 12:15, Kolín nad Rýnem:
Itálie – Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)
Branky a asistence: 24. Traversa (And. Bernard, Helfer) – 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov, N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov, Naměstnikov), 46. Mozjakin (Šipačov, Panarin), 46. Naměstnikov (Kučerov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov).
Diváci: 10 893 (59 % celkové kapacity).
Sestava Ruska: Vasilevskij (41. I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Znarok.
NĚMECKO
Němci hrají na domácím mistrovství světa po sedmi letech a touží přinejmenším zopakovat semifinálovou účast z roku 2010. Trenér Marco Sturm poskládal kádr se třemi hráči z NHL, jimiž jsou brankář Thomas Greiss, obránce Dennis Seidenberg a útočník Tobias Rieder. Další zkušený obránce Ehrhoff ještě kvůli zranění do šampionátu nezasáhl, dále Němci čekají na konec série mezi Edmontonem a Anaheimem kvůli případnému příjezdu Draisaitla.
I bez své největší hvězdy ale němečtí hokejisté zahájili v pátek mistrovství světa senzačně. Převážnou část zápasu proti USA vedli a Greiss podával v brance skvělý výkon. Američané sice vyrovnali, vzápětí ale inkasovali z hole Hagera a Němci slavili zisk tří bodů za výhru 2:1. Ještě v polovině druhého utkání se Švédskem byl stav vyrovnaný, ale poté už stříleli přesně jen Skandinávci. Němcům nakonec uštědřili nepříjemný debakl 7:2. Rusové budou třetím silným soupeřem v řadě.
Skupina A, sobota 6. května, 20:15, Kolín nad Rýnem:
Německo – Švédsko 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Branky a asistence: 17. Hager (D. Seidenberg, Ehliz), 26. Gogulla (Plachta, Schütz) – 7. Ekman-Larsson (Landeskog), 21. V. Rask (Hedman, Strålman), 36. Omark (Krüger), 40. Brodin (W. Nylander, Eriksson Ek), 50. Landeskog (V. Rask, Söderberg), 51. W. Nylander (W. Karlsson), 52. W. Nylander (Landeskog).
Diváci: 18 673 (vyprodáno).
Sestava Německa: Greiss (52. Aus den Birken) – Krueger, Abeltshauser, D. Seidenberg (C), Müller (A), Reul, Hördler – Reimer, Ehliz, Tiffels – Rieder, Macek, Kahun – Hager, Schütz, Gogulla – Kink (A), Plachta, Y. Seidenberg – Fauser. Trenér: Sturm.
Hokejoví příznivci se dočkali, horečka stoupá, po roce je tady znovu turnaj, který určí mistra světa. Šampionát pořádají po čtyřech letech dvě země, tentokrát poprvé v historii společně Německo a Francie. Skupina A se hraje v Kolíně nad Rýnem, skupina B v Paříži. Čtvrtfinálové duely ještě budou rozděleny mezi obě města, o medaile se pak bude za dva týdny hrát už jen v Německu.
Mistrovský titul obhajují v letošním roce Kanaďané, kteří ovládli dokonce poslední dvě mistrovství v Praze a Ostravě (2015) i v Moskvě (2016). Nyní mají šanci zaútočit na jedinečný zlatý hattrick. Nováčky v elitní skupině jsou Italové a Slovinci. Reprezentace z Apeninského poloostrova se vrátila po třech letech, Slovinci v nejkratší možné době, tedy po dvou letech.
Také v Německu a Francii se hraje již zažitým systémem dvou skupin po osmi mužstvech, ve kterých se střetává každý s každým. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále a utkají se tradičně do kříže. Kdo skončí ve skupině poslední, automaticky spadne do nižší divize.
Zatímco do Paříže se elitní světový hokej vrátil po dlouhých 66 letech, Kolín nad Rýnem spolupořádal tuto vrcholnou akci dvakrát relativně nedávno, a sice v letech 2001 a 2010. Na obou šampionátech získala česká reprezentace zlato, před sedmi lety právě v LANXESS areně porazila v boji o titul Rusko. MS se v Kolíně nad Rýnem hrálo ještě v roce 1955.
Němci v prvním utkání překvapivě zdolali Američany, ale proti Švédům v průběhu zápasu propadli a inkasovali sedm branek. To Rusové porazili Švédy v prodloužení a v neděli si s chutí zastříleli proti Itálii, které nadělili deset branek. Zápas začíná v 16:15 v kolínské LANXESS areně. Přenosem vás provede Ondřej Zoubek. Hezkou zábavu!