1:2
3:6
7:5
2:6
Jakub Nicod (337.) své premiérové challengerové čtvrtfinále zvládl a zahraje si na antuce v rakouském Tullnu dokonce o finále! Ivana Gachova (298.) z Ruska porazil dvacetiletý Čech za dvě a čtvrt hodiny poměrem 6:3, 5:7 a 6:2. Nicod promarnil ve druhém setu vedení 3:1, do rozhodujícího dějství nicméně vstoupil brejkem a vzápětí svůj náskok ještě zvýšil. Alfou a omegou byl Nicodův servis. Po tom prvním vyhrál 34 výměn z celkových 37, což je v třísetovém utkání na antuce opravdu úctyhodná bilance. V zítřejším semifinále narazí rodák z Prahy buď na Brita Choinskiho, nebo Němce Rehberga.
1:2
4:6
7:65
3:6
Challenger v rakouském Tullnu dvojnásobní české zastoupení v semifinále mít nebude. Vítězství Jakuba Nicoda se snažil zopakovat Andrew Paulson, který však od pátého gemu první sady tahal za kratší konec. Ztrátu brejku nedohnal a pak zažil několik krušných chvil ve druhém setu, kdy svými školáckými chybami v dobře rozehraných výměnách nabídl Mollekerovi několik šancí. Nakonec se rozhodlovalo až v tie-breaku a v tom si Čech vynutil třetí set, který ztratil hned v úvodu. Němec první brejk nepotvrdil, vzápětí se ale ujal vedení 3:1 a to celý zápas rozhodlo.