USA – Velká Británie | 6:3 (kon.) | | | Švýcarsko – Norsko | 4:1 (kon.) | | | Německo – Slovensko | 3:2 (kon.) |
Rusko – Itálie | 10:0 (kon.) |
konec
USA
6:3
(1:1, 3:1, 2:1)
Velká Británie
Denisa Józsová
Branky a nahrávky:
13. J. van Riemsdyk (P. Kane, Suter), 30. Keller (Q. Hughes, Demko), 32. Kreider (Eichel, Suter), 38. DeBrincat (D. Ryan, P. Kane), 41. P. Kane (Kreider, Hanifin), 50. D. Ryan (Glendening, Hanifin) – 16. Hammond (D. Phillips), 40. Perlini, 57. Davies (Lachowicz, Billingsley)
Rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Manuel Nikolič (AUT) – Miroslav Lhotský (CZE), Andreas Malmqvist (SWE)
Diváci: 5510
Neproměněná penalta:
USA:
Demko (Schneider) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Gaudreau, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – D. Ryan, Glendening, White – Vatrano.
Náhradníci:
Trenér:
Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Lachowicz, Davies, Betteridge – Ferrara, Myers, J. Phillips (C).
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Lachowicz, Davies, Betteridge – Ferrara, Myers, J. Phillips (C).
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Manuel Nikolič (AUT) – Miroslav Lhotský (CZE), Andreas Malmqvist (SWE)
Diváci: 5510
USA – Patrick Kane
Velká Británie – Ben Bowns
A právě díky tomu, že hraje v plném počtu střílí dnes už třetí branku! BENJAMIN DAVIES dostal skvělou přihrávku od obranné modré, díky čemuž se dostal do úniku. Nakonec si to připravil na střelou, kterou vymetl pavouky ve vzdálenější šibenici! Asistence: Robert Lachowicz a Tim Billingsley.
Američané jsou v této třetině jasně lepším týmem a střílí už šestou branku v utkání! Luke Glendening poslal přihrávku na DEREKA RYANA, jenž si puk zpracoval a pěknou ranou bekhendem zády k brance rozvlnil síť za Bownsem. Asistence: Luke Glendening a Noah Hanifin.
Skrumáž v brankovišti znamená znovu vedení Američanů o tři branky! Nejrychleji se totiž zorientoval PATRICK KANE, který poslal odražený puk do sítě! Asistence: Chris Kreider a Noah Hanifin.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Neskutečné, Británie střílí druhou branku a necelých sedm vteřin před koncem periody snižuje náskok soupeře! BRETT PERLINI získal kotouč v útočném pásmu a skvělou ranou rozradostnil většinu diváků ve Steel aréně! Bez asistence.
Spojené státy se ještě v této třetině dostávají do tříbrankového vedení, to si Britové až ani nezaslouží. ALEX DEBRINCAT získal odražený puk, do kterého se opřel a jeho dobrá rána se zatřepotala až v síti. Asistence: Derek Ryan a Patrick Kane.
Spojené státy už vedou o dvě branky a jsou teď jasným pánem na ledě! CHRIS KREIDER dostal skvělou přihrávku na brankoviště od Eichela a neměl problém posunou puk do odkryté části branky. Asistence: Jack Eichel a Ryan Suter.
Další využitá přesilová hra a tentokrát už o brance nemůže být žádný pochyb! CLAYTON KELLER se dostal do úniku, když pláchl obraně. Nakonec to zkusil kličkou přes vyrážečku a puk nakonec dopadl za brankovou čáru. Asistence: Quinn Hughes a Demko.
Střely na branku: 18 – 13
Vhazování: 7 – 11!
Trestné minuty: 0 – 2
Další třetina začne přibližně v 17:02.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Aréna bouří, jelikož Británie střílí svůj druhý gól na turnaji a srovnává skóre! Znovu se navíc trefil MIKE HAMMOND, který zapisuje druhou branku na turnaji. Tentokrát obral David Phillips soupeře o puk a posunul ho právě na Hammonda. Jeho první střelu sice Demko ještě vyrazil, ale na dorážku do prázdné branky už neměl nárok! Asistence: David Phillips.
První velká šance Spojených států ještě brankou neskončila, ovšem ta druhá už ano! Patrick Kane vypálil z křídla a Bowns jeho dobrou střelu vyrazil jen před sebe. Tam se nejrychleji zorientoval JAMES VAN RIEMSDYK, jenž posunul puk za brankovou čáru. Asistence: Patrick Kane a Ryan Suter.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
USA: Demko (Schneider) – Suter (A), Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin (A), P. Kane (C) – J. Gaudreau, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – D. Ryan, Glendening, White – Vatrano.
Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Swindlehurst, Billingsley, Ehrhardt, Mosey – Lake, Perlini, Shields – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Lachowicz, Davies, Betteridge – Ferrara, Myers, J. Phillips (C).
Rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Manuel Nikolič (AUT) – Miroslav Lhotský (CZE), Andreas Malmqvist (SWE).
Branky a nahrávky: 9. Jesper Jensen (Eller, M. Lauridsen), 10. Bau Hansen (Boedker, Regin), 13. Poulsen (Olesen), 22. Bruggisser (Boedker, Madsen), 24. Eller (Jensen Aabo, Regin), 25. Nicklas Jensen (Eller, M. Lauridsen), 31. Nicklas Jensen (Storm, Eller), 36. Poulsen (Jesper Jensen, Olesen), 52. Poulsen (Jakobsen).
