Třinec – Liberec 0:0 (17:00) | K. Vary – Kometa Brno 0:0 (17:30) | Mladá Boleslav – Sparta 0:0 (17:30)
Olomouc – Mountfield HK 0:0 (18:00) | Pardubice – Litvínov 0:0 (18:00)

Z kabiny Ocelářů

Hokejisté Třince v úterý zapsali druhou porážku v normální hrací době. Po druhém plnohodnotném vítězství v sezóně nedokázali navázat na kladenském ledě dalším bodovým ziskem a vezli si do Slezska porážku 2:3. Domácí šli dvakrát v zápase do vedení, Třinec dvakrát reagoval – nejprve Adámkem a pak Ciencialou (dokonce už po 46 sekundách). Hosté pak ve třetí třetině nedokázali přetavit velký tlak, kdy hráli 6 minut a 12 sekund proti oslabenému soupeři (108 sekund dokonce pět na tři), měli střeleckou převahu i více vyložených šancí, ale pohořeli na efektivitě. „Domácí byli velice bojovní, bojovnější než my. V přesilovce chybělo důraznější zakončení, šance jsme si vytvářeli, ale bohužel jsme je neproměňovali,“ hodnotil zápas hostující lodivod Moták.

Forma v posledních 5 zápasech: P – P – P – V – P
    Pozice v tabulce: 8.
    Bilance: 7 zápasů, 2-0-3-2, skóre 15:15, 9 bodů
    Bilance doma: 3 zápasy, 2-0-1-0, skóre 9:3, 7 bodů
    Nejproduktivnější hráč: Marko Daňo 5 (2+3)
    Nejlepší střelec: Daniel Kurovský, Justin Addamo oba 3
    Brankář s největším počtem minut: Ondřej Kacetl 4 z. – 1/3, úsp. 94,26 %, prům. 1,68 g/z, 1 SO

Poslední zápas Třince:

1. října 2024: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 11. Jarůšek (Filip, Šenkeřík), 31. Strnad (Pietroniro), 35. Melka (Jarůšek, Smoleňák) – 26. Adámek (P. Vrána, Dravecký), 32. Cienciala (Čacho, Nedomlel). (07:52:11)

Z kabiny libereckých Tygrů

Liberečtí mají podobný start do sezóny, mají o jednu výhru v prodloužení a jeden bod více na svém kontě než Oceláři. Co ale svěřence trenéra Pešána až do úterního zápasu s Karlovými Vary velmi trápilo, bylo, že nedokázali vyhrávat domácí zápasy. Doma se představili čtyřikrát a zapsali čtyři porážky a pouhé dva body za porážky v prodloužení a po nájezdech. Až pátý zápas proti Energii vše zlomil – Tygři vyhráli 4:2. „Pro nás jsou to velice cenné tři body. Bylo to páté domácí utkání a jsme nesmírně šťastní, že bereme doma první tři body v sezóně. Za to patří celému týmu velká pochvala,“ oddechl si po zápase asistent hostujícího trenéra Kudrna. Z toho také plyne jeden poznatek – hosté zatím hráli venku dvakrát a dvakrát vyhráli, budou tedy velice nebezpeční!

Forma v posledních 5 zápasech: V – P – P – P – V
    Pozice v tabulce: 7.
    Bilance: 7 zápasů, 2-1-2-2, skóre 17:19, 10 bodů
    Bilance venku: 2 zápasy, 1-1-0-0, skóre 6:4, 5 bodů
    Nejproduktivnější hráč: Martin Faško-Rudáš 7 (4+3)
    Nejlepší střelec: Martin Faško-Rudáš 4
    Brankář s největším počtem minut: Petr Kváča 6 z. – 3/3, úsp. 92,71 %, prům. 2,27 g/z, 0 SO

Poslední zápas Liberce:

1. října 2024: Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 3. T. Galvas (Derner, A. Musil), 26. Kelly Klíma (Faško-Rudáš), 29. Faško-Rudáš (Lantoši, Ivan), 33. Ryšavý (A. Musil) – 5. Beránek (Jaks, Černoch), 59. D. Moravec (Gríger, O. Procházka).

Poslední vzájemný zápas

Tihle dva soupeři se naposledy potkali na konci loňské základní části. Bylo to na začátku února a Oceláři zrovna rozjížděli sérii výher, která jim měla dodat pohodu do play off. Pro Liberec to tehdy naopak byla třetí porážka v řadě. Zápas byl dlouho vyrovnaný, definitivní překlopení misek vah na stranu Třince přišlo až v průběhu třetí třetiny. Hostující trenér Pešán dokonce zápas hodnotil takto: „Myslím si, že jsme kromě několika závarů v defenzivní zóně dnes byli většinu zápasu lepší než Třinec. Přehrávali jsme je, nedávali vyložené šance. Asi třikrát jsme netrefili úplně prázdnou branku a Třinec nás pak vytrestal v jednoduchosti.“

2. února 2024: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
    Branky a nahrávky: 14. Čacho (Adámek, J. Jeřábek), 37. Marinčin (M. Růžička, Voženílek), 46. Nestrašil (J. Jeřábek, Adámek), 48. M. Růžička (Voženílek), 52. Hudáček (Kundrátek, M. Růžička) – 12. Flynn (A. Najman, Hawryluk).

Milí přátelé ledního hokeje, vítejte zpět u extraligy v Třinci! Oceláři se po utkání na Kladně vracejí do svého prostředí a čeká je další zápas na ledě domovské WERK ARENY. V pátek 4. října 2024 od 17 hodin se zde odehraje zápas 8. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec. Pokud nemůžete nebo nechcete zápas sledovat přímo na stadionu nebo prostřednictvím televizních obrazovek, nechte se pozvat k tomuto textovému online přenosu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.