Mountfield HK – HS Riga 4:2 (kon.) | Sparta – Ukrajina 5:4 (1:0 po s.n.) | K. Vary – HC Slovan 2:1 (1:0 po s.n.)
Rögle BK – Salzburg 2:3 (0:1 po s.n.) | Třinec – Mountfield HK 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Sparta 6:8 (kon.)
HS Riga – HC Slovan 4:3 (2:1 po s.n.) | Ukrajina – Salzburg 5:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 2:5 (kon.)
Vítkovice – Rögle BK 4:1 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
HS Riga
Pátek 16.08.2024, 08:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Máme za sebou první utkání, které bylo dramatické až do samého závěru. Ve třetí třetině tomu pomohl druhý gól Rigy z hokejky Mihailovse. Lotyši mysleli na vyrovnání, jenže Hradečtí se v poslední minutě usadili v soupeřově třetině a čtvrtým gólem rozhodli o svém vítězství. (10:05:08)

Nejlepší hráči: Filip Růžička – Jegors Kirpickins

59:32
    Hradec právě vstřelil branku!
    MARTIN VÁCLAVÍČEK zachytil rozehrávku soupeře pod tlakem, najel si k pravé tyči a střelou pod lapačku pečetil vítězství Hradce!

59:05
    Hradečtí mají puk na svých hokejkách, střela Pavlíka od modré čáry minula branku.

58:46
    Vondruška zabojoval a podařilo se mu dostat puk za modrou čáru, následně se Riga chytila do ofsajdu.

58:03
    Trenér lotyšského celku si vzal oddechový čas.

58:03
    Lotyšský trenér ještě nesáhl k odvolání brankáře. Z levého kruhu vypálil střelu přímo do Růžičkovy lapačky Danilovs.

57:38
    Povedená minuta přesilové hry v podání lotyšských hráčů, Jukams nedokázal dorazit puk volný v brankovišti do branky, ani následná střela Mihailovse nezamířila mezi tři tyče.

56:24
    Riga si zahraje přesilovou hru, Pavlík zamířil na trestnou lavici za sekání.

56:24
    Ve velké šanci se ocitl Zarins, ale sám před gólmanem selhal v souboji s Růžičkou. Při střele byl navíc seknut.

56:11
    Velká šance Hradce, po křížném pasu pálil z levého kruhu Václavíček, brankář Kirpickins střelu i s brankou vyrazil. Diváci se dožadovali gólu, ale marně.

55:47
    Nepříjemné nahození Klímy od modré čáry, to se snažil před brankou tečovat vytáhlý clonící hráč, ale brankář Lotyšů puk vyrazil vedle branky.

53:43
    Hradec je na ledě kompletní.

52:16
    Klíma vyvezl puk do útočného pásma, vypadalo to, že se dostane ke střele, ale místo toho zavezl puk do rohu. Tam svedl souboj s Tralmaksem, který zůstal delší dobu ležet na ledě. Zvedl se ještě před přerušením, ale hosté museli hrát chvíli ve čtyřech.

52:02
    Lotyši se nepřesnou přihrávkou vyhodili z útočného pásma.

51:18
    Riga si zahraje přesilovou hru. Z levého rohu si zkusil vybruslit do střelecké pozice Rots, ale byl faulován Vondruškou, který ho podrazil.

50:22
    Nahození Šedivého od pravého mantinelu propadlo brankáři Kirpickinsovi až před brankovou čáru, kde mohl puk dorazit Vondruška, ale lotyšský gólman natáhl hokejku a puk na brankové čáře zachytil!

49:50
    Útok Klíma, Brzák, Vávlavíček zle zatopila Kirpickinsovi, který si poradil s jejich tlakem do branky, pochytal dorážky a následně lapil také střelu zpoza kruhů od obránce Flechtnera.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 5. Klíma, 10. Brzák (Vencl, Václavíček), 11. Vondruška (Zikmund), 60. Václavíček – 1. Jukams, 47. Mihailovs (Jukams, Tralmaks)

Mountfield HK: Růžička, Vítek, Luňák – Pavlák, Flechtner, Zikmund, Novotný, Vencl, Šanc, Franc – Brzák, Klíma, Vondruška, Václavíček, Koklar, Dostálek, Sedláček, Šedivý, Bulat, Fedenciuc, Hofman, Pavelka.
    Trenér: Luňák.

HS Riga: Kirpickins, Plepis – Ansons, Bernhards, A. Danovskis, D. Danovskis, Erdmanis-Hermanis, Masalskis, Muiznieks, Zarins – Danilovs, Daugulis, Duklavs, Jukams, Lauzums, Mihailovs, Misins, Paurs, Rots, Tamenieks, Tralmaks, Valbahs.
    Trenér: Ozols.