Poruba – Třinec 0:0 (13:00) | Plzeň – Slavia 0:0 (13:00) | Kometa Brno – Přerov 0:0 (13:15)
Vítkovice – Mountfield HK 0:0 (13:30) | Jihlava – Tábor 0:0 (15:15) | Berani Zlín – Pardubice 0:0 (15:30)
HC Litvínov – Motor ČB 0:0 (16:30) | Liberec – Mladá Boleslav 0:0 (16:30) | Pilsen Wolves – Kladno 0:0 (19:20)
před zápasem
HC Vítkovice Ridera
0:0 (-:-, -:-, -:-)
Mountfield HK
Sobota 21.09.2024, 13:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Extraliga dorostu • 6 • Skupina B
Videopřenos

V pátečním kole vybojovali vítkovičtí dva body nad Kometou po výhře 4:3 po prodloužení. Na svém ledě si hráči Mountfieldu pohráli s celkem Poruby, který porazili vysoko 9:0. Jak dopadne pro hosty dopadne zápas s druhým ostravským celkem, to teprve uvidíme. (00:57:19)

Kanadské bodování Mountfieldu vede se třinácti body útočník Vojtěch Bulat (2+11), nejlepším střelcem je se šesti góly útočník Adam Hlaváček (6+4). Ten má také titul nejtrestanějšího hráče s dvanácti trestnými minutami. Mezi obránci se s pěti body daří Radkovi Venclovi (1+4). Všech pět utkání zatím odchytal Filip Růžička s průměrem 1,18 a úspěšností 95,59 %.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je s osmi kanadskými body útočník Maxmilián Man (2+6), nejlepšími střelci jsou se třemi přesnými zásahy útočníci Leon Stryczek (3+4) a Matthias Rončka (3+0). Šestnáct trestných minut si stačil vykoledovat obránce René Michalík. Z trojice gólmanů odchytal nejvíce minut Jan Láryš s průměrem 1,92 a úspěšností 92,73 %.

Vítkovice jsou po pěti odehraných kolech na 2. místě tabulky skupiny "B" s bilancí 3-2-0-0 a aktivním skóre 18:9, což jim vyneslo 13 bodů. Se stejným počtem bodů je mužstvo Mountfieldu na 1. příčce tabulky, s bilancí 4-0-1-0 a aktivním skóre 27:7 jim tedy patří také 13 bodů.

V šestém kole extraligy dorostu se na ledě Ostravar arény představí domácí Vítkovice, které budou bojovat s týmem Mountfieldu HK o prvenství v tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.