Plzeň – Sparta 5:4 (po pr.) | Slavia – Motor ČB 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Přerov 3:2 (5:4 po s.n.)
K. Vary – Berani Zlín 4:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 06.09.2024, 13:30 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Je konec! Škodovka v napínavém zápase poráží pražskou Spartu 5:4 po prodloužení. Pražanům nestačilo ani vedení 4:1, které domácí tým dotáhl ve třetí třetině. Vítěznou branku vstřelil v prodloužení dnes třígólový Matyáš Borák a rozhodl. (16:09:23)

60:45 Matyáš BORÁK - 5:4

60:45
    4/3
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MATYÁŠ BORÁK. Plzeň dokonává obrat v prodloužení a Matyáš Borák završuje hattrick! Po vyrovnávací brance se prosazuje i v prodloužení ranou z první a získává pro svůj tým bod navíc. Asistence: Max Pšenička Matyáš Úbl.
    Borák M., Pšenička M., Úbl M., Hořejší M.
    Červenka J., Pospíšil Ji., Žižka T.

60:25
    Dělovku Boráka vytáhl Tvrzník nad!

60:01

Plzeň třemi brankami ve třetí třetině vyrovnala skóre a čeká nás tak prodloužení. Dvakrát skóroval Matyáš Borák a jednou jeho jmenovec Úbl. Do nastavené části bude navíc domácí tým vstupovat v početní převaze. Prodloužení začne v 15:43.

60:00

59:57
    Rychlý signál z bule a Škodovka mohla rozhodnout! Pšenička nahrál po úspěšné buly Hořejšímu, jehož dělovku Tvrzník ukryl do výstroje.

59:54
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Albert Bareš – 2 min., podrážení.
    57:51 Matyáš BORÁK - 4:4

57:51
    6/5
    Autorem branky je MATYÁŠ BORÁK. Škodovka využívá hru v šesti a vyrovnává! Matyáš Borák si s kotoučem sjel do středu hřiště a střelou do horního rohu překonal Tvrzníka. Asistence: Marek Hořejší a Matyáš Úbl.
    Borák M., Beran M. II, Hořejší M., Úbl M., Mazanec A., Pšenička M.
    Červenka J., Cichoň R., Pospíšil Ji., Žmola J., Fábry A.

57:26
    Plzeň to zkouší v šesti!

57:24
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

56:05
    Vojtěch Tolar nadělal Tvrzníkovi menší obtíže, ovšem nakonec si maskovaný muž hostí s jeho ránou poradil.

55:50
    Icing Škodovky.

55:22
    Po dlouhé době se na delší dobu usadili v útoku i Sparťané. Tomáš Malínek si hrál s pukem, až ohrozil Houdka skrytým nahozením. K úspěchu to ale nevedlo.

53:50
    Prošek z levého kruhu minul bránu.
    52:34 Matyáš ÚBL - 3:4

Jiří (PLZ) Beníšek

Branky a nahrávky: 21. Mazanec (Hořejší, Pšenička), 47. Borák (Pšenička, Mazanec), 53. Úbl (Koubek, Řehoř), 58. Borák (Hořejší, Úbl), 61. Borák (Pšenička, Úbl) – 6. F. Novák (T. Malínek, J. Červenka), 24. Bareš (M. Beran I, J. Červenka), 35. Cichoň (Tvrzník), 40. Bareš (M. Beran I, F. Novák)

HC Škoda Plzeň: Houdek (Bašta) – Cícha, Kocek, Prošek, Skala, Hnát, Tolar, Pšenička – Řehoř, Pittr, Sabiniok – Koubek, Makovec, Hořejší (C) – Klatovský, M. Beran II, Úbl – Mazanec (A), Borák (A), J. Matějka.
    Trenér: Petr Vojan

HC Sparta Praha: Tvrzník (Vedral) – T. Malínek, T. Bartoň, Cichoň, J. Červenka (A), M. Beran I, Žižka, Reisnecker – Stěpančuk, Fábry, Chlán – Bareš (C), Ji. Pospíšil, Baláž – F. Novák, McGovern, Odehnal – Žmola, Daníček (A), Leinweber.
    Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Turhobr, Hucl – Malý, Rubáš