Třinec – Vítkovice 3:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.)
Chomutov – Zlín 1:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 4:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:2 (1:0, 4:0, 0:2)
Mountfield HK
Pondělí 28.12.2015, 18:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 31. kolo

To je nejen pro dnešek, ale i pro rok 2015 z pražské O2 areny vše. Těšíme se na viděnou v roce 2016! (20:27:11)

Sparta porazila Hradec Králové 5:2 a připisuje si třetí výhru proti tomuto soupeři v letošní sezoně. O výsledku zápasu rozhodl závěr druhé třetiny, ve které Sparta vstřelila čtyři branky během necelých čtyř minut.

59:24
    Zdá se, že Sparta tenhle zápas zvládne a fanoušci ji odměňují potleskem ve stoje.

58:50
    Hradci v přesilovce opět chybí rychlost a přesnost.

58:07
    Na trestné lavici je Daniel Přibyl, který dostal dvě minuty za podražení.

57:50
    Sabolič orazítkoval horní tyčku hradecké branky!

57:24
    Na poslední zápas roku 2015 dorazilo 10087 fanoušků – což je prozatím nejvyšší návštěva v letošní sezoně.
    55:31 René VYDARENÝ - 5:2

55:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec využívá už druhou přesilovou hru a RENÉ VYDARENÝ snižuje pět minut před koncem zápasu na rozdíl tří branek. Asistence: Antonín Honejsek.

54:04
    Curtis Hamilton by se uživil i jako dřevorubec. Rozhodčí pro jeho sekání ale pochopení nemají a nadělují mu dvě minuty. Další přesilovka pro Hradec.

53:20
    Rudolf Červený dostal přihrávku na hranici brankoviště. A i když měl trestuhodně moc času na to, aby puk poslal za záda Pöpperleho, nepodařilo se mu to.

52:07
    Pech to chtěl zkusit sám – obhozením jednoho z hradeckých obránců, ale nepovedlo se. A snaha útočníka Sparty končí už na modré čáře.

50:29
    A ožil i hradecký útok. Nicméně do konce zbývá už jen devět a půl minuty.

50:19
    Početný kotel hostů po vstřelené brance výrazně ožil.
    48:25 Jaroslav KUDRNA - 5:1

48:25
    Hradec v přesilové hře snižuje. Střelu Šimánka šikovně tečoval JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Jiří Šimánek, Brian Ihnačák.

47:31
    Klimek se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, který ale neproměnil.

46:34
    Další přesilová hra pro Hradec. Na trestnou lavici míří Michal Dragoun, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

Daniel Ryl

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Hrbas), 37. Buchtele (Přibyl, Forman), 38. Klimek (Hamilton, Sabolič), 38. Sabolič (Klimek, Hamilton), 40. Forman (Přibyl, Polášek) – 49. Kudrna (Šimánek, Ihnačák), 56. Vydarený (Honejsek, Dej)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele (A), Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát (A), Pech, Procházka – Kudrna, Dragoun, Netík (C) – Havel
    Mountfield HK: Kacetl (od 38. Svoboda) – Vydarený (C), Pláněk, Vašíček, Dietz, Čáp, Pilař, Jank – Šimánek (A), Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář (A) – Červený, Ihnacak, Honejsek – Kopta, Švagrovský, Köhler.

Rozhodčí: Polák, Svoboda – Lhotský, Svoboda

Diváci: 10087