Velká Británie: Bowns (22. Whistle) – Lee, Richardson (A), O'Connor, D. Phillips, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst – Lachowicz, Davies, J. Phillips (C) – Farmer, Perlini, Shields – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Betteridge – Ferrara.
Dánsko: Dahm (Galbraith) – Jensen Aabo, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Nicklas Jensen (A), Eller, Storm – Boedker (C), Regin (A), Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.
Velká Británie postoupila na mistrovství světa po dlouhých pětadvaceti letech, takže je v roli outsidera, kterou zatím plní beze zbytku. Světlou výjimkou byl zápas s Německem, který byl dramatický až do samostatného konce. Britové totiž na začátku třetí periody srovnali stav na 1:1, čímž zatím vstřelili jedinou branku na turnaji. Němci však vstřelili ještě dva góly a nakonec vyhráli 3:1. Poté schytala Británie už jen dva vysoké debakly. Proti Kanadě padla 0:8 a proti Dánsku to bylo ještě o branku horší – 0:9.
Individuální statistiky:
Nejproduktivnější hráč: Mike Hammond (1+0)
Nejlepší střelec týmu: Mike Hammond – 1
Nejtrestanější hráč: Robert Lachowicz – 12 minut
+/-: Jonathan Phillips -1
Brankáři:
Ben Bowns – 3 zápasy, 0 výher, úspěšnost zákroků 85%, průměr inkasovaných branek – 6,89.
Jackson Whistle – 2 zápasy, 0 výher, úspěšnost zákroků 84,85%, průměr inkasovaných branek – 6,23.
Týmové statistiky:
Přesilové hry: 0%
Oslabení: 40%
Branky a nahrávky: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. J. Gaudreau (Eichel), 64. D. Larkin (Q. Hughes, Keller) – 20. Manninen (Pesonen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski).
USA: Schneider (Demko) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – Eichel, J. Gaudreau, Kreider – J. Hughes, Keller, J. van Riemsdyk – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.
Finsko: Vehviläinen (Olkinuora) – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Tyrväinen, Rajala, Kuusela – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Ojamäki, Luostarinen – Anttila, Sallinen, Lammikko.
Američané nevstoupili do turnaje zrovna ideálně. Hned na úvod se totiž potkali se slovenským týmem. Zápas se jim však moc nepovedl a prohráli celkem zaslouženě 1:4. V dalším zápase už ale Spojené státy naprosto jasně potvrdili roli favorita. Francii totiž smetli jednoznačně 7:1 a připsali si první tři body do tabulky skupiny A. Američané sehráli ještě jeden zápas, který zatím patřil k jedněm z nejhezčích na turnaji, utkali se v něm s Finskem. Dostali se sice do vedení 2:0, jenže hráči Suomi stihli stav ještě do konce druhé periody srovnat. Šlo se tedy do prodloužení, kde Spojeným státům vystřelil bonusový bod Dylan Larkin. USA tedy získaly dosud pět bodů a jsou až na pátém místě tabulky, nicméně už je ze silnějších soupeřů čeká pouze Kanada.
Spojené státy by podle nejnovějších zpráv měly získat do svých obranných řad ještě jednu posilu. Tým má totiž posílit mladý obránce Zach Werenski. Je však otázkou, jestli stihne už tento zápas.
Individuální statistiky:
Nejproduktivnější hráč: Jack Eichel (4+0)
Nejlepší střelec týmu: Alex DeBrincat – 3
Nejlepší nahrávač týmu: Eichel – 2
Nejtrestanější hráč: Colin White – 4 minuty
Vhazování: Luke Glendenning – 60%
+/-: Quinn Hughes – +5
Brankáři:
Cory Schneider – 2 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 90,32%, průměr inkasovaných branek – 2,91.
Thatcher Demko – 1 zápas, 1 výhra, úspěšnost zákroků 95,83%, průměr inkasovaných branek – 1.
Týmové statistiky:
Přesilové hry: 50%
Oslabení: 60%
Analýzy k utkání
(Zobrazit 1 analýza)
USA v Velká Británie
Brett Perlini
Tady nejde o takový ústřel u Perliniho jako v zápase s Kanadou, kde bylo vypsáno tuším něco kolem 20-ti minut, ale v tomto zápase je to myslím pořád hratelné. Perlini je rozhodně jeden z klíčových hráčů Britů, tady jeho vytížení:
Německo – 19:11
Kanada – 17:03
Dánsko – 19:46
Jenže s Němci hráli Britové hodně dlouho o body, takže tam logicky chodili jejich nejlepší hráči. S Dány zase bylo hrozně moc vyloučení a Perlini tak nahrál čas na speciálních formacích. Naopak s Kanadou bylo rozhodnuto už hodně dávno a v přesilovce hráli jen 2,5 minuty. A podobných průběh bych čekal i dnes s Amerikou. Jak jsem psal, jako ústřel to nevidím a když budou Britové chtít (respektive jejich kouč), tak může mít třeba 20 minut, obecně bych to ale čekal ještě o kousek níž.