Tampa – Detroit | 3:4 (kon.) | | | NY Rangers – Winnipeg | 3:0 (kon.) | | | Toronto – Philadelphia | 5:2 (kon.) |
Montreal – Minnesota | 0:2 (kon.) | | | NY Islanders – Florida | 2:3 (po pr.) | | | St. Louis – Boston | 2:3 (po pr.) |
Nashville – Calgary | 3:2 (1:0 po s.n.) | | | Anaheim – Los Angeles | 1:2 (kon.) | | | Vancouver – Ottawa | 3:4 (1:2 po s.n.) |
San Jose – Columbus | 3:2 (kon.) |
Česko – Lotyšsko | 5:1 (kon.) |
Island – Gruzie | 5:2 (kon.) | | | Mexiko – Belgie | 1:6 (kon.) |
po s.n. (1:2)
Vancouver Canucks
3:4
(2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Ottawa Senators
Petr Šatalík
Branky a nahrávky:
2. J. T. Miller (Q. Hughes), 16. Boeser (B. Hunt, J. T. Miller), 47. Dermott (Boeser, Q. Hughes) – 25. Formenton (N. Zajcev, Stützle), 43. P. Kelly (Brännström, Zub), 44. Formenton (N. Zajcev, Hamonic), rozh. náj. Gaudette
Rozhodčí: Skilliter, Sutherland – Toomey, Baker.
Diváci: 18 845
Neproměněná penalta:
Samostatné nájezdy:
Vancouver Canucks:
Halák (21. Demko) – T. Myers (A), Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, B. Hunt, Dermott – Garland, J. T. Miller (A), Podkolzin – Boeser, Elias Pettersson, Dickinson – Lockwood, Lammikko, Highmore – N. Petan, B. Richardson, Dries.
Náhradníci:
Trenér: Bruce Boudreau.
Ottawa Senators: F. Gustavsson (A. Forsberg) – Hamonic, Del Zotto, Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden (A) – C. Brown (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, Formenton – Senyshyn, Tierney, Gaudette – Watson, Gambrell, P. Kelly.
Náhradníci:
Trenér: D.J. Smith.
Náhradníci:
Trenér: Bruce Boudreau.
Ottawa Senators: F. Gustavsson (A. Forsberg) – Hamonic, Del Zotto, Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden (A) – C. Brown (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, Formenton – Senyshyn, Tierney, Gaudette – Watson, Gambrell, P. Kelly.
Náhradníci:
Trenér: D.J. Smith.
Rozhodčí: Skilliter, Sutherland – Toomey, Baker.
Diváci: 18 845
1. J. T. Miller (VAN) – 1+1
2. Alex Formenton (OTT) – 2+0
3. Brock Boeser (VAN) – 1+1
Jaroslav Halák (VAN) – 14 zákroků, 0 OG, úspěšnost zákroků 100%, odchytal 20:00
Thatcher Demko (VAN) – 14 zárkoků, 3 OG, úspěšnost zákroků 82,4 %, odchytal 45:00
Filip Gustavsson (OTT) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 91,9 %, odchytal 65:00
Jaroslav Halák (VAN) – 14 zákroků, 0 OG, úspěšnost zákroků 100%, odchytal 20:00
Střely na bránu: 37 – 31
Bloky: 22 – 8
Úspěšnost na buly: 60 % – 40 %
Využití přesilovek: 1/4 – 0/1
Trestné minuty: 4 – 10
Hity: 23 – 39
Vancouver tak s největší pravděpodobností přišel o možnost postoupit v letošní sezóně do play off.
Autorem vítězné branky je ADAM GAUDETTE.
Canucks při hře ve čtyřech vyrovnávají na 3:3 a vrací se tak do zápasu, který je pro ně hrozně důležitý! Brock Boeser zatáhl puk za klec Ottawy a pak přihrál do předbrankového prostoru, kde TRAVIS DERMOTT ranou z první propálil Filipa Gustavssona přízemním projektilem mezi betony! Skóre je tak zase jednou srovnané! Asistence: Brock Boeser, Quinn Hughes.
