Nový Jičín – Kopřivnice 3:2 (2:1 po s.n.) | Kobra – Hronov 4:0 (kon.) | Detva – Humenné 2:4 (kon.)
Wolfsburg – Sparta 3:6 (kon.) | Eispiraten Crimmitschau – Plzeň 1:5 (kon.) | Bolzano – Spišská N. Ves 3:5 (kon.)
Ajoie – Liberec 0:1 (nedohr.)
Eispiraten Crimmitschau
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 30.08.2024, 19:30 • Zimní stadion Sahnpark, Crimmitschau. • Přípravné zápasy

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a já se budu těšit u dalších textových přenosů. (21:58:46)

Skončilo přípravné střetnutí mezi Crimmitschau a Škodou Plzeň. Roli favorita splnil jednoznačně český celek, který si domů odváží vysoké vítězství. Skóre už ve třetí minutě otevřel svým důrazem před brankou Indrák. O pár minut později bylo lépe, když Lalancette pohotově zakončil povedenou souhru celé formace. Menší varování přišlo na závěr první části, kdy chybu Malíka využil Feser. Od druhé části už pouze dominovala Škodovka a dvěma slepenými trefami to potvrdil Matýs a Lalancette. K završení celého stavu došlo pár minut před koncem, kde samostatný únik vyřešil Indrák. Obě mužstva se tedy rozcházejí za jednoznačného stavu 1:5.

59:58
    Celý zápas se už v klidu dohraje za brankou Nicka Malíka.

59:47
    Dvě obrovské šance v přesilové hře na závěr utkání! Postarala se o ně dvojice Archambault a Söderlund. První jmenovaný orazítkoval tyč a druhý nevyzrál na domácího strážce svatyně.

59:10
    Klasicky v přesilovce to zkoušel od modré Petr Zámorský. Dnes ovšem úplně střeleckou mušku nemá.

58:53
    Hodně okaté hákování provedl v obranné fázi Scott Feser. Nemůže následovat nic jiného než vyloučení.

58:39
    Další zákrok předvedl dnes výborně chytající Nick Malík. I když tohle pro něj bylo snadné sousto.

58:25

58:10

58:04
    Z nebezpečné pozice slotu vypálil zápěstím Tobias Lindberg. Trestuhodně prostor tří tyčí míjí.

57:35
    Přihrávku pod sebe dostával na čepel Petr Hauser. Na poslední chvilku mu z ní puk sjíždí.

56:48
    Ladislav Zikmund se vymotal okolo obránce a střílel z velkého úhlu. Na tento pokus si počkal Malík.

56:25
    V oslabení paradoxně zakončovala Plzeň a je tu i vyrovnání sil na ledě. Na dvě minuty je potrestán Roman Zap.

56:10
    Ještě na závěr utkání si Crimmitschau zahraje přesilovou hru. Potrestán je jeden z plzeňských hráčů.
    55:15 INDRÁK - 1:5

55:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Další dvougólový střelec tohoto utkání! Na polovině hrací plochy dostal kotouč pod kontrolu Ondřej Matýs. Proti němu vyjel obránce, ale za ním vyplaval MIROSLAV INDRÁK, který dostal ideální žabičku a vyřešil střelou nad lapačku Shilina celou situaci. – 1:5. Asistence: Ondřej Matýs.

55:05
    Raději Nick Malík nezkoušel rozehrát po zachycení nahození. Vhazování bude po jeho pravici.

54:53
    Tlak začal po tvrdé střele Petr Zámorský. Jenomže už unavená útočná trojice Plzně nic nevymyslela.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 18. Feser (Lutz) – 3. Indrák, 15. Lalancette (Söderlund, Archambault), 32. Matýs, 35. Lalancette (Archambault), 56. Indrák (Matýs)

Eispiraten Crimmitschau: Shilin (Schneider) – Shevyrin, Vladelchtchikov, Kreutzer, Sacher, Olleff, Schmidt – Saponari, Marenis, Zikmund – Smith, Lindberg, Reichel – Feser, Wagner, Lutz – Zap, Michel, Bottcher.
    Trenér: Jussi Tuores.

HC Škoda Plzeň: Malík (Hrenák) – Malák, Zámorský (A), Piskáček, Skok, Kvasnička, Pšenička, Brůna – Söderlund, Lalancette (C), Archambault – Urban, Lev (A), Rohlík – Indrák, Mertl, Hauser – Matýs, Mužík, Jansa.
    Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Steingross, Kapzan – Höfer, Lindner