Sparta – Plzeň | 1:3 (kon.) | | | Motor ČB – Berani Zlín | 1:4 (kon.) | | | Litvínov – Olomouc | 4:3 (2:1 po s.n.) |
Mladá Boleslav – Karlovy Vary | 11:4 (kon.) | | | Kometa Brno – Vítkovice | 2:3 (kon.) | | | Mountfield HK – Třinec | 0:3 (kon.) |
Pardubice – Liberec | 1:4 (kon.) |
Čerepovec – Viťaz | 2:1 (kon.) | | | Kunlun – Chabarovsk | 2:4 (kon.) | | | N.Novgorod – Jekatěrinburg | 5:1 (kon.) |
Minsk – Jaroslavl | 2:1 (po pr.) | | | Jokerit – Dynamo Moskva | 6:1 (kon.) | | | Petrohrad – Barys | 4:3 (kon.) |
Soči – Spartak Moskva | 3:5 (kon.) |
Bratislava Capitals – Klagenfurt | 2:1 (kon.) |
Michalovce – Trenčín | 3:2 (kon.) | | | Nitra – Miskolc | 2:3 (po pr.) | | | Zvolen – Lipt. Mikuláš | 10:3 (kon.) |
konec
HC Dynamo Pardubice
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Milan Šplíchal
Branky a nahrávky:
37. Claireaux (Camara) – 12. Birner (Rosandić, Lenc), 23. J. Vlach (A. Musil, Derner), 40. Gríger (T. Rachůnek, Rosandić), 57. Gríger (Filippi)
Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hlavatý
Diváci:
Neproměněná penalta:
HC Dynamo Pardubice:
Kantor (Klouček) – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Holland, J. Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Kusý, Rohlík, Blümel – Paulovič, Anděl, Zeman.
Náhradníci:
Trenér:
Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hlavatý
Diváci:
A je hotovo. Po velké chybě v obranné řadě Dynama ujeli dva na jednoho Filippi a DAVID GRÍGER. Druhý jmenovaný dokázal do odkryté branky dotlačit kotouč – 1:4! Asistence: Tomáš Filippi.
Střely celkem: 21 – 24
Ve 23. minutě dostal Bílé Tygry do vedení 2:0 Jaroslav Vlach, který se trefil přesně z prostoru mezi kruhy. Dynamo na gól čekalo až do 37. minuty, než proměnil samostatný únik Valentin Claireaux. V závěru periody šly Pardubice do čtyř a přesilovku tři sekundy před sirénou využil David Gríger.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Videorozhodčí branku uznali. Hosté tak dokázali využít přesilovou hru v samém závěru prostřední části. Postaral se o to DAVID GRÍGER, který z úhlu vystřelil puk do zad Kantora, který si nešťastně kotouč srazil do branky – 1:3! Asistence: Tomáš Rachůnek, Mislav Rosandić.
Domácí to udělali skvěle. Ve středním pásmu Camara přihrál před sebe, kde byl VALENTIN CLAIREAUX, který osamocen ujížděl na brankáře Kváču. Toho nadvakrát dokázal překonat, čímž otevřel střelecký účet Pardubic v tomto duelu – 1:2! Asistence: Anthony Camara.
Musil zavezl kotouč do útočného pásma, na pravém kruhu nahrál pod sebe, kde byl JAROSLAV VLACH, jenž přesně zamířil a překonal Kantora – 0:2! Asistence: Adam Musil, Lukáš Derner.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Lenc zavezl puk do útočného pásma, předal jej na modrou čáru, kde byl Rosandić, ten vystřelil a jeho pokus zdá se tečoval MICHAL BIRNER – 0:1! Asistence: Mislav Rosandić, Radan Lenc.
HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Holland, J. Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Kusý, Rohlík, Blümel – Paulovič, Anděl, Zeman.
Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír..
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
Pardubice po špatných výsledcích vyměnily trenérský štáb. Ten nový se týmu ujal a byl ve velmi těžké pozici. Na východ Čech přijel Třinec, do té doby neporažený tým extraligy. Prvních čtyřicet minut to vypadalo, že si dojde pro další vítězství. Jenže Dynamo se nevzdalo, což se v závěrečné dvacetiminutovce potvrdilo. Východočeši nasypali do klece Ocelářů tři branky a vynutili si prodloužení, které rozhodl Marek Ďaloga. Ten tak skvělým způsobem oslavil svůj 100. zápas za Pardubice.
„Musím říct, že třetí třetina byla z naší strany parádní. Klukům musíme poděkovat, protože otočit zápas z 3:6 – navíc s takovým týmem, jako je Třinec – je prostě pecka,“ smekl před svými svěřenci kouč Richard Král na pozápasové tiskové konferenci.
Vypadá to snad, že by Dynamo mohlo zlomit ofenzivní prokletí. Východočeši proti Třinci dokázali poprvé v ročníku vstřelit více než dvě branky v základní hrací době. Na takový počet je prostě těžké pravidelně vyhrávat. Šest gólů v kleci Ocelářů by tak mohla být kýžená vzpruha, navíc v prodloužení přišla sedmá. To potvrzuje i Vladimír Svačina, který na tiskové konferenci uvedl: „Vítězství ukázalo náš charakter. Jsme za to vděční, takhle otočený zápas nám do budoucna může velmi pomoci.“
Bílí Tygři po dvou prohrách zabrali a vyhráli na ledě nováčka z Českých Budějovic 3:2 po nájezdech. „Bylo to těžké utkání. Počítali jsme s tím, že domácí budou v euforii po vysoké výhře ve Vítkovicích. Trápíme se v koncovce, na každý gól se strašně nadřeme. Přitom šancí jsme si vytvořili spoustu. Na nájezdy jsme vyhráli zaslouženě,“ uvedl trenér Patrik Augusta.
Liberci to skutečně dopředu moc nejde. Z první sedmičky týmů v tabulce mají druhý nejhorší počet vstřelených gólů. Z 12 odehraných zápasů dokázali skórovat minimálně čtyřikrát jen ve třech případech. Paradoxně střeleckých pokusů si vždy vypracují dostatek.
Na druhou stranu se mohou spolehnout na skvěle chytajícího Petra Kváču. Třiadvacetiletý brankář svůj celek pravidelně drží a v letošním ročníku by mohl zažít průlomovou sezónu.
Speciální formace Liberce fungují zatím skvěle. Se 17,54 % využitých početních výhod se v této statistice nacházejí na čtvrtém místě napříč celou extraligou. Ani úspěšnost oslabení není k zahození, ba naopak. Bílí Tygři přežijí bez inkasování 91,07 % oslabení, v lize je lepší pouze Plzeň (95,31 %).