Neděle 21.07.2024, 14:00 • Vierumäki (FIN) • Reprezentace do 20 let

Střely na bránu 30:20 (13:5, 11:4, 6:11)
    Vyloučení 4:4
    Využití 2:1 (16:02:06)

Přípravné utkání hokejových dvacítek ve Vierumäki končí vítězstvím domácího Finska. Na výsledku již závěrečná třetina nic nezměnila, v té první převzali po svižném českém úvodu iniciativu po pěti minutách Finové a slepenými góly se dostali do vedení 2:0. Ve druhé části padaly góly pouze v přesilovkách, Češi snížili, pak Kavan chytil trestné střílení, ale domácí potrestali séii vyloučení dalšími dvěma brankami.

59:44
    Snad Maštalířský, pokud lze rozeznat číslo na shrnutém dresu, střílel po přihrávce zpoza brány z bezprostřední blízkosti jen do brankáře.

59:30
    Čeští hokejisté by rádi alespoň snížili, znovu se bude vhazovat v útočném pásmu, ale do konce zbývá pouze půl minuty.

58:47
    Šikovný průnik předvedl Jiří Felcman, z pravé strany si sjel doleva, setřásl svého strážce a přinutil Vedenpääho zápěstím k dalšímu zákroku.

57:32
    Sledovali jsme uvolnění pěknou kličkou a tvrdou střelu zleva, bohužel kvůli shrnutému dresu nedokážeme ztotožnit jejího autora. Vedenpää zasáhl výborně rozklekem.

56:57
    Rautiainenova pohotová střela z mezikruží letí vedle levé tyče.

55:56
    Nastřelený kotouč si pokryl Kavan, vhazuje se po jeho pravici.

54:10
    Za vyhozeným kotoučem sprintoval Židlický, dostihl ho ještě před čarou, ale po zasekávačce ho soupeři v přesile odzbrojili.

54:02
    Zakázané uvolnění přesouvá hru před Kavana.

53:07
    Finům se podařilo zpacifikovat útočnou akci za vlastní bránou, ale jeden z českých hráčů se ještě dostal ke střele švihem z těžkého úhlu, která letí do plexiskla.

51:48
    Jecho prohodil kotouč do jízdy bekhendem na pravé křídlo Matějíčkovi, přestože jednomu z Finů vyletěla hůl do výšky, dotáhli Češi akci jen za bránu.

50:11
    Proti střele z levého kruhu vytáhl domácí brankář reflexivní zákrok lapačkou.

49:58
    Ofsajd byl při rychlém protiútoku pískán domácímu celku.

48:41
    Kuriózní přerušení hry, když jeden z finských obránců vyhodil kotouč až o strop haly.

48:11
    Vedenpää kryje rozklekem tvrdou střelu po ledě z levé strany.

46:46
    Dnešní utkání sleduje 150 diváků.

45:51

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 13. Ruohonen (Tuhkala, Saarelainen), 14. Kuusula (Alasiurua), 34. Hynninen (Pikkarainen, Halttunen), 36. Kiiskinen (Rautiainen, Alasiurua) – 23. Holinka (Hradec, Maštalířský)

Finsko: Vedenpää (Saarinen) – Kiviharju, Tuhkala, Jokinen, Nykiri, Junkkari, Korkola, Peltonen, Inhala – Rautiainen, Hynninen, Halttunen – Kuusla, Alasiurua, Kiiskinen – Miettinen, Koivu, Pikkarainen – Saarelainen, Leppä, Ruohonen
    Trenér: Mikkola

Česko: Kavan (Milota) – Galvas, Dvořák, Fibigr, Port, Kočí, Samson, Matějíček, Vandas – Spěváček, Holinka, Šimek – Sikora, Petr, Maštalířský – Pérez, Hradec, Jecho – Fiala, Felcman, Židlický
    Trenér: Augusta

Rozhodčí: Laukkala, Vikman – Jusi, Pekkala (FIN)