Vítkovice – Mladá Boleslav | 4:0 (kon.) | | | Liberec – Plzeň | 2:3 (po pr.) | | | Kladno – Třinec | 1:2 (kon.) |
Kometa Brno – Poruba | 3:1 (kon.) | | | Vítkovice – Berani Zlín | 4:1 (kon.) | | | HC Litvínov – Plzeň | 3:2 (2:1 po s.n.) |
Chomutov – Kladno | 2:8 (kon.) | | | Slavia – Hvězda Praha | 5:2 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod | 1:0 (kon.) |
Jihlava – Mountfield HK | 4:6 (kon.) | | | Pardubice – Liberec | 1:3 (kon.) | | | Motor ČB – Tábor | 6:1 (kon.) |
Olomouc – Třinec | 1:7 (kon.) | | | Přerov – HK MD Šumperk | 5:3 (kon.) |
Sparta – Liberec | 3:2 (kon.) |
Columbus – Buffalo | 4:1 (kon.) | | | Philadelphia – Washington | 1:3 (kon.) | | | Tampa – Carolina | 0:0 (odl.) |
Toronto – Montreal | 3:0 (kon.) | | | Detroit – Chicago | 2:4 (kon.) | | | Calgary – Edmonton | 4:0 (kon.) |
Anaheim – Arizona | 3:1 (kon.) | | | Los Angeles – San Jose | 1:3 (kon.) | | | Vegas – Colorado | 7:1 (kon.) |
Ústí n/L – Louny | 1:3 (kon.) |
Kometa Brno – Vel. Meziříčí | 14:5 (kon.) |
konec
Rytíři Kladno
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Lukáš Ureš
Branky a nahrávky:
17. Klepiš (Filip) – 34. Voženílek (M. Růžička, Marcinko), 50. Chmielewski (Voženílek)
Rozhodčí:
Diváci:
Neproměněná penalta:
Rytíři Kladno:
Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar, Veber, Babka – Procházka, Plekanec, Kubík – Beran, Klepiš, Brodecki – Zikmund, Filip, Melka – Indrák, Bláha.
Náhradníci:
Trenér:
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Adámek, Zahradníček, Jaroměřský, Havránek – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Roman, Hrehorčák – Daňo, Hudáček, Svačina – Chmielewski, Dravecký, Doktor.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Adámek, Zahradníček, Jaroměřský, Havránek – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Roman, Hrehorčák – Daňo, Hudáček, Svačina – Chmielewski, Dravecký, Doktor.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí:
Diváci:
Vše odstartoval únikem v oslabení Filip, který skvěle předal kotouč Klepišovi. Nicméně ve druhé části hosté předvedli bleskový výpad, kdy Růžička dokázal dostat kotouč na nataženého Voženílka, který si položil Bowa a srovnal. V poslední části byla Třinci nabídnuta přesilová hra, kterou ve zmatcích v kladenském brankovišti využil Chmielewski.
V tomto utkání jsme mohli vidět série skvělých možností skórovat, nicméně oba brankáři předvedli dobré zákroky. (20:36:16)
Jan Zahradníček – 2 min., nedovolené bránění.
Prvotní střelu vyrazil Bow vysoko nad sebe a vyrážečkou snažil puk posunout dál od sebe. Nicméně ARON CHMIELEWSKI na hranici vysoké hole puk zasáhl dříve a kotouč přistál u pravé tyče na holi Voželnílka. ten jej záhy vrátil a Chmielewski dorazil puk do odkryté branky. Asistence: Daniel Voženílek.
Jakub Klepiš – 2 min., hákování.
Jakub Jeřábek – 2 min., podrážení.
Branka z ničeho nic a je srovnáno. Martin Růžička dokázal dostat puk na dlouhou hůl DANIELA VOŽENÍLKA, který se rychlou kličkou na brankovišti přesunul na pravou tyč a dostal kotouč za roztaženého Bowa. Asistence: Martin Růžička a Tomáš Marcinko.
Zachycený kotouč na modré čáře a Matyáš Filip okamžitě vystartoval do protiakce. Střelecký úhel se mu pomalu a jistě sevřel a tak zasekl brusle a z otočky našel na protějším křídle volného JAKUBA KLEPIŠE, který překonil Mazance ranou pod vyrážečku. Asistence: Matyáš Filip.
Antonín Melka – 2 min., držení.
Jan Zahradníček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.
Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar, Veber, Babka – Procházka, Plekanec, Kubík – Beran, Klepiš, Brodecki – Zikmund, Filip, Melka – Indrák, Bláha.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Adámek, Zahradníček, Jaroměřský, Havránek – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Roman, Hrehorčák – Daňo, Hudáček, Svačina – Chmielewski, Dravecký, Doktor.
Středočeši jsou se startem sezony určitě spokojeni, neboť se po pěti odehraných zápasech, v nichž pokaždé bodovali, nacházejí na na příjemné čtvrté pozici s deseti body.
Se slovem kdyby mohu konstatovat, že Rytíři mohli být nyní v čele tabulky. Měli totiž velmi dobře rozehrané první dvě utkání, kdy proti Pardubicím a Liberci vedli v poslední třetině o dvě branky, ale nakonec z obou utkání brali jeden bod.
V dalších utkání si svěřenci trenérského tria Vejvody, Burgera a Macha poradili s brněnskou Kometou, kde Kladno zvítězilo 3:1. V dalším, již domácím utkání Kladno zdolalo i po závěrečné strkanici Hradec Králové. V posledním utkání brali Rytíři cenné dva body v Litvínově, který přehráli v prodloužení.
Naopak nepovedený vstup do sezony tísní Oceláře. Ti v pátém kole ukončili sérii porážek, když porazili Brno. S celkovými čtyřmi body jsou Oceláři na jedenáctém místě.
Mistrovský Třinec v prvním utkání proti Budějovicím vyšel gólově naprázdno. Druhý zápas proti favorizovaným Pardubicím už vypadal o něco lépe, ale těsné vedení se Ocelářům nepodařilo udržet a nakonec padli v prodloužení.
Těsnou porážku inkasoval Třinec i proti Karlovým Varům a Vítkovicím. Tuto nepříjemnou sérii Oceláři ukončili vítězstvím v Brně, kde si Marko Daňo připsal dvě cenné branky, doplněné trefami Vladimíra Svačina a Martina Růžičky.
Zvládne Třinec navázat na toto vítězství nebo bude pokračovat trápení?