Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Zlín – Litvínov 3:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 22.01.2017, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 41. kolo

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, přeji hezký zbytek víkendu a u dalších hokejových bitev se těším na počtenou! (19:51:37)

Je dobojováno, dramatickou koncovku nakonec zvládli vítězně Moravané, kteří tak za výhru v prodloužení dnes berou 2 body!

Ještě necelých pět minut před třetí sirénou byli ve vedení Brněnští, pak však domácí tým vyrovnal a zápas pokračoval pětiminutovým nastavením. V něm měli blíže ke vstřelení gólu Hradečtí, nakonec ale z trestného střílení rozhodl Marcel Haščák, který tak ukončil dva roky trvající pravidlo, že v duelech Brna a Hradce vítězí domácí tým.

Střely na bránu v prodloužení (celkem):

Hradec Králové – 3 (29)
    Brno – 2 (23)

Z obou týmů byli vyhlášeni nejlepší hráči utkání. Na hostující straně byl zvolen autor hattricku Hynek Zohorna, z domácích řad pak ocenění převzal Jaroslav Bednář.

63:15 Marcel HAŠČÁK - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

63:15
    Kometa právě vstřelila branku!
    V prodloužení tlačili na pilu více domácí, dva body za výhru ale díky proměněnému trestnému střílení berou Brněnští! MARCEL HAŠČÁK si středem najel až před bránu, kde nekompromisní střelou na rozhodl o vítězi dnešního duelu – 3:4p.

63:15
    Brněnští šli dopředu v přečíslení a Dragoun zatáhl za záchranou brzdu v podobě podražení, je nařízeno trestné střílení!

63:06
    Samostatný únik Dočekala vychytal Rybár!

62:57
    Dej nastřelil od modré čáry tyč!

62:24
    Dejova nahrávka do volného prostoru před bránu podjela Bednářovi pod holí!

61:51
    Gregorcovu dělovku se snažil do brány dorazit Köhler, neúspěšně.

61:10
    Bednářovu tvrdou ránu z vrcholu pravého kruhu vyrazil Čiliak vyrážečkou!

60:45
    Džerinš vybojoval v útočném rohu svým napadáním puk, ovšem jen na chvíli.

60:17
    Dietz projel s kotoučem celé kluziště, než však stihl zakončit, obral ho o puk protihráč.

60:01

Ještě pět minut před koncem třetí třetiny nic nenasvědčovalo tomu, že zápas půjde do prodloužení. Hradečtí však v krátkém sledu využili dvojnásobnou i klasickou přesilovku a vyrovnali na 3:3. V závěru třetiny byli navíc několikrát i velmi blízko čtvrtému zásahu, nakonec se však oba týmy o body z dnešního klání budou dělit. Prodloužení 3 na 3 začne přibližně v 19:34.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 9 (26)
    Brno – 5 (21)

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) – 29. H. Zohorna (M. Kvapil, V. Němec), 37. H. Zohorna (Trška, V. Němec), 50. H. Zohorna, 64. Haščák

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Šalda, Plášil – Köhler, Džerinš, Šimánek (A) – Jar. Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – R. Pavlík, T. Knotek, Kopta.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Jekel) – O. Němec (A), Štencel, Trška, Gulaši, L. Vágner, Malec, F. Král – Vincour (A), Čermák (C), J. Káňa – H. Zohorna, V. Němec, M. Kvapil – Haščák, Nečas, R. Zohorna – Dostálek, F. Dvořák, Dočekal – Dymáček.

Rozhodčí: Úlehla, Bulanov – Bláha, Špůr