Soči – Sparta | 4:3 (kon.) | | | Ambri-Piotta – Vítkovice | 6:1 (kon.) |
Kölner Haie – Mladá Boleslav | 1:2 (po pr.) | | | Mountfield HK – Karlovy Vary | 5:4 (2:1 po s.n.) |
Osvětim – SHK Hodonín | 6:3 (kon.) | | | Opava – Steel Wings Linz | 4:1 (kon.) |
Nové Zámky – Mulhouse | 9:2 (kon.) | | | Zvolen – Klagenfurt | 1:2 (kon.) |
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
5:4
(1:3, 1:0, 2:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
David Sokol
Branky a nahrávky:
4. Tecl (Pinkas, Váchal), 24. Naar (Síla), 45. Poppel, 59. Váchal (Poppel, Tecl), rozh. náj. Morong – 11. Tureček (Seidler, Šťastný), 14. Šťastný (Záruba, Seidler), 17. Křemen, 41. Jiskra (Adámek)
Rozhodčí: Hanák – Mráz, Matas
Diváci:
Neproměněná penalta:
Samostatné nájezdy:
1. série:
0:0 Tureček (KVA)
0:0 Janda (HKM)
2. série:
0:1 Záruba (KVA)
1:1 Tecl (HKM)
3. série:
1:1 Jiskra (KVA)
2:1 Morong (HKM)
4. série:
2:1 Šťastný (KVA)
2:1 Poppel (HKM)
5. série:
2:1 Křemen (KVA)
Mountfield HK:
Tichý (Sajdl) – Houdek, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Perička – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Budina, Kašpar, Síla, Pelda, Pěnčík, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel
Náhradníci:
Trenér:
HC Energie Karlovy Vary: Horák (Vít) – Kořán, Mikulec, Pohanka, Tureček, Cestr – Jiskra (C), Adámek, Záruba, Šťastný, Holub, Černý (A), Konášek, Mareček, Seidler, Korčmaroš, Novotný, Benda, Křemen.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC Energie Karlovy Vary: Horák (Vít) – Kořán, Mikulec, Pohanka, Tureček, Cestr – Jiskra (C), Adámek, Záruba, Šťastný, Holub, Černý (A), Konášek, Mareček, Seidler, Korčmaroš, Novotný, Benda, Křemen.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Hanák – Mráz, Matas
Diváci:
Rozhodující nájezd vstřelil Marek Morong a poslal svůj tým do finále!
To je neuvěřitelné, Hradec Králové využívá početní výhodu a zároveň hru bez brankáře! Adam Horák toho moc neviděl a této situace využil JAKUB VÁCHAL, jenž v přesilovce minutu a půl před koncem srovnává. Asistence: Petr Poppel, Marek Tecl.
Jenže Východočeši přeci jen karlovarskou obranu přechytračili, po rychlé kombinaci na jeden dotek se PETR POPPEL dostal k puku a napálil kotouč přesně nad pravé rameno Adama Horáka. Bez asistence.
Parádní vstup energetiků do třetí třetiny! Jakub Tichý si nedokázal zpracovat nahození dostatečně kvalitně a jen vyrazil puk přímo na hokejku VÍTA JISKRY, jenž bez problémů uklidil kotouč do odkryté klece. Asistence: Lukáš Adámek.
Ale tentokrát byl Adam Horák bez šance, do mezikruží dostal nádherný pas přímo na čepel JAKUB NAAR, který z první napálil přesně prostor pod víkem. Asistence: Vojtěch Síla.
Parádní práce ADAMA KŘEMENA! Sám totiž vypíchl kotouč v obranném pásmu, bleskovým tempem přesprintoval obranu a dostal se do úniku, který následně zakončil mistrovskou střelou přímo do levé šibenice. Bez asistence.
