Vyškov – Opava 3:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 8:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 5:1 (kon.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.) | Příbram – Letňany 4:3 (po pr.)
Žďár n/S – Val. Meziříčí 2:3 (po pr.) | Technika Brno – Havířov 1:11 (kon.) | Řisuty – Hronov 1:7 (kon.)
Cheb – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 4:6 (kon.) | Děčín – Chomutov 4:8 (kon.)
HC Řisuty
1:7 (1:1, 0:2, 0:4)
HC WIKOV Hronov
Sobota 30.09.2023, 18:00 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Hokejisté Řisut vstoupili do letošní sezóny 2. ligy katastrofálně. Po středečním debaklu 2:14 s Příbramí dnes podlehli 1:7 Hronovu. Domácí přitom ve 4. minutě poslal do vedení Jakub Mulač, ale pak už se trefovali jen hosté. Ti v první třetině srovnali, ve druhé části otočili vývoj duelu na svou stranu dvěma zásahy a v závěrečné dvacetiminutovce se pak Východočeši trefili ještě čtyřikrát. Pro Hronov to jsou první tři body v sezóně. Středočeský tým zastihl úvod ročníku v pořádných nedbalkách. (20:06:26)

59:46
    Z mezikruží ještě střílel hostující mladíček Adam Kubeček, jehož pokus ale neprošel na branku.

59:01
    Běží už poslední minuta třetí třetiny a logicky i celého zápasu.
    57:51 Filip VAŇKOVSKÝ - 1:7

57:51
    Hronov právě vstřelil branku!
    Utkání skončí debaklem Řisut! Na pravé straně dobruslil puk FILIP VAŇKOVSKÝ. Ten nahrával doleva Filipovi Štrombachovi, po jehož střele zůstal kotouč ležet v brankovišti za Pánkem a právě Vaňkovský ho doklepl za brankovou čáru. Beza sistence.
    56:11 Ilja BABRUSEV - 1:6

56:11
    Východočeši přidali šestý gól! Akci rozjel i zakončil ILJA BABRUSEV. Ten vyvezl puk do středního pásma a předal ho doprava Maratovi Murtazinovi. Sám si najel před branku, zatímco oba bránící hráči vyrazili proti Murtazinovi a nechali Babruseva samotného před Pánkem. Přišla tedy přihrávka a bezchybná koncovka Babruseva – 1:6. Asistence: Marat Murtazin.

55:13
    Andrij Malychin pokryl nahození z pravé strany a puk raději přidržel.

54:45
    Hosté se už nemusejí nikam hnát. Spolehlivě ale drží soupeře daleko od své branky.

53:03
    Domácím odpískáno postavení mimo hru.

52:25

51:54
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Sebastian Janda, Malychin ho schoval do lapačky.

50:26
    První část trestu Murtazina je za námi. Řisuty mají další dvě minuty z přesilové hry.

50:15
    Hosté ujeli v oslabení ve dvou proti jednomu. Řisuty měly štěstí, že Filip Vaňkovský dostal přihrávku na brusle.

49:22
    Hosté vzápětí vyhodili.

49:12
    Tvrdá střela Ondřeje Volrába z levé strany skončila jen na těle bránícího hráče Hronova.

48:24
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov:
    Marat Murtazin – 2 min., podrážení + 2 min., vražení na hrazení.

47:58
    Nechci být špatným prorokem, ale troufám si tvrdit, že na liduprázdném zimním stadionu ve Slaném je asi o vítězi rozhodnuto.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Mulač (Okegawa, Řepka) – 9. Murtazin (Amirov, Popitič), 32. Vermeulen (Štrombach, Exner), 33. Kocián (Amirov, Przybyla), 44. Przybyla (Popitič, Amirov), 47. Popitič (Przybyla), 57. Babrusev (Murtazin), 58. Vaňkovský

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Volráb, Zich, Potěchin, Janda, Malovický, Strnad, Řepka, Jakubec – Chamrád, Patyk, Bílek (C) – K. Pejchal, Čech, Hajný – Okegawa, Pulda, Mulač.
    Trenér: Pavel Křepelka

HC WIKOV Hronov: Malychin (Meišner) – Exner (C), Babrusev, Kopecký, Amirov, Vermeulen, Voňka (A) – Štrombach (A), Vaňkovský, Voděracký – Kocián, Przybyla, Popitič – Lederer, Kubeček, Murtazin.
    Trenér: Václav Mertlík

Rozhodčí: Červenka – Figer, Motl