Le Havre – Marseille 1:2 (kon.) | Lens – Montpellier 2:2 (kon.) | Lille – Nice 2:2 (kon.)
Lorient – Clermont Foot 5:0 (kon.) | Lyon – Štrasburk 2:1 (kon.) | Méty – PSG 0:2 (kon.)
Monaco – Nantes 4:0 (kon.) | Remeš – Rennes 2:1 (kon.) | Toulouse – Brest 0:3 (kon.)
Racing Lens
2:2 (2:0)
Montpellier HSC
Neděle 19.05.2024, 21:00 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:13. (23:03:56)

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového týdne a třeba zase někdy na počtenou!

V první půli závěrečného utkání soutěžního ročníku byli lepší domácí, které dostal do vedení hlavou bývalý útočník Montpellieru, dnes ve službách domácích Elye Wahi – 1:0. K vidění poté bylo mnoho šancí, hlavně před brankou hostujícího gólmana Bertauda, avšak na další gól jsme čekali až do nastavení první části hry. V ten moment totiž podnikli hráči Lens parádní akci na jeden dotek, na jejímž konci byl Deiver Machado – 2:0.
    Do druhého poločasu také vstoupili lépe domácí, avšak z první větší šance udeřili hosté. Po přihrávce Heftiho zaznamenal kontaktní branku Othmane Maamma – 2:1. Montpellieru se poté dokonce podařilo i vyrovnat, když závar před brankou ukončil přesnou ranou Lucas Mincarelli – 2:2. V závěru jsme viděli velkou snahu Lens o překlopení výsledku na jejich stranu, ale další branka už nepadla a oba celky se tak rozešly smírně 2:2.

90+7

90+6
    Poslední sekundy se dohrávají na útočné polovině Montpellieru, to teď hostům stačí.

90+6
    První žlutou kartu utkání vidí v šesté nastavené minutě Wahbí Chazrí, pravděpodobně za zdržování hry.

90+4
    Montpellier už se snaží šetřit čas, Chazrí navíc vybojoval vhazování na útočné polovině.

90+4
    Střídání v týmu Racing Lens:
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Ayanda Sishuba.

90+3
    Montpellier navíc dohrává poslední minuty v oslabení, protože už má dostřídáno a zraněný Christopher Jullien nemůže pokračovat.

90+3
    Přízemní Frankowského centr odvrací mimo šestnáctku jeden z hostujících obránců.

90+2
    Z následné akce končí míč už v rukavicích brankáře Bertauda.

90+1
    Neskutečné! Po hlavičce Wesleyho Saïda překonal akrobaticky brankáře Bertauda bývalý střelec Montpellieru Elye Wahi, na poslední chvíli ale balon z brankové čáry vykopl záložník Chotard!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.

90
    Po Mendyho přihrávce si balon zpracoval Elye Wahi, avšak v rozhodující moment podklouzl a jeden z obránců hostujícího celku míč odvrátil do bezpečí.

89
    Racing teď posílá do vápna Montpellieru jeden centr za druhým, ten poslední od Machada ale byl zblokován do autu.

88
    Po rohovém kopu hlavičkoval Morgan Guilavogui, následně se snažil jeho pokus hlavou usměrnit mezi tři tyče stoper Medina, ale jen promáchl!

88
    Po sraženém nástřelu Wahiho uvidíme rohový kop Lens.

87
    Wesley Saïd teď udržel balon na hřišti, ale jen pro soupeře, který se však ale také dlouho o míče neohřál.

86
    Po zákroku jednoho z obránců zůstal na hraně pokutového území ležet Frankowski, hlavní sudí Léonard ale penaltu pískat nebude.

Matěj Skula

Branky: 4. Wahi (Sotoca), 45+3. Machado (Wahi) – 58. Maamma (Hefti), 74. Mincarelli

Karty:   90+6. Chazrí (MON)

Racing Lens: Leca – Gradit, Chusanov (82. Saïd), Medina – Aguilar (70. Frankowski), N. Mendy, da Costa, Machado – Sotoca (C) (83. Guilavogui), Fulgini (70. Thomasson) – Wahi (90+4. Sishuba).
    Náhradníci: Pandor – Haïdara, Samed, A. Diouf.

Trenér: Franck Haise

Montpellier HSC: Bertaud – Hefti, Jullien, Sagnan, Mincarelli (79. Delaye) – Omeragić (C), Chotard – Adams (79. I. Sylla), Fayad (46. Leroy), T. Coulibaly (59. Karamoh) – Maamma (59. Chazrí).
    Náhradníci: Dizdarević – Sainte-Luce, Tchato, Sacko.

Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Léonard – Pasqualotti, Haulbert