To jsou věci! Senators na startu třetí třetiny otáčí skóre utkání během dvou minut! ALEX FORMENTON dostal přihrávku na levé křídlo a šel kupředu. Udržel Lukea Schenna na svých zádech. S pukem sjel až před klec Canucks a přesnou ranou do levého horního růžku svatyně Vancouveru posílá Ottawu do těsného vedení 3:2! Asistence: Nikita Zajcev, Travis Hamonic.
Ottawa srovnává na 2:2! Erik Brännström vypálil od modré čáry, puk se od zadního hrazení odrazil do předbrankového prostoru, kde puk doslova procedil skrz Thatchera Demka ostrou ranou PARKER KELLY! Gólman Vancouveru si na puk sáhl, ten však spadl těsně za brankovou čáru a my tak máme vyrovnané skóre a začínáme zase úplně od začátku! Asistence: Erik Brännström, Arťom Zub.
Vancouver Canucks – 16 (26)
Ottawa Senators – 8 (22)
Senators korigují na 1:2! Nikita Zajcev dostal kotouč na pravou stranu k modré čáře a ostře vypálil, v brankovišti Canucks jeho střelu tečoval holí ALEX FORMENTON a Thatcher Demko neměl nejmenší šanci na změnu směru letu puku zareagovat! Ottawa ztrácí na svého soupeře už jen jeden gól! Asistence: Nikita Zajcev, Tim Stützle.
Vancouver Canucks – 10
Ottawa Senators – 14
Canucks zvyšují na 2:0! Přesilovka už sice skončila, Brad Hunt však v akci pokračoval a na pravé straně zavezl kotouč do rohu kluziště, odkud přihrál na kruh a BROCK BOESER se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil, Filip Gustavsson se po puku ani nestihl natáhnout! Vancouver zdvojnásobuje svůj náskok! Asistence: Brad Hunt, J. T. Miller.
Šest sekund přesilovky stačilo Canucks na to, aby ji využili a otevřeli skóre utkání! J.T. MILLER dostal kotouč od Quinna Hughese na levý kruh a ostrou ranou na přední tyč propálil Filipa Gustavssona, jenž se snažil vyhlédnout na puk zpoza Brocka Boesera a odkryl tak místo u tyčky. Vancouver vede 1:0! Asistence: Quinn Hughes.
Vancouver Canucks: Halák (Demko) – T. Myers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Q. Hughes, B. Hunt, Dermott – Garland, J. T. Miller, Podkolzin – Boeser, Elias Pettersson, Dickinson – Lockwood, Lammikko, Highmore – N. Petan, B. Richardson, Dries.
Trenér: Bruce Boudreau.
Ottawa Senators: F. Gustavsson (A. Forsberg) – Hamonic, Del Zotto, Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden – C. Brown, Norris, B. Tkachuk – Batherson, Stützle, Formenton – Senyshyn, Tierney, Gaudette – Watson, Gambrell, P. Kelly.
Trenér: D.J. Smith.
Rozhodčí: Skilliter, Sutherland – Toomey, Baker.
Jaroslav Halák (VAN) – brankář
2.12.21 Ottawa Senators – Vancouver Canucks 2:6
Ottawa je aktuálně až na 13. místě Východní konference s pouhými třiašedesáti body. Je tak zcela jasné, že do vyřazovací části soutěže se už letos nepodívá a může stavět tým pro další sezóny, protože ta letošní se u nich jiným slovem než neúspěch hodnotit nedá. Senátoři již nyní ztrácí na postup do play off propastných třiatřicet bodů. Na tenhle ročník budou chtít v jedné z kolébek hokeje zkrátka co nejrychleji zapomenout.
Forma Senators je průměrná, za předchozích pět utkání sebrali pět bodů. V předchozích dvou kláních se jim ale nevedlo. V neděli prohráli na domácím ledě s Torontem 4:5 v prodloužení a včera padli v Seattleu na kluzišti nováčka soutěže 2:4.
