Sledujte:
konec
Medailové pořadí zemí se na konci předposledního dne pořádně zamotalo a nabízí jednu zápletku za druhou. Urží Čína v posledním dnu první místo, kam se vrátila po několika dnech? Podaří se Japonsku dotáhnout závěrečný útok na třetí místo? Zlepší se ještě domácí Francie? Naprostou senzací posledních dní je historická bilance výpravy Uzbekistánu, která jen za sobotu posbírala 3 zlaté z boxu a zápasu a dostala se do společnosti takových sportovních velmocí, jakými jsou Kanada či Španělsko. A opět se zvyšují celkové počty. Aspoň 2 zlaté už 38 zemí, minimálně 1 zlatá 63 výprav, jakákoliv medaile už neskutečných 90 výprav. Dosavadní rekord z Tokia byl 65 výprav s nějakou medailí. Neuvěřitelný nárůst.

Česko se po sobotě, která přeci jen zlepšila náladu v celém sportovním táboře, posunulo s bilancí 3 zlatých a 2 bronzových medailí na 27. místo, jako poslední ze zemí s aspoň 3 zlatými medailemi.
konec
Americké basketbalistky svým téměř povinným, ale obrovsky vydřeným vítězstvím nakonec zajistily své zemi vítězství i v medailovém pořadí výprav. Mezi USA a Čínou probíhal boj až do poslední medailové sady, stejně jako v Tokiu. Jaká bude sitoace v Los Angeles? Podaří se Číně poprvé zvítězit právě na půdě svého největšího globálního soupeře? Třetí místo si zajistilo Japonsko, které tak skvěle navázalo na megaúspěšnou bilanci z domácích her a zařadilo se mezi ty skutečně největší světové velmoci. Historicky nejlepší medailové bilance slaví Austrálie, Francie (pokud nepočítáme prehistorické domácí hry s minimální mezinárodní účastí v roce 1900), Nizozemsko, Nový Zéland a Uzbekistán, když se podíváme na země do patnáctého místa.

Česko se s výsledkem 3 zlatých a 2 bronzových zařadilo na 28. místo.

Aspoň jednu zlatou medaili získalo celkem 63 výprav, jednu jakoukoliv medaili celých 91 výprav. Ani jeden tento údaj nepřekonal historické rekordy stanovené před 3 lety v Tokiu, kdy zlato aspoň jednou slavilo 65 a nějakou medaili celkem 93 výprav.

Z letních olympijských her v Paříži je to vše. Zbývá je už pouze oficiálně uzavřít. Ceremoniál bude zcela jistě velkolepý, určitě se na něj podívejte. A u denních přehledů se sejdeme zase za rok a půl, v únoru roku 2026 při zimní olympiádě v Miláně, Cortině d'Ampezzo a dalších horských střediscích.
konec
00:12  To je z těchto olympijských her již doopravdy vše. Za všechny, kteří pro vás z jejich sportovišť připravovali po celých 17 dní textové i obrazové přenosy, děkuje za pozornost a loučí se Karel Jedlička.
11:00 (ome) cz
Vítězka: M. Gulyásová (HUN)
konec
Poslední olympijský závod moderního pětiboje v jeho tradiční podobě, tedy i s jízdou na koni, kterou od příštích her nahradí překážková dráha, ovládla po hrubém pochybení lídryně závodu Elodie Clouvelová na první střelbě Maďarka Michelle Gulyásová. Clouvelová potřebovala k vyčištění pěti terčů celkem 14 výstřelů a ačkoliv v dalším průběhu závodu pálila lépe, proti famózní Maďarce, která zaznamenala při třetí střelbu jednu ze čtyř čistých položek celého závodu, již neměla šanci. Slušný standardní výkon předvedla Korejka Song, která obhájila třetí příčku z předcházejících disciplín.

Pro Gulyásovou jde o první velké zlato, doposavad bylo jejím největším kariérním úspěchem stříbro z předloňského světového šampionátu. Stříbro Clouvelové je již druhým olympijským kovem této 35leté Francouzky, stejně hodnotou medaili získala totiž také v Riu. Nu, a 21 Korejka zase ziskem bronzu navazuje na svůj letošní titul mistryně světa.

Česká reprezentantka Lucie Hlaváčková byla v závěrečné disciplíně šestá nejlepší a celkově se tak vylepšila o čtyři příčky na pozici číslo deset. Doběhla sice až jedenáctá, odstup desáté doběhnuvší Herediaové po úvodních disciplínách byl vinou krachu v jízdách nicméně natolik velký, že byla vypuštěna v rámci zachování jednotnosti závodu na trať se sníženým odstupem na maximálních 90 sekund, avšak v cíli jí je pak samozřejmě počítán odstup ten, který by měla v případě vypuštění s reálně nabranou ztrátou.

