Sparta – Vítkovice | 4:3 (2:1 po s.n.) | | | Třinec – Jihlava | 4:1 (kon.) | | | Liberec – Berani Zlín | 7:0 (kon.) |
Chomutov – Pardubice | 4:2 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Kometa Brno | 5:2 (kon.) | | | Olomouc – Plzeň | 2:4 (kon.) |
Mountfield HK – Litvínov | 7:3 (kon.) |
Litoměřice – Frýdek-M. | 3:6 (kon.) |
Ottawa – Toronto | 3:4 (kon.) | | | Montreal – Boston | 1:4 (kon.) | | | Detroit – Carolina | 1:3 (kon.) |
San Jose – Pittsburgh | 2:1 (kon.) | | | St. Louis – Arizona | 2:5 (kon.) | | | Nashville – Florida | 4:3 (kon.) |
Chicago – NY Islanders | 3:7 (kon.) | | | Minnesota – Tampa | 5:2 (kon.) | | | Edmonton – Vancouver | 5:2 (kon.) |
Washington – Philadelphia | 1:2 (po pr.) |
Novosibirsk – Jekatěrinburg | 3:0 (kon.) | | | Barys – Toljatti | 4:3 (kon.) | | | Ufa – HC Slovan | 5:3 (kon.) |
Kazaň – Viťaz | 0:2 (kon.) | | | Nižněkamsk – Jokerit | 3:2 (kon.) | | | Soči – CSKA Moskva | 1:3 (kon.) |
Záhřeb – Znojmo | 3:4 (kon.) |
Salzburg – Sparta | 4:1 (kon.) | | | Chomutov – Žďár n/S | 8:0 (kon.) | | | HC Litvínov – Havlíčkův Brod | 6:0 (kon.) |
Havířov – Olomouc | 3:4 (kon.) | | | Warriors Brno – Vsetín | 3:5 (kon.) | | | Třinec – Letňany | 6:3 (kon.) |
Kometa Brno – Žďár n/S | 3:2 (kon.) | | | Vítkovice – Havířov | 3:2 (kon.) | | | Slavia – Karlovy Vary | 4:0 (kon.) |
Kladno – Třemošná | 5:3 (kon.) |
Košice – Poprad | 6:2 (kon.) | | | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš | 3:2 (kon.) | | | Žilina – Nitra | 2:3 (kon.) |
Trenčín – Banská Bystrica | 1:0 (kon.) | | | Zvolen – Detva | 6:3 (kon.) |
Telč – Soběslav | 8:4 (kon.) | | | Lev Benešov – Poděbrady | 0:0 (*17:00) | | | Veselí nLuž. – HC Vajgar | 3:2 (kon.) |
Kutná Hora – Vlašim | 2:5 (kon.) | | | Trstěnice – Cheb | 4:16 (kon.) | | | Kobra Praha B – Žižkov Praha | 6:4 (kon.) |
HC Varnsdorf – HC Turnov | 2:5 (kon.) | | | Poruba "B" – Wolves Č. Těšín | 11:2 (kon.) | | | TJ Sušice – Třemošná | 5:4 (1:0 po s.n.) |
Žabonosy – Mladá Boleslav B | 0:3 (kon.) | | | Č. Krumlov – HC Vimperk | 5:3 (kon.) | | | Hluboká n.V. – Tábor B | 2:3 (kon.) |
Nová Paka – Opočno | 10:2 (kon.) | | | Náchod – HC Jičín | 1:2 (kon.) | | | Jaroměř – Nový Bydžov | 9:4 (kon.) |
Třebechovice p. O. – Hronov | 5:3 (kon.) | | | Choceň – Chotěboř | 6:5 (kon.) | | | Moravská Třebová – Hlinsko | 2:4 (kon.) |
BK Havlíčkův Brod B – Polička | 7:1 (kon.) | | | Litomyšl – Světlá nS | 4:1 (kon.) | | | Uh.Ostroh – Kroměříž | 4:0 (kon.) |
PZ Kladno – Slaný | 11:1 (kon.) | | | Rakovník – Černošice | 9:3 (kon.) | | | Lomnice n/P – Gepardi Jablonec | 3:5 (kon.) |
Chrudim – Česká Třebová | 6:1 (kon.) |
Litoměřice – Chomutov B | 6:1 (kon.) |
SOHO Olomouc – Litvínov | 5:2 (kon.) | | | Zlín sledge – Č.Budějovice | 5:0 (kont.) | | | SHK Mustangové – Karlovy Vary | 8:0 (kon.) |
Studénka Sledge – HC Sparta Praha Sledge | 0:1 (kon.) |
Znojmo – Fehérvár | 3:6 (kon.) |
Tomahawk – HC 2009 Nýrsko | 1:1 (kon.) | | | HC Čápi – Tango Klatovy | 2:0 (kon.) | | | Marsy Klatovy – Poběžovice | 4:6 (kon.) |
Roudnice – | 3:6 (kon.) | | | Klášterec nO – Kadaň | 7:3 (kon.) |
konec
Mountfield HK
7:3
(1:1, 4:1, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Martin Voltr
Branky a nahrávky:
11. Köhler (Jaroslav Bednář, Červený), 21. Koukal (Látal, Graňák), 30. Červený (Koukal), 31. Köhler (Gregorc, Jaroslav Bednář), 40. Koukal (Jaroslav Bednář), 43. Cingel (Cibulskis, Zámorský), 47. Červený (Jaroslav Bednář) – 12. Gerhát (K. Pilař, Šesták), 32. Gerhát (V. Hübl, Kubát), 44. Trávníček (Gula, Gerhát)
Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Gebauer, Hlavatý.