Vancouver je v současné chvíli na 10. příčce Západní konference se ziskem šestaosmdesáti bodů. Na 8. pozici Los Angeles, zajišťující postup do play off, ztrácí čtyři bodíky, jenže má utkání k dobru. Nutně tak dnes potřebuje zvítězit, pokud nemají být jeho sny o vyřazovací části už pouhou bláhovou nadějí. Pakliže by se Canucks dnes podařilo Senators porazit, znovu by tím hlasitě připomněli, že o Stanley Cup chtějí ještě zabojovat i letos.
Forma Kosatek je v poslední době naprosto úžasná, vyhrály posledních šest utkání! Minulý pátek zdevastovaly na svém ledě Arizonu, kterou vyprovodily nářezem 7:1. Včera se opět před svými fandy postavily proti Dallasu Stars a opět slavily výrazné vítězství, když Hvězdy přehrály 6:2.
Jak se sází u Tipsportu
Vancouver
Remíza
Ottawa
Nejzajímavější tikety
(Zobrazit 374 tiketů)
Vklad
143 308 Kč
Kurz
20.14
Výhra
2 886 223 Kč
Vklad
70 000 Kč
Kurz
12.31
Výhra
861 700 Kč
Vklad
19 536 Kč
Kurz
11.98
Výhra
234 041 Kč
Analýzy k utkání
(Zobrazit 15 analýz)
Statistiky - Canucks jsou na tom v rámci NHL na domácím hřišti průměrně, co se týče střel na bránu. Průměrně vyšlou na bránu soupeře 31.7 SOG a patří jim 15. místo. Na druhé straně máme Senators, kteří jsou lehce podprůměrní, patří jim 20. místo a soupeři průměrně pošlou na jejich bránu 32.9 střel. Vidíme tedy, že se nám čísla motají kolem této bilance. Co tam máme dál? No, něco se najde ;)
První z nich bude fakt, že jsem viděl včerejší zápasy obou týmů (spíše Canucks, Senators jsem moc nestíhal sledovat) a viděl jsem tak, že Canucks vzali stíhací jízdu směrem k play off velmi zodpovědně, chytli příležitost za pačesy a dohání z prakticky beznadějné pozice místo mezi nejlepší osmičkou v konferenci. Momentálně mají skvělou vítěznou sérii a hrají velice koukatelný a občas i útočný hokej. Na druhé straně máme Senators, kteří mají zaprvé po sezoně a za druhé včere byli v souboji s Kraken jednoznačně horším týmem a chvílema nevěděli která bije.
Musíme připočítat i aspekt, který je nyní ke konci sezony již znát - zatímco Canucks hráli dneska doma a jsou tedy odpočatější, tak Senators měli přelet ze Seattlu do Vancouveru, který by se na nich určitě mohl podepsat a mohli by spíše tahat nohy.
Vzhledem k rozdílné "motivaci" obou týmů očekávám, že Canucks budou chtít mít tento zápas pod kontrolou, a to tak, že herně, střelecky i výsledkově a nebudou chtít dát Senators čuchnout. Předpokládám, že i v případě vedení Canucks (které by mělo nastat) uvidíme stále podobný průběh zápasu a Canucks budou tím aktivnějším týmem.
Do karet nám hraje i fakt, že Senators poslední tak měsíc-dva poměrně nedisciplinovaní a připisujou si vysoké množství vyloučení, což by mělo logicky opět znamenat nějakou tu střelu navíc pro domácí Canucks.
Shrnutí: Proč by tato sázka mohla vyjít?
1) Canucks jsou v herní pohodě, každý zápas je pro ně momentálně důležitý a měli by být rozhodně po celý zápas aktivnějším a střelecky aktivnějším týmem
2) statistiky týmů nám řekněme nijak nevadí, ačkoliv nemluví na první pohled vyloženě v náš prospěch - Canucks mají cca 32 SOG a Senators naopak 32-33 SA.
3) Senators by měli tahat nohy a Canucks by měl mít více sil, což by se mělo podepsat i na střelecké aktivitě
4) Senators jsou často vylučováni, což je pro nás výhodou
Hodně štěstí, ať se zelená a děkuji předem za inspirace! Edgar0421
Další nejsázenější tipy