Chomutov – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 7:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 5:2 (kon.)
Mountfield HK
7:1 (2:1, 0:0, 5:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 22.12.2017, 15:00 • Malá hala ČPP Arény • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Přeji příjemné prožití vánočních svátků a u dalších onlajnů z juniorského hokeje se těším na shledanou! (17:13:08)

Branka již nepadla, hattricky završen nebyly. To ale Hradecké rozhodně nebude mrzet, protože výhra 7:1 je na vánoční svátky naladí více než dostatečně. Po většinu duelu byl Hradec aktivnějším mužstvem, které si také vytvořilo více gólových příležitostí, dlouho se mu ale nevedlo většinu z nich proměňovat. Po čtyřiceti minutách tak byl gólový stav poměrně vyrovnaný, a to 2:1. Přítrž neproměněným šancím udělali Hradečtí ve třetí třetině, kdy se trefili pětkrát a poslali Vítkovice domů s nadílkou 7:1.

59:36
    Mikuláši Pohlovi přeskočil kotouč hokejku a Hradec byl nucen opustit útočné pásmo.

58:54
    Do konce třetí třetiny, a velmi pravděpodobně také zápasu, zbývá něco přes minutu. Dočkáme se ještě další branky?

57:53
    Dominiku Šedivému se svezl kotouč po holi a také ho popostrčila hostující hokejka, tím pádem střela nemířila mezi tři tyčky.

57:30
    Nelehký zákrok musel teď vytáhnout také Matěj Bartozel, který zneškodnil pokus z úhlu jdoucí z bezprostřední blízkosti.

56:29
    Petr Poppel přiklepával z první směrem na branku, gólman Micka zůstal ve střehu.

55:17
    Jeden ze dvou adeptů na hattrick, Jaroslav Dvořák, teď střílel z první podobně jako při své první brance, tentokrát ale nezamířil přesně.

54:18
    O vítězi zápasu je sice s největší pravděpodobností už rozhodnuto, stále ale pozorujeme, především z hradecké strany, aktivní útočný hokej.

53:04
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tohle už trochu zavání debaklem, Východočeši zvyšují z přesilovky už na 7:1! S kotoučem na holi se do blízkosti levé tyčky dostal FRANTIŠEK HNIK, který chladnokrevně zakončil mezi betony. Asistence: David Chalupa, Tomáš Kynčl.

52:45
    Jaroslav Dvořák nahazoval kotouč do ohně, v brankovišti byl ale jenom brankář, jenž zasáhl.

52:04
    Potrestaným hráčem je Matěj Kučera, který jde pykat za držení. Početní výhoda pro bílo-černo-červené.

51:58
    Mountfield bude hrát přesilovku, jeden z domácích byl totiž faulován.

51:30
    Hradečtí poslali puk na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Matějem Bartozelem.

50:18
    Šest branek bylo na Matyáše Daňu moc, v bráně ho tak střídá starší dorostenec Marek Micka.

50:18
    Východočeši si nadále drží střelecký apetit, výsledkem je už šestá branka! Patrik Mašín našel nádhernou a rychlou nahrávkou k pravé tyči si najíždějícího JAROSLAVA DVOŘÁKA, který poklekl a z první napálil odkrytou bránu. Asistence: Patrik Mašín, Tomáš Kynčl.

49:47
    Štěpánu Matějčkovi příliš nechybělo k tomu, aby procpal puk mezírkou mezi betonem a tyčí do sítě.

49:34
    Zakázané uvolnění nyní stěhuje hru k pravé ruce Matyáše Dani.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 5. Hašek (Pohl), 7. Poppel (Hnik, Chalupa), 43. Pohl (Dvořák, Šedivý), 45. Mašín (Pohl), 48. Dvořák (TS), 51. Dvořák (Mašín, T. Kynčl), 54. Hnik (Chalupa, T. Kynčl) – 8. Baláž (Toman, Blaško)

Mountfield HK: Bartozel (Kouba) – Hroudný (C), Muška, Gaspar, Pohl, Havránek (A), T. Kynčl (A), Jonáš – D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Dvořák, Hnik, Dominik Šedivý, F, Moník, Mašín, Poppel, Chalupa, Hejna. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (51. Micka) – Klus, Kunc, Ficek, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Blaško, Peterka, Baláž (A), Konečný, Klíma, Spratek, Raška (C), Beránek, Dang, Fridrich (A), Toman. Trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodčí: Barek – Kis, Řezníček