Ústí n/L – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Dobřany – Hostivař 2:6 (kon.) | Most – Pardubice 3:4 (kon.)
Letohrad – Kert Park Praha 2:8 (kon.) | Plzeň – Kovo Praha 3:2 (kon.)
HBC Plzeň
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
TJ Kovo Praha
Sobota 08.05.2021, 16:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga

Je rozhodnuto!

Utkání přineslo ještě dramatický závěr, hosté ale početní výhodu nevyužili a gól Tomáše Ulče ze třetí třetiny se stal vítězným. Domácí si tak zapisují první tři body v této sezóně. (17:50:31)

44:59
    Vyloučení v týmu TJ Kovo Praha (Šmerha – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

44:53
    Kráčina přerušuje hru, ještě se stihne minimálně jedno vhazování.

44:01
    Hosté vstupují do přesilové hry bez gólmana.

44:01
    Kovo si vyžádalo oddechový čas.

44:01
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Slanec – 2 min., nedovolené bránění).

43:01
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty. Podaří se hostům vyrovnat, nebo si Plzeň těsný náskok pohlídá?

41:23
    Na druhé straně se do míčku opřel Slanec, střela plzeňského kapitána ale mířila mimo branku.

40:09
    Šmerha byl sám před Kráčinou, plzeňský gólman si ale s jeho dorážkami poradil výborně.

38:32
    Plzeňští dělali dlouho starosti hostujícímu gólmanovi, nyní je hra před Kráčinou.

37:10
    Zakázané uvolnění mečounů.

36:03
    Hra se nyní zrychlila. Poláček před Humlíčkem neuspěl, následně hosté vyrazili do protiútoku.

35:03
    Nyní se hraje před plzeňskou klecí.

33:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Mečouni využívají početní výhodu a již potřetí odskakují soupeři do jednobrankového náskoku! Se střelou Lokajíčka z levého kruhu si hostující brankář poradil, následná rána TOMÁŠE ULČE z těsné blízkosti si už našla cestu do branky. Asistence: Vít Lokajíček, Michal Slanec.

31:57
    Plzeň má k dispozici druhou přesilovou hru. Hned po vhazování se usadila před pražskou brankou a nebezpečně několik hráčů doráželo.

31:48
    Vyloučení v týmu TJ Kovo Praha (Kern – 2 min., nedovolené bránění).

30:52
    Plzeňští jsou v útočném pásmu, Kejř se snažil dorážet, ale míček teď kryje gólman Kova.

30:05
    Vobruba se po pravé straně hnal na soupeřovu branku, z pravého kruhu trefil jen připraveného Humlíčka.

Markéta Peclová

Branky a nahrávky: 5. Hanuš (Benedikt), 9. Slanec (Lokajíček), 33. T. Ulč (Lokajíček, Slanec) – 8. Wurdák (Pekárek), 18. Šmerha (Nýdl)

HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Chramosta, Hanuš (A), Pokorný, Šilhán, Slanec (C), Štípek, T. Ulč, Zeman – Benedikt (A), Galla, Gřonka, Hurt, Hýbl, Kejř, Lokajíček, Malý, Poláček, Sus, Svoboda, Vobruba
    TJ Kovo Praha: Humlíček (Lain) – Bureš, Nýdl (C), Pekárek, Ruda, Vršecký, Winter, Wolf – Adam, Bydžovský, Drobník, Fluxa, Kern, Kočka, Kriegler, Kupf, Pátek, Šmerha, Terč, Wurdák

Rozhodčí: Cícha, Pečený