Motor ČB – Kladno 3:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 6:1 (kon.) | Litvínov – Sparta 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 5:3 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:0 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:1 (3:0 po s.n.)
HC Kometa Brno
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 11.10.2024, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 10. kolo

Parádní moravská bitva je u konce! Vítkovice si zaslouží uznání, když se ve třetí třetině vrátily do zápasu a snížily na rozdíl jediné branky. Naději pro hosty postupně obstarali Jan Košťálek s Janem Hladonikem, ale poslední slovo měl při závěrečné power-play Jakub Flek. Kometa tak zvládla i druhé domácí utkání v řadě. Naopak Vítkovice se po delší zdravotní pauze musejí ještě dostat do větší herní pohody, ale dnes se rozhodně za výkon minimálně ve třetí třetině stydět nemusí.

Děkuji vám za pozornost při sledování přenosu z moravské bitvy severu proti jihu a z Brna vám přeji příjemný páteční večer i celý víkend.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Jan Košťálek (VIT)

Jakub Flek (KOM) (20:32:30)

59:35
    5/6
    Kometa právě vstřelila branku!
    JAKUB FLEK na to nejspíš neměl nervy, a tak narušil kombinaci hostujících obránců na modré čáře a díky svým rychlým nohám dopravil puk do odkryté branky Vítkovic. Bez asistence.
    Flek J., Zohorna H., Gulaši M., Cingel L., Holland R.
    Bukarts Roberts, Abdul J., Yetman C., Košťálek J., Mikuš J., Nellis A.

59:21
    Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:03
    Klimeš znovu spěchá na střídačku.

58:50
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.

58:50
    Pospíšil už najížděl na odkrytou vítkovickou klec, ale chtěl ještě vylepšit pozici pro Fleka, mezitím se však Brňané dostali do ofsajdu a drama ještě pokračuje.

58:38
    Klimeš spěchá na střídačku, hosté jsou v šesti.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Flek se Zaťovičem teď získali cenné vteřiny pro Brno, od modré navíc vypálil Holland, Klimeš dává spoluhráčům naději na vyrovnání.

57:20
    Nyní se nepovedl Ostravanům přechod přes neutrální zónu a zakázané uvolnění se pro změnu píská na jejich straně.

56:49
    Tentokrát Kometa vyhazuje šikovně tak, aby se nepískal další icing.

56:44
    V Brně najednou sledujeme dramatický závěr, domácí vyhazují znovu jen na zakázané uvolnění.

56:33
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hostům se teď vyplatila přímočarost na branku domácích. JAN HLADONIK se dokázal probojovat skrz brněnský obranný val a prudkou střelou zápěstím z mezikruží prostřelil i Postavu. Bez asistence.
    Hladonik J., Kalus M., Demel P., Zdráhal P., Auvitu Y.
    Kollár A., Ďaloga M., Konečný J., Bartejs T., Říčka R.

55:46
    Zaťovič ze středního pásma nahodil puk do vítkovické třetiny a domácí teď napadají rozehrávku hostů.

55:35
    Další pokus Košťálka Postava vyrazil vysoko mimo ledovou plochu, tentokrát už domácí dostanou potřebný čas na vystřídání a konsolidaci.

55:19
    Brno pokračuje v kouskování hry a znovu se píská icing.

55:11
    Dnešní utkání sleduje 5883 diváků.

55:11
    Kometa se znovu osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 11. Zbořil (H. Zohorna, Pospíšil), 24. Cingel (Davidson), 25. Konečný (Rachůnek, Kos), 35. Cingel (Kollár, Flek), 60. Flek – 38. L. Kovář (Rihards Bukarts, Auvitu), 53. Košťálek (Roberts Bukarts, Hladonik), 57. Hladonik

HC Kometa Brno: Postava (Krošelj) – Davidson, Ščotka (A), Beaudin, Holland, Ďaloga, Bartejs, Gulaši – Zaťovič (C), Cingel, Flek (A) – Pospíšil, Zbořil, H. Zohorna – Kos, Konečný, Rachůnek – Říčka, Kollár, Jedlička – Okál.
    Trenér: Pokorný

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Pařík) – Percy, Košťálek (A), Auvitu (A), Demel, Mikuš (C), L. Kovář, Marcel – Abdul, Yetman, Nellis – Bambula, Barinka, Zdráhal – Roberts Bukarts, Hladonik, Rihards Bukarts – Kalus, Claireaux, Lednický – Hašek.