Poruba – Tábor 0:0 (15:30) | Pilsen Wolves – Mladá Boleslav 0:0 (15:35) | Motor ČB – Liberec 0:0 (16:30)
Pardubice – Jihlava 0:0 (17:30) | Třinec – Vítkovice 0:0 (18:00) | Kladno – Sparta 0:0 (18:00)
Slavia – HC Litvínov 0:0 (18:00) | K. Vary – Plzeň 0:0 (18:00)
před zápasem
HC RT TORAX Poruba
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HC Tábor
Pátek 27.09.2024, 15:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • 7 • Skupina B
Videopřenos

Dorostenci Poruby se střelecky hodně trápí. V šesti zápasech vsítili pouhé dvě branky. Ovšem září v defenzívě!
    Jak ve hře pět na pět, tak v oslabení. Ve 21 početních nevýhod inkasovali jen třikrát. Nutno říci, že je to i velkou zásluhou brankářů.
    Hlavně Mathiase Skoumala, který ze 183 střel nechytil jen dvanáct puků a s úspěšností 93,44% je druhým nejlepším brankářem skupiny B.

I když je porubský dorost se dvěma body na posledním desátém místě (jen díky horšímu skóre oproti Přerovu) má nejméně trestných minut. Je jediným týmem, který se ještě nedostal přes 50 minut.

Jediné dvě branky vsítili Porubané v prvním domácím utkání se Zlínem a v šestém – posledním – kole doma s Třincem.
    Paradoxně obě utkání přinesly i jediné body v prohrách v prodloužení.
    Střelci – Lukáš Vinklárek a Kryštof Socha. (23:19:58)

HC Tábor
    V extralize dorostu letitý účastník skupiny A byl pro tuto sezónu zařazen do "moravské" skupiny B. Přestože jsou mu týmy velkou neznámou, nevede si v novém působišti špatně! Po šesti kolech jsou táborští Kohouti s devíti body šestí. Tedy střed tabulky!

Z prvního tripu (Tábor má výjimku a za zápasy na Moravu jezdí s přenocováním) si odvezli jihočeští dorostenci čtyři body za výhru 6:5 v Třinci a prohru 3:4 v prodloužení s Riderou.
    První domácí utkání odehráli Tábor s Hradcem Králové a prohrál vysoko 0:6 a prohra jej čekala i druhý den s Přerovem. Za stavu 3:3 šlo utkání do prodloužení, které ukončili Zubři.
    Z posledních dvou zápasů si odvezli Táborští výhry za dva body. V Pardubicích po samostatných nájezdech (2:1) a v Jihlavě v prodloužení (6:5).

Na dvaceti vstřelených brankách se zatím nejvíce podílel Ondřej Charvát, ke čtyřem trefám se ještě na třech gólech podílel. Nejvíc nahrávek rozdal Ondřej Slívko (3+5), který s plus třemi góly vede týmové kanadské bodování. Druhým top nahrávačem je David Fleischman. Konstantní výkonnost předvádí také Filip Čečetka se třemi góly a čtyřmi asistencemi.
    V brankovišti stál nejvíce času Jakub Neduchal, přesněji 5 zápasů s úspěšností 86,27% a zaznamenal i jednu asistenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.