Frýdek-M. – Dukla | 26:34 (kon.) | | | Zubří – Kopřivnice | 30:30 (kon.) | | | Jičín – Strakonice | 34:24 (kon.) |
Královo Pole – Lovosice | 32:29 (kon.) |
konec
SKKP Handball Brno
32:29
(15:15)
HK FCC Město Lovosice
Vít Muzikář
SKKP Handball Brno | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | P | jméno | G/7m | 7m | ŽK | vy | ČK |
16 | B | J. Koňařík | 0/0 | 0 | 0 | ||
33 | B | B. Pšenica | 0/0 | 0 | 0 | ||
29 | P | T. Adamčík | 7/0 | 0 | 0 | ||
24 | PK | D. Burget | 0/0 | 0 | 0 | ||
57 | LK | O. Cabák | 1/0 | 0 | 0 | ||
19 | LK | T. Cáb | 7/0 | 0 | 0 | ||
14 | PK | R. Číž | 0/0 | 0 | 0 | ||
41 | SS | J. Hanták | 3/1 | 1 | 1 | ||
42 | PS | M. Hanták | 0/0 | 0 | 0 | ||
26 | SS | V. Hastík | 6/3 | 0 | 0 | ||
18 | SS | J. Havlát | 1/0 | 0 | 0 | ||
2 | LS | Ľ. Hlipala | 0/0 | 0 | 0 | ||
28 | P | J. Ipser | 0/0 | 0 | 0 | ||
25 | SS | V. Kučera | 1/0 | 0 | 1 | ||
17 | SS | T. Mičola | 0/0 | 0 | 1 | ||
66 | PS | A. Stein | 6/0 | 0 | 0 | ||
Celkem | 32/4 | 1 | 2 | 3 | 0 | ||
HK FCC Město Lovosice | |||||||
# | P | jméno | G/7m | 7m | ŽK | vy | ČK |
61 | B | A. Adamík | 0/0 | 0 | 0 | ||
1 | B | J. Hrdlička | 0/0 | 0 | 0 | ||
14 | PS | D. Bičiště | 2/0 | 0 | 0 | ||
10 | SS | J. Bouček | 4/0 | 0 | 0 | ||
3 | P | V. Franc | 0/0 | 0 | 0 | ||
13 | SS | R. Jelínek | 4/1 | 0 | 1 | ||
6 | PS | J. Kalík | 0/0 | 0 | 0 | ||
19 | LS | V. Klimt | 6/0 | 0 | 1 | ||
22 | PK | M. Konárik | 1/0 | 0 | 0 | ||
4 | LS | J. Landa | 1/0 | 0 | 2 | ||
77 | PK | L. Malý | 4/1 | 0 | 0 | ||
8 | LK | J. Motl | 0/0 | 0 | 0 | ||
24 | P | J. Semerád | 0/0 | 0 | 0 | ||
7 | LK | M. Sýkora | 7/2 | 0 | 0 | ||
Celkem | 29/4 | 0 | 1 | 4 | 0 |
SKKP Handball Brno:
Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Číž, T. Mičola, Havlát, Cáb, Burget, Kučera, Hastík, Ipser, Adamčík, J. Hanták, Hanták, Cabák, Stein.
Náhradníci:
Trenér:
HK FCC Město Lovosice: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Malý, J. Kalík.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HK FCC Město Lovosice: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Malý, J. Kalík.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Valášek, Vychodil
Diváci:
Brno zvítězilo i díky tomu, že Koňařík vyhrál několik soubojů ve druhém poločase s levým křídlem Sýkorou ve druhém poločase. Navíc dnes podal vynikající výkon Cáb na levém křídle, který se při jedné akci krásně zbavil Malého a zakončil na přední tyč ze své klasické pozice.
Lovosice zrovna nějak zázračně nepodrželi brankáři. Do toho si Landa udělal dvě dvojky v prvním poločase, ale ve druhém dějství už tu třetí nepřidal.
Jednalo se o vůbec poslední zápas pro oba týmy před dlouhou pauzou, kterou vyplní Vánoce a ME v Chorvatsku s českou účastí.
Brno se dostalo do zápasu. Landa už má dvě dvojky a může jít celkem reálně po třetím vyloučením a tím pádem červené kartě do sprchy. Do toho domácí vyhnali z branky Adamíka a nastoupil tak Hrdlička...
SKKP Handball Brno: Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Číž, T. Mičola, Havlát, Cáb, Burget, Kučera, Hastík, Ipser, Adamčík, J. Hanták, Hanták, Cabák, Stein.
HK FCC Město Lovosice: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Malý, J. Kalík.
Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Hosté chtějí minimálně bronzovou medaili a ikona Lovosic Motl jasně prohlásila, že touží po ligovém titulu. K tomu má pomoci především v rozhovorech upřímný trenér Berka, který je dle zdrojů zcela férový v soukromí.
České oko házenkářského fanouška začíná pomalu brečet, protože Jan Landa hraje svou poslední sezonu v kariéře. Nechce vidět, jak mu děti doma pláčou. Přitom lovosický srdcař byl rozhodnutý, že i přes postup nároďáku na EURO 2018 do Chorvatska skončí. Avšak manželka jej na základě vidiny evropského šampionátu ještě přemluvila. Není snad příznivce české házené, který by nepřál Landovi ME v rozlučkové sezoně.
I s ním se Lovosicím v posledních zápasech celkem daří. Remíza na Dukle byla spíše ziskem pro ně. A domácí výhra nad lídrem ze Zubří je věc, která týmu zvedne sebevědomí. Vyhrát v Jičíně o devět branek, který je známý tím, že se tam vyhrává velice těžko, to je parádní kousek v podání čtvrtého celku posledního ligového ročníku.
Domácí tým vyměnil trenéra, kdy odešel trenér Hanták a nahradil jej Aleš Kořínek. Jihomoravané nemůžou být absolutně spojeni s tím, jak si vedli v první polovině základní části, jelikož společně s nováčkem ze Strakonic jsou na samém chvostu tabulky.
S tím byla pochopitelně spojená změna trenéra. Hanták už nebyl na střídačce v posledních dvou zápasech (pohár a liga s Karvinou). Mužstvo vedl jakožto hrající kouč Jiří Havlát. Ten si dělá licenci B a v Brně s ním počítají po konci kariéry do funkce v klubu.
Hanták má v týmu také své dva syny, ale z vedení klubu zní, že nešlo jednat jinak než odvoláním trenéra. Z posledních pěti zápasů SKKP můžeme zmínit například domácí prohru s Hranicemi či souboj s Plzní, kdy Západočeši měli hru zejména v prvním poločase pod kontrolou a chvílemi si dělali na palubovce, co chtěli.
LOV – BRN 29:27
BRN - LOV 32:29
LOV - BRN 32:27
BRN - LOV 33:27
LOV - BRN 28:27
Rozhodčí = Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil
Delegátka ČSH = Lada Trojková