Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Kladno – K. Vary 0:7 (kon.) | Liberec – Slavia 6:3 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Jihlava – Poruba 8:0 (kon.)
Přerov – Vítkovice 1:5 (kon.) | Pilsen Wolves – Sparta 1:6 (kon.) | Berani Zlín – Mountfield HK 3:5 (kon.)
Třinec – Tábor 5:6 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:4 (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Sobota 07.09.2024, 12:00 • Budvar aréna, České Budějovice • Extraliga dorostu • 2 • Skupina A

To je z tohoto zápasu vše, děkuji za pozornost a přeji krásný víkend. (14:27:26)

Dnešní utkání sledovalo 77 diváků.

Máme dobojováno! Plzeň byla v dnešním utkání sice pokaždé o krok napřed, nicméně ve třetí třetině se chopil žezla Martin Hečko, vyšvihl parádní individuální akci a srovnal na 3:3. Motor měl dokonce před závěrečnou sirénou třetí třetiny ještě možnost obrátit utkání ve svůj prospěch, neboť obdržel výhodu přesilové hry, avšak byly to právě početní výhody, které domácím dnes vůbec nevycházely podle představ. Proto utkání dospělo až do prodloužení, kde se prosadil Václav Pitter a zajistil svému celku druhý bod.

62:35 Václav PITTER - 3:4

62:35
    3/3
    Napodruhé to již vyšlo! Václav PITTER nabral ve středním pásmu rychlost, obdržel přihrávku a proháčkoval se až před branku domácích, kde poslal kotouč za Jelínkova záda.
    Asistence: Matěj Tománek, Filip Stupka.
    Pitter V., Tománek M., Stupka F.
    Koníř D., Šrámek J., Hečko M.

62:04
    Plzeň mohla rozhodnout, avšak únik hostujícího útoku nedopadl vstřelením gólu.

61:24
    Motor si vybojoval vhazování před hostujícím strážcem svatyně.

60:35
    S pukem hrají domácí. Zatím však spíše kontrolují hru, než aby se pokoušeli o vytvoření nějaké nebezpečné akce. Je znát, že nechtějí udělat chybu.

60:01

Téměř dvanáct minut to vypadalo, že si Plzeň pohlídá své vedení, nebo dokonce navýší skóre, avšak pak vzal celý zápas do rukou Martin Hečko, proháčkoval se skrze houf hostů a po parádní krasojízdě vyrovnal na 3:3. Na řadě je prodloužení.

60:00

59:20
    Ani tentokrát přesilová hra domácímu týmu nevyjde.

58:45
    Koníř se rychlým pohybem probojoval do útočného pásma, následně však jeho spoluhráči o kotouč přišli.

58:30
    Jenže Plzeň dvakrát za sebou vyhazuje...

58:02
    Pravděpodobně naposledy mají domácí možnost ukázat, že jejich přesilovka může být účinná.

57:20
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Václav Pitter – 2 min., podrážení.

56:55
    Plzeň kombinovala v útočném pásmu, nicméně jeden z domácích vystihl přihrávku mezi obránci a míří do útočného pásma.

55:42
    Další šance pro Motor. Koníř, který číhal v předbrankovém prostoru, se však ke kotouči nakonec nedostal.

Petr Eybl

Branky a nahrávky: 23. Hečko (Koníř, J. Šrámek), 26. J. Novotný (L. Chaloupka, Pekař), 52. Hečko (Schmied) – 3. Matoušek (Bělík, F. Stupka), 21. Fodor (Bělík, F. Stupka), 32. Ferda (F. Stupka, Matoušek), 63. Pitter (Tománek, F. Stupka)

Banes Motor České Budějovice: Jelínek (Schejbal) – Schmied (C), J. Šrámek (A), M. Švec, Pekař, Smejkal, Benák – Hřebejk, Koníř, Hečko (A) – J. Novotný, M. Šíma, Voráček – Přibyl, Benda, L. Chaloupka – Bartuška.
    Trenér: Radim Skuhrovec

HC Škoda Plzeň: Poustka (Osvald) – Ferda, Pitter, M. Fiala, Boskovic, Kamas, Šulan – Mečl, Bělík (A), Tománek (A) – Mertl, Maxa (C), Fodor – V. Svoboda, Matoušek, F. Stupka – Hobl.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Matoušek – Polák, Tichý