Č. Budějovice – Bohemians 1905 0:0 (kon.) | Slovácko – Jablonec 0:0 (kon.) | Hr. Králové – Sparta 0:2 (kon.)
FC Hradec Králové
0:2 (0:2)
AC Sparta Praha
Sobota 31.08.2024, 20:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • Chance Liga • 7. kolo

Sparta Praha vyhrála na hřišti Hradce posedmé za sebou a ukončila pětizápasovou vítěznou sérii votroků v Malšovické aréně. Ta tak byla poprvé v sezoně dobyta a Východočeši klesají v tabulce Chance ligy na 8. místo. A to nemusí být konečná, záleží na nedělních zápasech. To Sparta má jistotu, že první reprezentační přestávku sezony přečká na čele pořadí s náskokem minimálně tří bodů na Plzeň a Slavii, oba největší konkurenti ale mají jeden odložený zápas k dobru.

Hradecké čeká po přestávce důležitá cesta na Bohemku, kde potřebuje bodovat, aby se udržel v kontaktu se středem tabulky. Sparta se představí doma proti Karviné, což by pro ni měla být především rozcvička před startem Ligy mistrů. Z Malšovic je to vše, děkuji za pozornost. (22:20:47)

Žluté karty 1:3

Sparta ve druhém poločase především hlídala nabyté dvoubrankové vedení a když nepočítáme gólovou šanci Spáčila hned po 8 minutách, který ale nalitý míč na vápně napálil těsně mimo, dlouho se na hřišti nic moc nedělo. Hradci se nedala upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale vykoledoval si pouze dvě žluté karty pro soupeře a ničeho nedosáhl. Především bránící se Spartu mohl v 69. minutě definitivně uklidnit Wiesner, ale zblízka Zadražila neprostřelil a odšpuntoval tak divokou pasáž, v níž Laci zařídil gólovku domácímu Mihálikovi, který však v pravděpodobně klíčové situaci celé druhé půle ztroskotal na Vindahlovi. Vzápětí Daněk přehodil vyběhnutého Zadražila, ale branku minul. A o pár minut později uzavřel tuto akční část zápasu opět Mihálik, který však po výborném sklepnutí Koubka z první netrefil branku. Až do konce utkání aktivní Hradec se tak zaslouženého vstřeleného gólu nedočkal a potvrdil, že jeho největší slabinou je absence schopného útočníka. Sparta toho po změně stran příliš nepředvedla, ale má tři body, pro které přijela, a slaví se svými fanoušky v natřískaném sektoru hostů.

90+4

90+4
    Hradec strávil poslední sekundy v útoku, ale Klímův centr do vápna stáhl ze vzduchu Vindahl a je po zápase.

90+4
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Ondřej Šašinka.

90+4
    Solbakken sice dostal míč do sítě po akci Olatunjiho, ale právě Olatunji byl na začátku akce v ofsajdu.

90+3
    Čihákův křížný pas Horák neměl šanci dostihnout na hřišti a Vindahl s rozehrávkou nespěchá.

90+2
    Poté, co Panákovi nevyšla přihrávka na Sadílka, se vydali domácí na zteč po pravé straně, jenže nepřesný centr rychle končí jejich snahu.

90+1
    Sparta mohla jít do situace 4 na 3, ale vybrala si klid a držení míče.

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Sparta hraje na půlce a snaží se zápas v klidu dohrát.

89
    Vindahl hodně vyběhl na pas z trestného kopu a nadvakrát ho zpacifikoval. Jenže vzápětí se ocitl v šanci po kolmici zcela volný koubek, jenže stál, neměl rychlost na průnik, takže udělal pár kroků a tvrdou bombou otestoval pevnost Vindahlovy hrudi.

89
    Sparta se postupně vrátila s míčem až na vlastní polovinu a nakonec ho ztratila po faulu Kairinena na Mihálika.

88
    Sadílek už už pronikal zleva do pokutového území, ale nakonec zatočil k praporku a vrací míč dozadu.

87
    Hodně nepovedená rozehrávka votroků na vlastní polovině, Sparta má aut v útoku zdarma.

86
    Opět spolupráce z rohu centrujícího Horáka a prodlužujícího Mihálika, tentokrát míč proskákal malým vápnem, aniž by ho někdo zasáhl.