Dovolím si ještě jednou na závěr zmínit, že ve finálovém závodě nemohla startovat zlatá žena z Tokia Kate Frenchová, kterou, semifinálovému postupu navzdory, zastavila před branami olympijského finále nemoc.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top léto všem fanouškům olympijských her!
konec
Z dráhové cyklistiky na olympijských hrách v Paříži je to vše. Nedělními šampiony se stali Jennifer Valenteová ze Spojených států, Harrie Lavreysen z Nizozemska a Ellesse Andrewsová z Nového Zélandu.
Vítězka: Li Wen-wen (CHN)
konec
To je z dnešního onlajn přenosu vše. Díky za pozornost.
konec
Opravy:

Maxim Sacultan (MDA) – Sebastian Rivera (PUR) 4:15
Zain Allen Retherford (USA) – Islam Dudajev (ALB) bez boje Dudajev
konec
Opravy:

Nicolaas Johannes de Lange (RSA) – Murazi McHedlidze (UKR) 3:5
Amirali Azarpira (IRI) – Ališer Jergali (KAZ) 6:1
konec
Opravy:

Catalina Axenteová (ROU) – Milaimys Marínová (CUB) bez boje Marínová
Génesis Reascová (ECU) – Yasemin Adar Yigitová (TUR) 3:1
Vítěz: K. Kijooka (JPN)
konec
Finále:
Kotaro Kijooka (JPN) – Rahman Amouzadkhalili (IRI) 10:3

O bronz:
Sebastian Rivera (PUR) – Tulga Tumur Ochir (MGL) 10:9
Islav Dudajev (ALB) – Iszmail Muszukajev (HUN) 13:12
Vítěz: A. Tazhudinov (BRN)
konec
Finále:
Givi Mačarašvili (GEO) – Akhmed Tazhudinov (BRN) 0:2

O bronz:
Murazi McHedlidze (UKR) – Magomedkhan Magomedov (AZE) 0:10
Amirali Azarpira (IRI) – Kyle Frederick Snyder (USA) 4:1
Vítěz: J. Kagamiová (JPN)
konec
Finále:

Kennedy Alexis Bladesová (USA) – Juka Kagamiová (JPN) 1:3

O bronz:
Milaimys Marínová (CUB) – Aiperi Medet Kyzyová (KGZ) 6:0
Genésis Reascová (ECU) – Tatiana Renteríaová (COL) 1:2
15:13
(2:2, 6:4, 4:1, 3:6)
konec
Konečné páté místo na olympijském turnaji berou Řekové. Ti se favorizovaných Španělů nezalekli a k úspěchu zaveleli v gólově bohaté druhé čtvrtině, v níž si vybudovali dvougólový náskok, ten navíc v následující osmiminutovce navýšili o další tři branky. Mužstvo z Pyrenejského poloostrova ve čtvrté části zapnulo, ale už bylo příliš pozdě, zvládlo se dotáhnout na kontakt, potřebovalo ještě o pár minut navíc. Nejspíše oba celky ale budou ve výsledku hodnotit turnaj spíše neúspěšně, protože do čtvrtfinále nastupovaly v roli favoritů a toužily zabojovat o cenné kovy, což jim nevyšlo.
11:8 pen.
konec
Maďaři končí v slzách, Američané slaví bronz! Dramatické klání o medaile dospělo až do penaltového rozstřelu, v němž hráči ze zámoří nezaváhali ani jednou ze tří pokusů, zatímco Evropané úplně vyhořeli a neproměnili jedinou penaltu. Vyústění v podobě rozstřelu bylo spravedlivé, neboť byl po celou dobu k vidění vyrovnaný zápas, v němž většinu času vedla reprezentace USA, nicméně Maďaři v závěrečné části zabrali, a dokonce se dostali do vedení 8:6, jenže pak lehce ztratili koncentraci a soupeř trestal dvěma góly v rozmezí 60 vteřin, aby pak obrat dokonal a o zisku cenného kovu rozhodl právě v rozstřelu.

Maďarům se nepovedlo obhájit bronz z Tokia, zatímco Američané výrazně vylepšili čtvrtfinálovou účast z Japonska, přičemž historicky získali jubilejní desátou medali, první po šestnácti letech.
13:11
(5:2, 3:3, 3:3, 2:3)
konec
Zlatými medailisty se v Paříži stávají vodní pólisté Srbska, kteří v základní skupině třikrát prohráli a postoupili z celé osmičky čtvrtfinalistů s nejnižším bodovým ziskem. Formu na play-off však načasovali skvěle a postarali se o historický zápis, když dovršili zlatý hattrick po vítězstvích v Rio de Janeiru a Tokiu!
Finálové derby s letošními mistry světa Chorvaty rozhodla série trestů, kterou Srbové potrestali třemi góly v řadě a urvali se ze stavu 2:2 na 5:2. Soupeř se za celý zbytek zápasu nestačil přiblížit na menší než dvoubrankový odstup a musí se spokojit se stříbrem.