Pittsburgh – New Jersey 6:4 (kon.) | NY Rangers – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | Calgary – Dallas 3:1 (kon.)
Anaheim – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Detroit – Colorado 5:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:3 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Stav série: 1:3
Mountfield HK
Sobota 18.03.2017, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

My Vám děkujeme za pozornost a přejeme všem fanouškům, nejen hokeje, pěkný víkend! (20:06:12)

Zde, na zimním stadionu Ivana Hlinky, je pro dnešek dobojováno. V první třetině se dokázali prosadit hosté z Hradce Králové, jmenovitě to byl Jiří Šimánek, který propálil Jaroslava Januse poprvé v zápase. Poté začala druhá třetina a po uplynutí pár minut, pravé v prostředním dějství, Verva srovnala krok, o což se zasloužil Viktor Hübl. Následně jsme dlouho čekali na gól, ale k nevoli všech domácích fanoušků se prosadil Rastislav Dej, který tak poslal Hradec do vedení 2:1 a celkově vystřelil Mountfieldu třetí bod v sérii, což znamená, že pokud bude chtít Verva s touto sérií ještě něco udělat, bude to mít opravdu velmi těžké.

59:54
    Robin Hanzl neposlal přesnou přihrávku na svého obránce, jenž stál na modré. Vyhání tak svůj tým z útočného pásma a zřejmě se již nic nestane.

59:48
    Zbývá dvanáct vteřin a bude se vhazovat před Patrikem Rybárem. Ovšem až po oddechovém čase, který si vyžádala také střídačka hostí.

59:14
    Z úhlu pálil Robin Hanzl, ovšem jeho střela se neujala. Lukeš poté svým bekhendovým zakončením také neuspěl. Verva se v pásmu drží nadále.

58:36
    Hanzl dostal přihrávku od Jakuba Černého. Zakončení prvně jmenovaného ale neprošlo přes skrumáž hráčů před brankou. Následně posílají hosté obloučkem puk až na zakázané uvolnění.

58:32
    Je to tak, Jaroslav Janus bude sledovat hru ze střídačky!

58:32
    Litvínovská střídačka si vyžádala oddechový čas. Dost možná zůstane Jaroslav Janus už na střídačce!

57:53
    František Gerhát zkoušel své štěstí z prostoru mezi kruhy. Jeho zakončení ze zápěstí je ale přidzvednuto nad!

57:16
    Dej si dobře pokryl kotouč, ovšem udržet ho nakonec nedokázal. Vypadá to, že Litvínov se nadechuje ke konečnému náporu.

56:35
    Po vhazování po levé pravé ruce Januse se do zakončení dostal Hardec. Janus si s tímto projektilem poradil, ale vyrazil ho pouze před sebe. Naštěstí pro domácí se hostující útočník nestihl prodrat až k volnému kotouči.

55:55
    Zpoza Januse bude další akci rozehrávat Gula. Martin Hanzal prohrál souboj s Newtonem, což znamená, že Mountfield se opět může usadit před Janusem.

54:51
    Do dalšího útočného výpadu se ženou hosté. Ovšem jejich rozehra nebyla přesná, a tak se kotouče ujímá Verva.
    53:22 Rastislav DEJ - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

53:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přeci jenom se hradečtí v této přesilové hře prosazují! RASTISLAV DEJ dostal krásnou přihrávku do jízdy od svého spoluhráče Jaroslava Bednáře. Poté zvolil dobré zakončení, které Janus nedokázal zachytit – 1:2. Asistence: Jaroslav Bednář, Blaž Gregorc.

52:15
    Kukumberk zavezl kotouč před Januse. Ovšem přesilovka hostí není zatím příliš dobrá. Verva opět vyhazuje. Zbývají dvě minuty z této dlouhé přesilové hry.

51:24
    Hradec se zatím neusadil v útočném pásmu. Litvínov se poprvé osvobozuje.

50:12
    Jakub Černý zpoza branky trefil hradeckého hráče do obličeje a půjde si tak odpočinout rovnou na čtyři minuty.

Sabina Šťástková

Petr Šatalík

Adam Pavlíček

Branky a nahrávky: 25. V. Hübl (F. Pavlík) – 20. Šimánek (Köhler, T. Knotek), 54. Dej (Jaroslav Bednář, Gregorc)

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Sörvik, F. Pavlík, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař, Frolo – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), K. Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.
    Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Vydarený (A), Pláněk, Pavlas – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, Džerinš, Jarůšek – Šimánek (A), T. Knotek, Köhler – R. Pavlík, Dragoun, Nedvídek.

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Jelínek, Pešek