Kladno – PZ Kladno 3:2 (kon.) | K. Vary – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:4 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 7:2 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 4:1 (kon.) | Pardubice – Slavia 7:4 (kon.)
HC Plzeň – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 4:3 (po pr.) | Warriors Brno – HK MD Šumperk 2:3 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Zlín – Havířov 5:2 (kon.) | Třinec – Žďár n/S 4:1 (kon.)
Přerov – Poruba 1:3 (kon.)
HC Sparta Praha
5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 26.01.2017, 17:30 • Tipsport arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Utkání nakonec skončilo jasným vítězstvím domácí Sparty, kterému ale minimálně v první třetině nic nenasvědčovalo. Sparťané začali lehkovážně, čehož hosté neváhali využít a na malou chvíli se dostali i do vedení dvou branek.

Domácí dokázali doslova silou vůle ze ztráty dvou branek otočit na rovných 2:2. Prostřední třetina žádný další zvrat nepřinesla, v opačném duchu se odvíjela až ta poslední.S trochou štěstí na hokejkách se sparťanům podařilo vstřelit ještě další tři branky, přičemž ta poslední přišla až několik vteřin před samotným závěrem hry. (20:27:37)

59:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    Poslední důtka pro hostující Hradec přichází z hokejky ERIKA ČERMÁKA. Bod za přihrávku si z dnešního zápasu odnese také domácí brankář! Asistence: Marcel Barinka, Štěpán Švehlák.

59:20
    Rubeš se dostal v samotném závěru zápasu do samostatného úniku, branku ale minul.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zdá se, že i ze třetího vzájemného utkání s hradeckým Mountfieldem vyjdou sparťané vítězně.

57:11
    Po Rubešově střele stačil Vacek jen máchnout lapačkou. Kotouč pak zazvonil o jeho tyčku!

56:26
    A stejným způsobem je zlikvidován i Junkův projektil.

55:52
    Morongovo úsilí končí tentokrát v lapačce sparťanského gólmana.

53:57
    MATOUŠ NAJMAN střílí velice důležitý gól pro svůj tým! Sparťané utvrzují své křehké vedení na 4:2 a hostujícím Lvům zbývá necelých šest minut na to, aby nepříznivou situaci zvrátili. Bez asistence.

53:48
    Barinkova střela končí v útrobách Vackových betonů.

53:16
    Puk končí v ochranné síti a je opět přerušeno.

52:45
    Třetinu kouskuje další přerušení. Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Sparty.

52:09
    Icing hostujícího týmu.

52:09
    Sparta hraje v plném počtu.

51:48
    Hosté se střelami tak dlouho otáleli, až jim situaci zkomplikoval Gluzman. Domácí jeho zásluhou opět vyhazují.

50:28
    Sparťané si po špatném střídání zbytečně komplikují situaci. Okamžitě ale kupují cenné vteřiny prvním vyhozením.

50:09
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rubeš.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 13. Barinka, 14. Prymula (Čermák, Barinka), 46. Čermák (Kumpošt, Prymula), 54. M., 60. Čermák (Barinka, Švehlák) – 7. Síla (Záliš), 12. Síla (Morong, Vacek)

HC Sparta Praha: Švehlák (Krbeček) – Bureš, Truhlář, Najman J., Kumpošt – Prymula, Mácha, Klimo, Čermák, Barinka, Rajgl, Šubert, Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, Najman M., Gluzman, Guryevskiy.
    Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Pelda, Heligr, Řehák, Junek, Naar, Janoušek, Perička, Bieniek – Šedivý, Hynek, Soukup, Kašpar, Síla, Záliš, Janda, Morong.

Rozhodčí: Slavík – Svoboda, Buček.