Marseille – Atalanta BC 1:1 (kon.) | AS Řím – Leverkusen 0:2 (kon.)
AS Řím
0:2 (0:1)
Bayer Leverkusen
Čtvrtek 02.05.2024, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Evropská liga • Semifinále

Bayer Leverkusen vyhrává tento zápas na půdě soupeře 2:0 a vypracoval si dobrou výchozí pozici pro odvetný duel, který se bude hrát příští týden. (23:17:06)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:12.

90+6

90+5
    Matěj Kovář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až k polovině hrací plochy.

90+4
    Matěj Kovář podběhl míč, a pak zakončoval jeden z domácích hráčů. Tammy Abraham však odkrytou část branky netrefil.

90+4
    Nyní už začala poslední minuta nastaveného času, fotbalisté Bayeru si vypracovali dobrou výchozí pozici před odvetným duelem a především protahují sérii bez prohry.

90+3
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Odilon Kossounou.

90+3
    Josip Stanišić rychle otočil směr hry, ale jeho přihrávka spoluhráče nenalezla.

90+2
    Domácí celek má sice balon pod kontrolou, ale nemůže se propracovat do střeleckých pozic. Hosté hrají zodpovědně.

90+1
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Tammy Abraham.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Mile Svilar byl připravený, dokázal si poradit se zakončením, které zkoušel vyslat Jonas Hofmann.

90
    Začala poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec poločasu.

89
    Jeremie Frimpong sice se dnes prosadit nedokázal, ale výrazně pomohl svému celku k výhře v tomto duelu.

88
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Exequiel Palacios.

87
    Dobře hrající Jeremie Frimpong hledal spoluhráče před brankou, ale jeho myšlence chyběla přesnost.

85
    Bayer přečkal nepříjemný moment před vlastní brankou, a tak se nyní zmocnil míče a drží hru daleko od vlastní branky.

84
    Tak nyní to AS vyšlo a do zakončení se propracoval střídající Sardár Azmún. Jeho pokus brankář Matěj Kovář dokázal zastavit.

82
    Hosté hrají takticky velmi dobře a domácí jen těžko hledají cestu, jak se dostat do střeleckých pozic.

Jan Prošek

Branky: 28. Wirtz (Grimaldo), 73. Andrich (Stanišić)

Karty:   30. Pellegrini (ASR), 75. Spinazzola (ASR), 78. Cristante (ASR) – 16. Tah (LEV), 75. Xhaka (LEV), 75. Andrich (LEV)

AS Řím: Svilar – Karsdorp (62. Angeliño), G. Mancini, Smalling, Spinazzola – Paredes (79. Baldanzi), Cristante, Pellegrini – El Shaarawy, Lukaku (79. Azmún), Dybala (90+1. Abraham).
    Náhradníci: Patrício, Boer – Aouar, Bove, Llorente, Ndicka, Sanches, Zalewski.

Bayer Leverkusen: Kovář – Stanišić, Tah, Tapsoba – Frimpong (88. E. Palacios), Andrich, Xhaka, Hincapié – Wirtz (77. Hofmann), A. Adli (77. Tella), Grimaldo (90+3. Kossounou).
    Náhradníci: Hrádecký, Lomb – Arthur, Boniface, Hložek, Iglesias, Puerta, Schick.
    Čtvrtek 09.05.2024
    Leverkusen - AS Řím 2:2

Branky: 82. G. Mancini (vla.), 90+7. Stanišić (Xhaka) – 43. Paredes (pen.), 66. Paredes (pen.)

Karty:   20. Tapsoba (LEV), 42. Tah (LEV), 90. Wirtz (LEV) – 20. G. Mancini (ASR), 20. Pellegrini (ASR), 28. Paredes (ASR), 29. Zalewski (ASR)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 20:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:7.