Sparta – Ice Hockey Boys | 4:6 (kon.) | | | Chomutov – Litvínov | 1:9 (kon.) | | | 4SA Hockey Team – Karlovy Vary | 0:2 (kon.) |
Ice Hockey Boys – Chomutov | 19:1 (kon.) | | | Karlovy Vary – Litvínov | 7:5 (kon.) | | | 4SA Hockey Team – Sparta | 9:2 (kon.) |
konec
Tampa Bay Lightning
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Stav série: 1:1
New York Islanders
DF
Branky a nahrávky:
9. B. Point (Kučerov, D. Savard), 34. Palát (Kučerov, Hedman), 43. Rutta (Goodrow, Coleman), 50. Hedman (Kučerov, Stamkos) – 14. B. Nelson, 57. Barzal (Eberle, Leddy)
Rozhodčí: O’Rourke, St. Laurent – Gibbons, Cormier
Diváci: 14 771
Neproměněná penalta:
Tampa Bay Lightning:
Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.
Náhradníci:
Trenér:
New York Islanders: Varlamov (14.–21. I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
New York Islanders: Varlamov (14.–21. I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: O’Rourke, St. Laurent – Gibbons, Cormier
Diváci: 14 771
Tampa | 4 | 3 | NY Islanders |
#1 | Neděle 13.06.2021 • 21:20 |
Tampa - NY Islanders 1:2 | |
#2 | Středa 16.06.2021 • 02:00 |
Tampa - NY Islanders 4:2 | |
#3 | Pátek 18.06.2021 • 02:10 |
NY Islanders - Tampa 1:2 | |
#4 | Neděle 20.06.2021 • 02:10 |
NY Islanders - Tampa 3:2 | |
#5 | Úterý 22.06.2021 • 02:15 |
Tampa - NY Islanders 8:0 | |
#6 | Čtvrtek 24.06.2021 • 02:07 |
NY Islanders - Tampa 3:2 po prodl. | |
#7 | Sobota 26.06.2021 • 02:15 |
Tampa - NY Islanders 1:0 |
Střely na bránu: 33 – 26 | Přesilová hra: 1/5 – 1/4 | Trestné minuty: 21 – 33
Kdo se postavil do brankoviště?
Andrej Vasilevskij (TBL) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 59:09
Semjon Varlamov (NYI) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 50:46
Ilja Sorokin (NYI) – 6 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 06:50
Československá stopa v utkání
Jan Rutta (TBL) – 1+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:36
Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 20:56
Ondřej Palát (TBL) – 1+0, +2 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:03
Tři hvězdy utkání
1. Nikita Kučerov (TBL) – 0+3
2. Andrej Vasilevskij (TBL) – 24 zákroků
3. Victor Hedman (TBL) – 1+1
Naděje pro hosty! Skvělý únik na levém křídle ukázal Jordan Eberle, jehož bekhendovou střelu vyrazil Andrej Vasilevskij jen před sebe. Před bránou sice promáchl Kyle Palmieri, ale MATHEW BARZAL už byl dostatečně pohotový. Kotouč dostal do branky. 4:2. Asistence: Jordan Eberle a Nick Leddy.
Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., hrubost).
Ubránit se ale hosté nedokázali. V hlavní roli byli po dobu celého střídání VICTOR HEDMAN a Nikita Kučerov. Ruský křídelník oslovil švédského zadáka na levém kruhu, odkud Hedman zápěstím vypálil. Kotouč proskočil tělem Varlamova až za brankovou čáru, takže domácí vedou už o tři branky. 4:1. Asistence: Nikita Kučerov a Steven Stamkos.
Dnes to je zápas českých hokejistů! Poprvé v play-off se prosazuje i defenzivní poctivec JAN RUTTA. Obránce Tampy si odskočil na modrou čáru a pořádně se opřel do přihrávky Barclaye Goodrowa. Lépe zamířit nemohl, neboť přesně vymetl horní růžek u zadní tyče. 3:1. Asistence: Barclay Goodrow a Blake Coleman.
Domácí jdou podruhé v utkání do vedení! Nikita Kučerov zastavil kotouč na útočné modré čáře a v jednu chvíli to vypadalo, že by mohl vyrazit do brejku. Nicméně rychlost neměl, hru raději pozdržel a v mezikruží poté našel ONDŘEJE PALÁTA. Rodák z Frýdku-Místku se dostal k puku a od tyče jej odrazil do branky. 2:1. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 5 min., bitka).
Tentokrát už hosté přesilovku využívají! Nick Leddy přihrál na levou stranu Joshi Baileymu, jehož přihrávku sice zastavil Ryan McDonagh, ale ten také nepřesně přihrál. Puku se tak v mezikruží ujal BROCK NELSON, jenž prudkou střelou k zadní tyči nedal Vasilevskému šanci. 1:1. Bez asistence.
Po nepřesném vyhození Adama Pelecha na modré čáře zapracoval David Savard, jenž poslal puk za bránu, kde operoval Nikita Kučerov. Ruský útočník zpoza ní oslovil BRAYDENA POINTA v prostoru před bránou. Point rychle vystřelil a Varlamov na jeho pohotovou ránu reagovat nestačil. 1:0. Asistence: Nikita Kučerov a David Savard.
Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.
New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Rozhodčí: O’Rourke, St. Laurent – Gibbons, Cormier.
NEW YORK ISLANDERS
Hokejisté Islanders cítí, že takovou šanci na finále Stanley Cupu dlouho neměli. Naposledy hráli přímo o pohár v roce 1984. V loňské sezoně byli v semifinále taktéž s Tampou, ale na pozdějšího vítěze nakonec nestačili 2:4 na zápasy. Letos se svěřencům Barryho Trotze podařilo vyřadit Pittsburgh i Boston, a proto se znovu objevují mezi čtveřicí nejlepších. V úvodním zápase vyhráli Ostrované 2:1 díky trefám Mathewa Barzala a Ryana Pulocka. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jean-Gabriel Pageau s třinácti kanadskými body. Prosadí se tento centr i dnes?
TAMPA BAY LIGHTNING
Tampa už před začátkem play-off mohla oslavit návrat dlouho zraněného Nikity Kučerova do sestavy. Stejně tak se do úvodní série s Floridou zapojil i kapitán Steven Stamkos. Tato dvě útočná esa výrazně pomohla svěřencům Jona Coopera zdolat Floridu poměrem 4:2 na zápasy. Ve druhém kole Blesky vyzvaly Carolinu a hlavně díky výhrám v úvodních dvou duelech dokázaly postoupit ještě jednoznačněji, po výsledku 4:1. Obhájce Stanley Cupu i letos hraje semifinálovou sérii proti New Yorku Islanders, jenže zatím tahá za kratší konec provazu. První zápas totiž na domácím ledě prohrál 1:2. Nejproduktivnějším hráčem celého play-off je už zmíněný Kučerov, jenž vstřelil 5 branek a na dalších 14 asistoval.
Tampa Bay – New York Islanders 1:2
Branky a nahrávky: 60. B. Point (Killorn, Kučerov) – 33. Barzal (Josh Bailey), 46. Pulock (Eberle)
Erik Černák (Tampa) – 12 zápasů, 6 bodů (0+6)
Jan Rutta (Tampa) – 12 zápasů, 0 bodů
Ondřej Palát (Tampa) – 12 zápasů, 5 bodů (2+3)