Diváci: 4045
Neproměněná penalta:
Mountfield HK:
Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal (A), Červený – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – Jirásek.
Náhradníci:
Trenér:
HC VERVA Litvínov: Kantor (41. Soukup) – L. Doudera, Kubát (A), K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – M. Hanzl, V. Hübl (A), F. Lukeš – Jurčík, Gerhát, Trávníček (C) – M. Havelka, Válek, Matoušek – Smolka, Havlíček, Jícha.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC VERVA Litvínov: Kantor (41. Soukup) – L. Doudera, Kubát (A), K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – M. Hanzl, V. Hübl (A), F. Lukeš – Jurčík, Gerhát, Trávníček (C) – M. Havelka, Válek, Matoušek – Smolka, Havlíček, Jícha.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Gebauer, Hlavatý.
Diváci: 4045
Hradec Králové – 19 (41)
Litvínov – 8 (23)
Čtvrtá využitá přesilovka domácích jenom podtrhuje to, co na ledě sledujeme od úvodního buly třetí třetiny. Jaroslav Bednář poslal puk z rohu před branku, kde se k němu nedostal Bedřich Köhler. Zato se však černá guma odrazila k RUDOLFU ČERVENÉMU, který ji zblízka přišpendlil do litvínovského růžku – 7:3! Asistence: Jaroslav Bednář.
Domácí brankář ale vzápětí hrubě podcenil situaci a Litvínov se ještě nebude chtít vzdát. Gulovo nahození ze středního pásma vyrazil Rybár před sebe a protože MICHAL TRÁVNÍČEK přesprintoval hradecké beky, mohl si snadno potáhnout puk do strany a bekhendem ho zasunout do prázdné branky – 6:3! Asistence: Jiří Gula, František Gerhát.
Střídání brankářů kýžený efekt nepřineslo, ale musím podotknout, že tohle není brankářem. Nýbrž hrou obou týmů. Hradec bruslil od začátku třetí třetiny skvěle a skončilo to až přihrávkou Cibulskise na volného LUKÁŠE CINGELA, jenž nasadil Soukupovi kličku a pak zvýšil už na 6:2! Asistence: Oskars Cibulskis, Petr Zámorský.
Hradec Králové – 16 (22)
Litvínov – 7 (15)
Mountfieldu se dnes nadprůměrně daří přesilovky, využil už tři. Jaroslav Bednář, Bedřich Köhler i výtečně hrající druhá formace v čele s Petrem Koukalem jsou hlavními faktory, proč má Mountfield o velký kus blíž k vítězství. Ale nezapomeňme, tříbrankovou ztrátu už tady Litvínov letos jednou dohnal...
Třetí třetina začne přibližně ve 20:08.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
No, když si to tihle dva hračičkové dají, dívá se na to opravdu hodně dobře. Litvínov dostal hru do bezpečí, pak se ale pomalu vracel zpátky. PETR KOUKAL si tak mohl v protiútoku libově vyměnit puk s Jaroslavem Bednářem, z první ho nechytatelně poslat do růžku za Kantorem a oslavit svou druhou trefu! Hradec využívá třetí přesilovku – 5:2. Asistence: Jaroslav Bednář.
Také Severočeši umí využít přesilovou hru a velmi rychle po studené sprše se vracejí zpět do zápasu! Kubáta ještě Rybár vychytal, ale když na pravém kruhu dostal čas Viktor Hübl a jeho střelu tečoval nohou FRANTIŠEK GERHÁT, už se hradecký brankář natahoval marně – 4:2! Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
Druhá využitá přesilovka domácích, a z hokejky toho samého střelce! Blaž Gregorc se tentokrát už v pravý moment odhodlal k dělovce, kterou Kantor vyrazil před sebe, a BEDŘICH KÖHLER byl jako vždy připraven na svém puntíku na dorážku – 4:1! Asistence: Bedřich Köhler, Jaroslav Bednář.
Pavel Kantor si na svém "oblíbeném" stadionu připisuje první zaváhání a Hradečtí se poprvé dostávají do dvoubrankového vedení! Petr Koukal zakombinoval s RUDOLFEM ČERVENÝM, který uháněl dopředu po levém hrazení. Ač ho situace vynesla už do velkého úhlu, rozhodl se vypálit, a prudkou ranou litvínovského gólmana nachytal u bližší tyčky – 3:1! Asistence: Petr Koukal.
