Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Zlín – Sparta 4:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:0 (kon.)
Liberec – Litvínov 1:0 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 7:6 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Mountfield HK
Neděle 13.12.2015, 18:20 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 28. kolo

Hostujícímu celku se tedy podařilo zápas otočit a zvítězit. Utkání bylo vyrovnané, více by mu slušela remíza po šedesáti minutách. Boj bez bodového zisku je však pro Olomouc trestem za řadu neproměněných šancí. (20:41:36)

Nejlepší hráči utkání: Marek Laš (OLO) – Brian Ihnačák (HRK).

59:50
    Nahození Vyrůbalíka do branky nezamířilo.

59:23
    Oddechový čas domácích. Konrád zůstává na střídačce.

59:08
    Domácí ještě jednou vyhodili.

59:02
    Akci zakončili střelou Pláňka od modré čáry. Puk skončil v moci Konráda.

58:52
    Hradečtí už dlouho kombinují v útočném pásmu.

58:11
    Další nebezpečná teč. DO střely Pláňka sáhl Courchaine. Puk skončil na mantinelu.

57:28
    A ještě jednou.

56:58
    Vzápětí domácí vyhazují.

56:47
    Vašíčkovu střelu dokázal ještě tečovat Kudrna. Konrád u tyče pozorný.

56:19
    Diváci to dávají rozhodčím "sežrat". To, že jejich hráči dohrají zápas v oslabení, se jim pranic nelíbí.

56:19
    Pavel Skrbek (OLO) dostává vyšší trest, 5 minut + do konce utkání za faul na Kohlera.

56:19
    Na ledě skončil právě zakončovatel akce. A to v nehokejové pozici. Rozhodčí budou trestat.

56:12
    V přečíslení se mohl prosadit Kohler. Rozhodl se střelu vzít na sebe a vyslal ostrý projektil do Konráda. Brankář nakonec chytá.

55:48
    Starý známý obrázek. Hradec vyhodil puk na icing.
    54:46 Rastislav DEJ - 1:2

54:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí ujeli dva na jednoho. Podařilo se jim dostat domácí tým pod tlak a vyslat nahrávku ke vzdálenější tyči. Vypukl zmatek, Konrád byl chvíli mimo bránu tak se puku chopil RASTISLAV DEJ, který ze vzduchu zakončil do poloprázdné brány.