Přesilovka sice o vteřinu dříve skončila, energetici však stihli využít absence Poppela. Dlouhou kombinaci pořadatelů totiž zakončil PATRIK ŠŤASTNÝ, kterému nabil těsně před brankoviště Richard Záruba. Tedy, Záruba míříl na Seidlera, jenže ten promáchl a puk zaplul přímo na čepel Šťastného. Asistence: Richard Záruba, Sebastian Seidler.
Bravurní kombinace přináší energetikům vyrovnání! V rohu hřiště ukázal svůj důraz Sebastian Seidler, vybojoval kotouč a nabil DAVIDU TUREČKOVI, který z první z bezprostřední blízkosti zavěsil do odkryté klece. Asistence: Sebastian Seidler, Patrik Šťastný.
A ten Hradečtí zakončují! Na střelu od modré sice Adam Horák i přes zacloněný výhled dosáhl, k dorážce se však dostal MAREK TECL a zblízka propálil karlovarského gólmana. Asistence: Tadeáš Pinkas, Jakub Váchal.
Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Houdek, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Perička – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Budina, Kašpar, Síla, Pelda, Pěnčík, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel
HC Energie Karlovy Vary: Horák (Vít) – Kořán, Mikulec, Pohanka, Tureček, Cestr – Jiskra (C), Adámek, Záruba, Šťastný, Holub, Černý (A), Konášek, Mareček, Seidler, Korčmaroš, Novotný, Benda
Rozhodčí: Hanák – Mráz, Matas.
Za zhruba 35 minut odstartuje poslední utkání skupinové fáze Hejtmanského poháru, v němž se potká domácí karlovarská Energie s královéhradeckým Mountfieldem. Oba celky své první utkání vyhrály, tudíž nyní se spolu utkají v přímém souboji o první místo ve skupině A a následnou účast ve finále, poraženého pak čeká v nejlepším případě pouze bronz.
1. Mountfield HK – 1 zápas, 3 body, 10:2
2. HC Energie Karlovy Vary – 1 zápas, 3 body, 6:5
3. Jungadler Mannheim – 2 zápasy, 0 bodů, 7:16
Skupina B
1. Kölner EC – 1 zápas, 3 body, 7:3
2. Piráti Chomutov – 2 zápasy, 2 body, 7:10
3. BK Mladá Boleslav – 1 zápas, 1 bod, 3:4
HC Energie Karlovy Vary
Jediný skutečně domácí klub, byť dnes oficiálně v roli hostí, a úřadující šampion, to je smrtelná kombinace, která se snoubí v zeleno-černém provedení. Ačkoliv letos energetici neposlali na svůj turnaj všechny juniorské hvězdy, chybí například chladnokrevný tandem Adam Křemen – Tomáš Křehlík či dost možná nejlepší mladý gólman v republice Jan Bednář, první utkání se Karlovarským vyvedlo, když v ofenzivní přestřelce udolali Mannheim 6:5. K této výhře přispěl zejména kapitán Vít Jiskra, jenž zkompletoval hattrick a navrch přidal jednu asistenci, a Lukáš Adámek, ten s bilancí 2+2. Využije Energie výhody domácího prostředí a pátečního volna?
Výsledky na Hejtmanském poháru 2019
15.8. Jungadler Mannheim – HC Energie Karlovy Vary 5:6
Mountfield HK
Nováček na Hejtmanském poháru se předvedl v tom nejlepším možném světle, při své premiéře v soutěži si smlsnul na německém Mannheimu vysoko 10:2 a ukázal, jak smrtící mohou být jeho přesilové hry, vždyť hned čtyři z oněch deseti branek vstřelil Mountfield v početní převaze. Hattrick v tomto utkání předvedl Petr Poppel, tři asistence pak přidal Vojtěch Síla, v brance se zaskvěl Dominik Sajdl... Královéhradečtí disponují kvalitami napříč celým kádrem, ovšem bude to stačit na pořadatelskou Energii, loňské mistry?
Výsledky na Hejtmanském poháru 2019
16.8. Jungadler Mannheim – Mountfield HK 2:10