Mladá Boleslav – Třinec 0:0 (17:30) | Vítkovice – Pardubice 0:0 (17:30) | Litvínov – K. Vary 0:0 (17:30)
Liberec – Plzeň 0:0 (18:00) | Kometa Brno – Olomouc 0:0 (18:00) | Mountfield HK – Kladno 0:0 (18:00)
před zápasem
HC Vítkovice Ridera
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 27.09.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 5. kolo
Vsaďte si
Videopřenos

Oba týmy jsou letos produktivní, a tak se dá očekávat, že v ofenzivě budou pokračovat. Snad se vítkovickým podaří zlomit nelichotivý fakt, že v loňské sezóně nedokázali tohoto soupeře porazit ani jednou. Nechme se tedy překvapit. (21:04:20)

Nejproduktivnějšími hráči Pardubic jsou s pěti body útočník Martin Kaut (3+2) a obránce Peter Čerešňák (1+4), který je zároveň nejvytíženějším hráčem týmu s časem 19:48 minut stráveným na ledě. Nejtrestanějším hráčem je se sedmadvaceti minutami obránce Andrej Šustr. Bodování Radegast indexu vévodí se 14 body útočník Patrik Poulíček. Z dvojice gólmanů má přece jen o něco lepší statistiky Tomáš Vomáčka s průměrem 2,40 a úspěšností 91,49 %.

Kanadské bodování Vítkovic vede se šesti body útočník Marek Kalus (2+4), nejlepším střelcem je ale se třemi góly útočník Valentin Claireaux (3+1). Mezi beky má nejlepší bilanci Jan Košťálek se třemi body (1+2). Další z obránců, Yohann Auvitu, tráví na ledě nejvíce času, a to 23:05 minut. Nejvíce trestných minut -27- nasbíral obránce Patrik Marcel. Ten má společně s bekem Patrikem Demlem 15 bodů v bodování Radegast indexu. Všechna utkání odchytal gólman Lukáš Klimeš s průměrem 1,72 a úspěšností 95,10 %.

Vítkovickým se v začátku sezóny docela daří, zatím bodovali ve všech zápasech. V tom prvním sice nestačili na Plzeň, se kterou prohráli v prodloužení 3:4, poté však následovaly výhry nad Liberce (4:2), Olomoucí (7:1) a v úterý si dokonce vyšlápli na odvěkého rivala z Třince, když v zápase od 40. minuty vedli, ale hosté bojovali a dovedli zápas do prodloužení, které však rozhodl Nellis a domácí fanoušci se tak radovali z výhry 2:1. Domácí se nacházejí na 3. místě tabulky s bilancí 2-1-1-0 a aktivním skóre 15:7, které jim přineslo 9 bodů. Stejný počet bodů má druhá Sparta, která má ale o zápas více, ale také právě Pardubice, které jsou na 4. místě díky horšímu skóre (15:11) a jejichž bilance je 3-0-0-1. Dynamo sbíralo body v zápasech s Kladnem (5:1) a Olomoucí (4:2), poté ale podlehlo Českým Budějovicím vysoko 1:6, aby si v posledním kole před svými fanoušky napravili reputaci výhrou 5:2 nad Mladou Boleslaví.

V pátém utkání Tipsport extraligy se Vítkovice už potřetí za sebou budou moci spoléhat na podporu svých fanoušků, která bude rozhodně opět důležitá. Na led Ostravar arény přijíždějí vicemistři z Pardubic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.