Kladno – HC Plzeň 1:2 (po pr.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:1 (po pr.) | Sparta – Olomouc 4:0 (kon.)
Chomutov – Jihlava 2:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:3 (kon.)
Č. Budějovice – Zlín 3:1 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:4 (kon.)
Mountfield HK
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pondělí 10.10.2016, 17:15 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 13. kolo

Ode mě je to z FORTUNA arény pro dnešek vše. U dalšího onlajnu se s Vámi těším na viděnou. (19:30:38)

Napínavá hokejová podívaná je za námi. Ačkoli se oba celky dostávaly do tempa postupně, nakonec bylo k vidění pohledné klání se zajímavými souhrami mladých hráčů. V první třetině jsme sice viděli dvě branky, více střeleckých příležitostí jsme ale viděli až ve druhé a třetí dvacetiminutovce. V zápase ale excelovali oba gólmani a on vítězi tak muselo rozhodnout až následné prodloužení. V něm zazářil hrdina dnešního utkání Radim Šalda, který zařídil výhru Mountfieldu 2:1 po prodloužení, když vstřelil obě branky svého týmu.

61:40
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Aktivita se RADIMU ŠALDOVI v dnešním utkání pořádně vyplatila. Na modré čáře přebral přihrávku od Tomáše Zahradníka, rozhýbal si gólmana a milimetrovou střelou mezi nohy vítkovického gólmana rozradostnil svůj tým. Asistence: František Hnik, Aleš Dufek.

61:02
    Spratek střílel z levého kruhu, kde jeho šanci zblokoval jeden z hradeckých obránců.

60:28
    Jaroslav Dvořák ve velké šanci! Sám před Daňem zkoušel kličku, kterou ale hostující gólman dobře přečetl.

60:24
    Spratkův průnik ale zastavuje ofsajd.

60:05
    Buly vyhrávají Vítkovičtí a tlačí se před Bechného.

60:01

Protože šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, bude po krátké přestávce následovat prodloužení tři na tři.

60:00

59:57
    Šalda ještě zkusil překvapit Daňa od levého mantinelu. Ten ale jeho střelu chytá. Bude se prodlužovat.

59:15
    Čas ubíhá, oba týmu bojují o kotouč v rohu kluziště.

58:49
    Hartmann navíc vyváží kotouč z pásma. U kotouče jsou znovu domácí.

58:18
    Mountfield kličkuje v prostoru kolem Daňa, ten statečně odolává.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Šenderovu střelu Bechný dobře viděl a vyráží ji betonem.

57:20
    Vítkovický gólman je v permanenci. Teď si úspěšně poradil se střelou Martina Štohanzla.
    GSA

Lenka Jonešová

Branky a nahrávky: 8. Šalda (Malík, Dufek), 62. Šalda (Hnik, Dufek) – 8. Raška (Spratek, Hartmann)

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Hroudný, T. Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Lier – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik, Dvořák, Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa, J. Moník. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Malina, Toman, Moravčík, Baláž, Kmošek, Beránek, Kosina. Trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodčí: Wagner – Maštalíř, Svoboda.