Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:5 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Vítkovice 9:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
Středa 17.02.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 45. kolo

Ode mě je to dnes z Brna všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:21:06)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášení gólmani, tedy Marek Čiliak a Ondřej Kacetl.

Hokejisté brněnské Komety ve třetí třetině navýšili své vedení, když se ve 44. minutě trefil Petr Ton. Hosté se i vinou nedisciplinovanosti nedostali do soustavnějšího tlaku, z něhož by vstřelili branku. Výhru brněnského celku pojistil v poslední minutě trefou do prázdné brány Jakub Koreis. Kometě se tedy dnes podařilo prolomit sérii porážek a i díky prohrám Pardubic a Vítkovic navyšují svůj náskok na jedenáctou, první nepostupovou pozici do play off, na osm bodů.

59:56
    Ještě jedno vhazování tohoto zápasu po zakázaném uvolnění hostujícího celku.

59:25
    Zaplněná DRFG Arena je na nohou a tleská svým oblíbencům, utkání se v této chvíli již jen dohrává.
    59:02 Jakub KOREIS - 3:0

59:02
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté odvolali gólmana, aniž by měli pevnou pozici v útočném pásmu, což Kometa potrestala. Kotouč poslal do prázdné brány bekhendem JAKUB KOREIS. Asistence: Jan Káňa, Jan Hanzlík.

58:42
    Domácím se nadále nedaří rozvinou soustavnější tlak na Čiliakovu bránu.

58:16
    Kacetl míří na střídačku, Hradec to zkouší v šesti.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Modrobílí se dostali do útoku, Burian vypálil z levého kruhu, přičemž mířil Kacetlovi mezi betony. Hradecký gólman si ovšem tento prostor pohlídal.

56:43
    Čáp vyslal od modré čáry propagační střelu, kterou zblokoval Kováčik, který následně poslal puk pryč ze třetiny.

56:15
    Hostům se povedlo usadit v útočném pásmu.

55:53
    Dej vjel do útočné třetiny a vypálil z levého kruhu, Čiliak zakročil.

55:26
    Hostům se v těchto chvílích přes očividnou snahu nedaří vytvořit si dlouhodobější tlak v útočném pásmu.

54:39
    Modrobílí se ubránili přesilové hře Hradce bez sebemenších problémů a v těchto chvílích již hrají v plném počtu.

54:33
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ovšem Hruška to trochu překombinoval a nakonec ztratil puk. To však domácí za tohoto stavu a v této situaci mrzet nebude.

54:07
    O další vyhození kotouče se postaral sám brankář Marek Čiliak.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 37. R. Zohorna (Kováčik, Hanzlík), 44. Ton (Koreis, Burian), 60. Koreis (Káňa, Hanzlík)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Štindl, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák – Ton, Hruška, Ostřížek – Špirko, Němec, Káňa – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – R. Zohorna, Koreis, Burian – F. Dvořák.
    Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Plášil, Pláněk, Čáp,K.Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Knotek, Bednář (C) – Červený, Ihnačák, Honejsek – Šimánek, R.Pilař, Kudrna – Courchaine, Vantuch, Köhler.

Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SVK) – Zíka, Jindra