Mostečtí Lvi – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Vyškov – Kopřivnice 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 5:2 (kon.)
Vel. Meziříčí – Nový Jičín 7:4 (kon.) | Příbram – Letňany 3:6 (kon.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.)
SHKM Hodonín – Havířov 2:4 (kon.) | Písek – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Chomutov – Děčín 4:0 (kon.)
Žďár n/S – Šumperk 2:1 (kon.) | Tábor – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Cheb – Kralupy n. Vltavou 2:1 (po pr.)
Řisuty – Hronov 3:5 (kon.)
HC Řisuty
3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
HC WIKOV Hronov
Sobota 03.02.2024, 18:00 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • Skupina B

Souboj dvou nejhorších týmů tabulky končí výhrou hostujícího Hronova 5:3. WIKOV se tak posouvá před Písek.

Hosté asi byli o něco lepším týmem. V první třetině se ujali dvoubrankového vedení, které těsně před přestávkou zmírnil únikem ve vlastním oslabení Vítězslav Bílek. Právě paradoxně v početních nevýhodách domácí hrozili i ve druhé části, v níž ale své šance neproměňovali a promarnili tak příležitost s duelem něco udělat. Hned po 32 sekundách závěrečné dvacetiminutovky naopak zvýšil na 3:1 pro Hronov Michal Beneš. Buldoci ještě rychle korigovali dorážkou Sebastiana Jandy, ovšem na vyrovnání nedosáhli. V 53. minutě se naopak v přesilovce 5 na 3 prosadil Alexej Trandin a čtyři minuty před koncem definitivně utnul řisutské naděje Matěj Hájek. 12 sekund před koncem pak upravil výsledek do konečné podoby domácí Aleš Chamrád. (20:21:29)

59:48 Aleš CHAMRÁD - 3:5

59:48
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Domácí přesilovku využívají a v samotném závěru snižují! Nástřel Vítězslava Bílka od pravého mantinelu pohotově tečoval za Pittrova záda ALEŠ CHAMRÁD – 3:5. Asistence: Vítězslav Bílek a Václav Kolářík.

59:29
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov:
    Alexej Trandin – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

59:29
    Alexej Trandin se od zadního mantinelu natlačil před Zeithamla, který si to pohlídal. Pak došlo k nedovolenému zákroku útočníka Hronova, za který se bude vylučovat.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Skupinka fanoušků Hronova si užívá závěr duelu, který přinese výhru jejich týmu.

57:34
    Jan Výrut si to namířil mezi přesilu hostujících hráčů. Skončilo to ztracenou hokejkou řisutského útočníka.

56:10
    Hostům navíc dobře chytá Pittr, který ukryl ve výstroji ostrou střelu od modré čáry.
    55:56 Matěj HÁJEK - 2:5

55:56
    Hronov právě vstřelil branku!
    Ale nyní je už asi rozhodnuto! MATĚJ HÁJEK obral v útočném pásmu o puk chybujícího Jandu, zakombinoval s Jindřichem Plíškem a po finální nahrávce spoluhráče to měl do prázdné. Asistence: Jindřich Plíšek a Marat Murtazin.

55:45
    Marat Murtazin najížděl sám na domácího brankáře Zeithamla. Ten si s kličkou do bekhendu poradil a ještě Buldokům drží nějakou naději na body!

54:50
    Řisuty v plném počtu.

54:47
    Od modré čáry střílel David Straka. Puk se ještě snažil tečovat spoluhráč před brankovištěm, ale má ho Zeithaml.

53:59
    Vítězslav Bílek jel v pokračujícím domácím oslabení 4 na 5 sám na brankáře Pittra. Volil podobné zakončení, se kterým uspěl na konci první třetiny. Hostující gólman však tentokrát schoval kotouč do lapačky!
    52:56 Alexej TRANDIN - 2:4

52:56
    Hosté velkou možnost rychle využívají! Základem bylo vyhrané buly. Puk se poté dostal k Arťomovi Popitićovi, který ho poslal před branku a důrazný ALEXEJ TRANDIN dopravil gumový předmět za záda Zeithamla – 2:4. Asistence: Ivan Babrusev a Arťom Popitič.

52:49
    Domácí jdou do tří! Ondřej Sýkora vyloučen za sekání.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 20. Bílek, 43. Janda (Petráš), 60. Chamrád (Bílek, Kolářík) – 7. Murtazin (Trandin, Pavelka), 16. Plíšek (M. Hájek I, Táborský), 41. Beneš (Trandin, Popitič), 53. Trandin (Babrusev, Popitič), 56. M. Hájek I (Plíšek, Murtazin)

HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Kolářík (A), Zich, Malovický, Růžička, Strnad, Janda – Bílek (C), Petráš, O. Sýkora – Patyk, Janeček, Chamrád (A) – Okegawa, Čech, Výrut – V. Procházka, Mulač, Řepka.
    Trenér: Roman Varga

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, Táborský, Pavelka, Ondruš, M. Veselý, Voňka – Murtazin, Trandin (A), Beneš – D. Straka, T. Veselý (C), M. Hájek I – Popitič, Vaňkovský (A), Plíšek.
    Trenér: Vlastislav Vondřejc

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Kučera