Omsk – Pardubice 2:3 (po pr.) | Mountfield HK – Ufa 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 05.08.2016, 14:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mountfield Cup

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Vy se už od půl sedmé ale můžete těšit na další duel, který sehrají domácí hokejisté proti ruské Ufě. Na počtenou! (16:48:48)

A je rozhodnuto! První vítězství na Mountfield Cupu si připisují Pardubice po výhře v prodloužení. Ocenění se dočkají nejlepší hráči, kterými se stávají Brandon Maxwell za Pardubice a Denis Paršin za Omsk.

61:18 Petr SÝKORA - 2:3

61:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Kombinaci Pardubic zpoza branky dostala puk až před brankoviště, kde nikým nehlídán neměl problém skórovat PETR SÝKORA! Asistence: Tomáš Rolinek, Petr Čáslava.

60:50
    Sýkora z pravého kruhu trefil jen Furcha, vhazování po jeho levici.

60:15
    A první útok Pardubic skončil nepřesností na modré čáře, k puku se dostává Omsk.

60:01

Poslední třetina nabídla po brance na každé straně, a to s ohledem na předchozí skóre zápasu znamená jediné – diváci v Hradci Králové si budou moci užít pětiminutového prodloužení tři na tři! To začne zhruba v 16:42.

60:00

59:08
    Dynamo si stále drží puk ve svém obranném pásmu.

58:22
    Pardubice se ale nikam dvakrát neženou, vypadá to, že se v prvním zápase Mountfield Cupu dočkáme prodloužení.

57:55
    Roy se dočkal do blízkosti pardubické branky, střela z cca metru však zamířil těsně vedle levé tyče, o kterou se možná i otřel!

57:09
    Omsk se ale nemůže dostat do trvalejšího tlaku, Pardubice teď hrají zodpovědně hlavně ve středním pásmu a nepouštějí ruského soka do šancí.

56:16
    Dopředu se ale Dynamu moc nechce, a když už přece jen něco vymyslí, Furch je na svém místě, třeba jako teď, když instinktivně vyrazil střelu, kterou ani neviděl.

55:45
    Pardubice jsou teď zatlačeny za vlastní klecí, uvidíme, jak rychle se jim podaří rozehrát.

54:41
    Je tedy vyrovnáno a v posledních pěti minutách se můžeme těšit na solidní bitvu.
    53:44 Danil FAJZULLIN - 2:2

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 20. Machanovskij (Gluchov, Fiščenko), 54. Fajzullin (Pestuško) – 7. Kaut (Bárta), 47. Tomášek (Sýkora, Schaus), 62. Sýkora (Rolinek, Čáslava)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, Medveděv, Gustafsson, Kutějkin, Děrvuk, Ahnelöv, Miščenko – Lemťugov, Roy, Pěrežogin "C" – Paršin, Zubov, Pestuško – Pjanov, Juňkov, Michejev – Fiščenko, Gluchov, Machanovskij – Lauta, Fajzullin. Trenér: Jevgenij Kornouchov.
    HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Růžička) – Rýgl, Nedbal, Havlík, Zajíc, Schaus, Čáslava, Bokroš, Ščotka – Panna, Tomášek, Bárta – Hubáček, Nahodil, Rapáč – Kaut, Sýkora, Kusý – Mallet, Beran, Rolinek "C" – Pipek. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Kotlík, Zídek