Trnava – Levice 3:2 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Kolín – Pardubice B 0:0 (zruš.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 4:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:4 (kon.)
Třinec – HC Slovan 8:4 (kon.) | Kladno – McGill Redbirds 4:1 (kon.) | Sparta – Motor ČB 3:0 (kon.)
Banská Bystrica – Vsetín 3:0 (kon.) | Litoměřice – Chomutov 1:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Žďár n/S 0:5 (kon.)
Kadaň – Děčín 6:3 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 3:7 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 3:4 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Cracovia 5:2 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:5 (kon.) | Vlci Žilina – Pardubice 2:3 (kon.)
Třebíč – Pardubice B 3:2 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Berani Zlín 5:1 (1:2 po s.n.) | Sokolov – Weiden 2:1 (kon.)
Vel. Meziříčí – Technika Brno 1:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Vyškov – Znojmo 2:3 (kon.)
Opava – Nový Jičín 4:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 20.08.2024, 17:30 • Zimní stadion Milevsko • Přípravné zápasy

Už je tomu tak! Sparta slaví zaslouženou výhru 3:0, přičemž střeleckou smůlu prolomila ve třetím dějství, kdy se prosadili David Vitouch, Pavel Kousal a Jakub Krejčík. Čistým kontem se vytáhl Jakub Kovář, který tak se svými spoluhráči vynuloval třetí přípravné utkání v řadě, ale s varovným prstem!

Po dvou třetinách totiž sparťané byli na jediném vstřeleném gólu za osm třetin a jedno prodloužení! Motor jim byl důstojným soupeřem, byť mu ve třetí třetině došel dech, ale zejména Milan Klouček se jmenovcem Milanem Gulašem ukázali, že jsou na startu přípravy v dobré formě. (19:45:53)

59:53
    Kotouč je ve středním pásmu a zdá se, že se v něm také dohraje.

59:44
    Rozhodčí přerušil hru ve středním pásmu, kde se Kryštof Hrabík dostal do slovní přestřelky s několika soupeři. O nic velkého ale nešlo, vhazuje se na modré čáře.

59:28
    Sparta dostává puk ze středního pásma do útočné třetiny, kde bude chtít utkání dohrát. Do útoku se však žene Motor!

59:18
    Nastřelený puk od mantinelu Kovář srazil a následně ho hokejkou posunul na svého spoluhráče, aby hra plynula. A taky plynula, jenže pár vteřin, než se Motor dopustil ofsajdu.

58:50
    Motor se ještě pokouší vstřelit alespoň čestný gól, ale sparťanům se daří držet puk v rohu své obranné třetiny.

58:26
    Prudká sparťanská střela od modré čáry proletěla hloučkem těl, leč pouze vedle pravé tyčky Kloučkovy branky.

57:52
    O slovo se po zisku puku přihlásil také Motor, ale Gulaš byl na útočné modré proti přesile bránících hráčů bezmocný a nedokázal skákavý kotouč zkrotit.

57:33
    Sparta vyhrála také vhazování ve středovém kruhu, a přestože se marně dostává do útočné třetiny, nepouští kotouč ze své moci.
    56:44 KREJČÍK - 3:0

56:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    Takhle pálí světový šampion! Okamžitě po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru k JAKUBU KREJČÍKOVI, jehož prudká rána rozvlnila brankovou síť.

56:38
    České Budějovice vyhazují jen pomocí zakázaného uvolnění. Vhazuje se po Kloučkově pravici.

56:27
    Klouček raději pokrývá odražený kotouč od zadního mantinelu. Hokejové krásy ubylo, byť se hraje ve slušném tempu. Oba týmy se v posledních desítkách vteřin přetahovaly převážně o střední pásmo.

55:05
    Zpoza branky si vybruslil jeden z hráčů Motoru, který následně pálil z otočky, ale jeho pokus z kruhu letí za pomoci teče nad branku. Vhazování po Kovářově levici.

54:41
    Motor se ještě snaží s výsledkem něco udělat, byť není v přípravě nejdůležitější. Sparta hraje s vědomím získaného náskoku v klidu a soupeře do ničeho velkého nepouští.

53:56
    Buly vyznělo lépe pro Spartu, která tak vytlačila České Budějovice až k jejich brance. Motor se však udržel na puku a rozjíždí další útočnou akci.

53:49
    Vzápětí si Kovář připisuje pohodový zákrok lapačkou proti střele z kruhu. Vhazuje se tak po jeho pravici.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 41. D. Vitouch (Krejčík, Forman), 45. Kousal (Najman, Forman), 57. Krejčík

HC Sparta Praha: Kovář (Kořenář) – Kemiläinen, Tomov, Moravčík, Krejčík, Irving, Pavlák, Tůma – Chlapík, Horák, Salomäki – Kousal, Najman, Forman – Řepík, Sobotka, Hyka – D. Vitouch, O. Hrabík, K. Hrabík – M. Vitouch
    Trenér: P. Gross

Banes Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Reilly, Štencel, Kachyňa, Douděra, Kubíče, Vráblík, Bukač – Gulaš, Přikryl, O. Kovařčík – Kubík, Koláček, Ordoš – Kašlík, Pech, Olesen – Valský, Toman, Beránek
    Trenér: L. Čihák

Rozhodčí: Květoň, Trnka – Tuháček, Zíia