Bleskový protiútok vrací domácím hokejistům vedení! Dominik Graňák jen tak tak dosáhl na puk na modré čáře a poslal ho před branku. Tam ho Martin Látal zpracoval pro PETRA KOUKALA, jenž okamžitou střelou po ledě překonal Kantora – 2:1! Asistence: Martin Látal, Dominik Graňák.
Hradec Králové – 6
Litvínov – 8
A Verva to využila k bleskovému vyrovnání Františka Gerháta. Potom ještě neproměnila dvě přesilové hry, nicméně na ledě byla lepším týmem. Jsou to hlavně domácí, kdo se v kabině potřebuje probrat.
Druhá třetína začne přibližně v 19:10.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Rozhodčí signalizovali dokonce dva hradecké fauly, domácí tohle střídání totálně nezvládli. Nakonec se ale bude vylučovat "jenom" jednou, protože Verva z výhody vyrovnává! Karel Pilař vyzval přihrávkou do pravého kruhu FRANTIŠKA GERHÁTA, který zamířil přesně do bližšího růžku – 1:1! Asistence: Karel Pilař, David Šesták.
Hradečtí trestají Matouškův útočný faul a po deseti minutách zápasu otevírají skóre! Jaroslav Bednář je mistr přihrávek, a teď si připsal asistenci o tyčku. Překvapenému Kantorovi zazvonila za zády, kotouč se od ní odrazil k BEDŘICHU KÖHLEROVI, který bekhendem dorazil puk na místo určení – 1:0! Asistence: Jaroslav Bednář, Rudolf Červený.
Litvínovský trenér, tedy promiňte, šéf střídačky Jiří Šlégr provedl po porážce v Liberci několik změn v útočných formacích. Do té první naskočí Martin Hanzl místo Františka Gerháta, do druhé se po měsíční absenci zaviněné zraněním vrací Ondřej Jurčík. Ze sestavy naopak vypadl mladík Jan Dufek.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal (A), Červený – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – Jirásek.
HC VERVA Litvínov: Kantor (Soukup) – L. Doudera, Kubát (A), K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – M. Hanzl, V. Hübl (A), F. Lukeš – Jurčík, Gerhát, Trávníček (C) – M. Havelka, Válek, Matoušek – Smolka, Havlíček, Jícha.
Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Gebauer, Hlavatý.
Samozřejmě, domácí jsou dnes favoritem, ale ne až zas tak obrovským. Jejich rozhazovačnost týmům ze spodku tabulky už jsem zmínil, a k tomu přidejme ještě vzájemné zápasy. Ty letos hovoří těsným bodovým poměrem 5:4 pro Litvínov.
Verva nejdřív Mountfield vynulovala, potom na jeho ledě předvedla famózní obrat ze stavu 0:3. Až následně Hradec slavil vítězství díky last-minute gólu novice Radka Smoleňáka. Dnes především nechce opakovat zlou noční můru z 22. října, kdy před vlastními fanoušky prohospodařil luxusní náskok. Už od začátku ale tehdy nepředváděl dobrý výkon.
3. kolo: Litvínov - Hradec Králové 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
16. kolo: Hradec Králové – Litvínov 4:5 sn. (1:0, 2:3, 1:1 – 0:0)
29. kolo: Litvínov – Hradec Králové 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Chemici mají aktuálně úplně jiné starosti. Jejich fanoušci vzpomínají na poslední vítězství skoro stejně dlouho jako na vánoční nadílku, od 28. prosince Litvínov prohrál sedmkrát v řadě a na konto si připsal pouhý bod. Některé výsledky měl hodně těsné, s lídrem třeba padl 4:5, nicméně předevčírem nestačil v Liberci jasným poměrem 1:5.
Právě tahle porážka hodně mrzela, protože šlo vpravdě o záchranářský souboj. Severočeši teď ztrácejí na nebarážovou 12. příčku Bílých Tygrů osm bodů, což už není úplně příjemná mezera. Do konce základní části jim chybí odehrát 11 duelů, na druhou stranu, pokud se nevyhnou skupině play-out, můžou manko stáhnout ještě v jejím průběhu.
Hradec Králové si v poslední době tak trochu bere příklad z Jánošíka (nemyslím Adama). Bohatým bere, chudým dává. V zápasech z čela tabulky většinou předvede velmi dobrý výkon, před Vánoci nadělil kanára Plzni, po Novém roce smetl Vítkovice, ted naposledy získal dva body na Kometě. Právě díky nim uhájil druhou příčku, jen bod před Riderou a dva před Brnem.
Jenže na slabší soupeře z dolních pater tabulky jako by se hokejisté Mountfieldu nezvládli namotivovat, do hry často nedají patřičnou bojovnost, která je potřeba ke každému vítězství. Proto doma poprvé po necelých 24 letech nebodovali s Pardubicemi, proto padli na ledě trápící se Sparty, kde před nimi vyhrála spousta týmů.