Liberec – Olomouc 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Slovácko 3:0 (kon.) | Ostrava – Jablonec 1:0 (kon.)
Plzeň – Hr. Králové 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:0 (0:0)
FK Jablonec
Neděle 28.07.2024, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Chance Liga • 2. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (18:58:05)

Je dobojováno a v Ostravě se nakonec přeci jen slaví. Přitom v prvním poločase to na vítězství příliš nevypadalo. Do řad Ostravy se totiž až příliš často vkrádaly nepřesnosti a gólové šance jsme se ani na jedné straně nedočkali.

Do druhé půle Pavel Hapal připravil hned tři změny, když poslal na plac Prekopa, Klímu a Ewertona. A byl to právě Ewerton, kdo v 53. minutě po vysunutí Šína otevřel skóre. Ostravané se posléze snažili přidat pojistku, ale to se jim příliš nedařilo. Naopak mohli také inkasovat, ovšem hostující možnosti Fortelného, Kanakimany a Nebyly nebyly úspěšné. Ostrava tak zapisuje první jarní body za výhru 1:0.

90+4

90+4
    Na zadní tyči sice situaci při centru Jablonce zavíral Souček, ale balón již neudržel na hrací ploše.

90+2
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Samuel Grygar.

90+1
    Uchenna opět dobře pozičně zapracoval a poté ještě vyhecoval domácí fanoušky k potlesku. Dnešní utkání se domácímu stoperovi povedlo na jednčku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Baník to měl nyní dobře rozehrané, jenže Prekop ani Klíma nedokázali gólově zakončit v pokutovém území.

88
    Povedený centr Uchenny z pravé strany se snažil zakončit hlavou Klíma, ale balón zřejmě vůbec netrefil a Jablonec tak může přejít do ofenzívy.

86
    Na přední tyči byl nyní dobře postavený Chaluš, který také centr zleva bezpečně uklidil hlavou do autu.

84
    Baník mohl pojistit svůj náskok. Po dobrém náběhu Šína a jeho zpětné přihrávce srazil ránu Bouly jeden z hostů. Poté ještě pálil z voleje Holzer, jehož pokus se snažil tečovat Klíma, nicméně balón nakonec končí až u Hanuše.

84
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází Dudu Nardini.

82
    Dnešní utkání sleduje 7912 diváků.

81
    Boula místo, aby hrál dopředu, tak vzal s míčem zpátečku a poslal jej Chalušovi, jenž jej pod tlakem poslal do zámezí.

79
    Baník si v posledních okamžicích koleduje! Hosté měli další solidní možnosti a v té největší pálil z hranice vápna nehlídaný Nebyla. Jeho pokus ovšem stačil zablokovat Chaluš.

77
    Poté se hnal z boku na Markoviče Kanakimana, ovšem svou ránu z úhlu poslal jen do boční sítě.

76
    Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno. Jenž Fortelný ve své šanci neuspěl, ale hosté ještě rozehrají rohový kop.