Púchov – Trenčín 2:2 (kon.) | Prostějov – Ostrava B 2:3 (kon.) | Plzeň – Lafnitz 6:0 (kon.)
Zlín – Vyškov 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žižkov 7:1 (kon.) | Dukla Praha – B. Bystrica 1:0 (kon.)
Líšeň – Jihlava 1:3 (kon.) | Považská Bystrica – Opava 2:2 (kon.) | Varnsdorf – Chrudim 1:4 (kon.)
Brno – Slovácko 1:0 (kon.) | Kisvárda FC – FC Košice 1:1 (kon.) | Vlašim – Teplice 0:2 (kon.)
Nyíregyháza – Michalovce 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:1 (kon.)
Hr. Králové – Zagłębie S. 1:1 (kon.) | Sparta – AIK Stockholm 3:1 (kon.) | KFC Komárno – Újpest FC 1:1 (kon.)
Prešov – Pohronie 4:1 (kon.) | Tychy – Karviná 0:1 (kon.) | Olomouc B – Skalica 2:3 (kon.)
Komárov – Pardubice 3:1 (kon.) | Ostrava – Pogoň 1:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Kluž 0:1 (kon.)
Malženice – Zlaté Moravce 0:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:2 (0:2)
Pogoň Štětín
Sobota 29.06.2024, 18:00 • Stadion Miejski im. Jana Wojdy, Opalenica • Přípravný zápas

Máme zde konec dalšího přípravného utkání, který Baník Ostrava nedotáhl do vítězného konce.

První poločas byl v režii Pogoňu Štětín, kdy dokázal vsítit dvě branky. První gól padl v 5. minutě, kdy se po centru prosadil Patryk Paryzek. Baník nenašel odpověď za celý poločas. Ve 34. minutě vstřelil další gól Vahan Bičachčjan, tahle akce byla pěkná.

Ve druhém poločase nastoupil lepší ostravský Baník. Byl více aktivnější a tvořil si více šancí. Také se po téměř 10 minutách radoval z prvního gólu. Matúš Rusnák překonal po perfektně sehrané akci Cojocarua a snížil stav. Srovnat z penalty mohl Michal Fryrdych, jeho střelu mířil ale na břevno a ostravští už nesrovnali, avšak byli lepší po zbytek utkání. Pro Baník Ostrava to znamená, že za tři přípravné zápasy ani jednou nevyhrál. Polský Pogoň má za tři zápasy výhru, remízu i prohru.

Já Vám děkuji za pozornost a těším se někdy příště na shledanou! (20:00:44)

90+4

90+3
    Borges chtěl ještě nákopem do vápna oslovit své spoluhráče, Frydrych ale míč poslal do bezpečí.

90+2
    Střelbou z dálky chtěl Holzer překvapit brankáře hostů, střela lae letěla dost nad bránu a brankář s rozehrávkou nikam nespěchá.

90+1
    Žlutá karta pro tým Pogoň Štětín (Wedrychowski).
    Zatáhnutí za dres, dostatečný důvod pro rozhodčího, aby udělali další žlutou kartu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Mohli jsme vidět šanci na každé straně. Nejdříve zkusil své štěstí zpoza vápna Nogha, jeho pokus ale brankář zachytil. Následně se do útoku dostal Korczakowski, který svojí střelu mířil těsně vedle pravé tyče.

89
    Fukalův centr měl vepředu najít nějakého hráče v modrém. Místo toho se k míči dostal Krzysztof Kamiński a šanci zastavil.

88
    Ostravští se snaží srovnat, a proto jsou u vápna soupeře. Moc času jim už na to ale nezbývá.

86
    Holzer poslal nahrávku Adediranovi, který zkusil poslat míč do vápna. Tam byla připraven jeden z obránců Štětína a míč zblokoval.

84
    Letáček předvedl pěkný zákrok, kdy skákavou střelu vytěsnil na tyč. Před touto střelou byla k vidění individuální akce Olafa Korczakowskeho, který obešel pár hráčů a poté nahrál spoluhráči, který střelu vyslal.

83
    Baník kombinuje a Pogoň aktivně napadá rozehrávku ostravských. Baník to v posledních minutách bude mít těžké.

82
    Gamboa poslal míč do vápna, Frydrych byl ale proti a centrovaný míč poslal z vápna pryč.

81
    Smoliński překombinoval s Wojciechowskim a Baník zastavil své soupeře v nadějné příležitosti.

80
    Míč opět z vápna vyvedl Frydrych a Baník zkouší jít dopředu.

80
    V obraně se teď musel snažit Frydrych, který skluzem zblokoval střílenou nahrávku. Nebezpečí ale nekončí, následovat bude rohový kop.

79
    Na polovině soupeře zahrál nedovoloně Fukala a pro Baník to znamená další zbytečnou ztrátu.

78
    Korczakowski si míč vedl u nohy, obešel hráče a zkusil vystřelit, propálit obranu Baníku ale nedokázal.

77
    Hodně přetažený centr teď do vápna poslal Holzer, tuto šanci nemohl nikdo využít.