Le Havre – Marseille 1:2 (kon.) | Lens – Montpellier 2:2 (kon.) | Lille – Nice 2:2 (kon.)
Lorient – Clermont Foot 5:0 (kon.) | Lyon – Štrasburk 2:1 (kon.) | Méty – PSG 0:2 (kon.)
Monaco – Nantes 4:0 (kon.) | Remeš – Rennes 2:1 (kon.) | Toulouse – Brest 0:3 (kon.)
Racing Lens
2:2 (2:0)
Montpellier HSC
Neděle 19.05.2024, 21:00 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Příjemný nedělní večer se zápasem nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. V rámci posledního 34. kola dojde mimo jiné i na souboj domácího Racingu Lens a hostujícím týmem Montpellieru. Příjemnou zábavu!

Racing Lens
    Tento fotbalový klub ze severovýchodu Francie sice nedokáže obhájit překvapivé druhé místo z předchozího ročníku, avšak ani v této sezoně si nevede vůbec špatně. Po třiatřiceti odehraných kolech má na svém kontě rovných padesát bodů a okupuje šestou příčku tabulky, která zaručuje postup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Lens však ještě svede boj o tuto příčku na dálku s Lyonem, který má stejně bodů, ale výrazně horší skóre. Pro svěřence kouče Francka Haiseho tak platí jediná podmínka – získat stejně nebo více bodů, než v posledním zápase Olympique Lyon.
    V posledním kole odehrál Racing utkání na půdě Stane Rennes. V prvním poločase jsme na gól čekali marně, avšak hned v úvodu druhé části hry otevřel skóre svou dělovkou pod břevno hostující záložník Lens Angelo Fulgini. Rennes se poté snažilo o vyrovnání, to však dlouho ne a ne přijít. Nakonec dokázal stav utkání vyrovnat v 82. minutě střídající Ibráhím Saláh, který využil dobrého centru Kalimuenda. Další branka už nepadla a oba celky se rozešly za nerozhodného výsledku 1:1.

Fotbalový klub Montpellier HSC pochází ze stejnojmenného města na jihu Francie. A letošní sezonu Ligue 1 asi nebude hodnotit jako nepovedenou, protože se před posledním kolem nachází na poklidném dvanáctém místě, s velkým náskokem před sestupovými příčkami. V dosavadním průběhu soutěže dokázali svěřenci trenéra Michela Der Zakariana posbírat 41 bodů, a to za deset výher a jedenáct remíz. V případě dobré shody okolností a dnešní výhry se může Montpellier posunout na desátou příčku tabulky, v nejhorším případě se může propadnout o jedno místo níže za Štrasburk.
    V posledním ligovém kole narazili „La Paillade“ doma na výběr Monaka, které se nachází na druhé příčce nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. V první půli jsme mnoho šancí neviděli, a tak jsme si na otevření gólového účtu duelu museli počkat až do druhého poločasu. To zařídil obránce Monaka Kassoum Ouattara, který se prosadil střelou na zadní tyč. V 65. minutě to bylo už o dvě branky, když se trefil zpoza šestnáctky Youssouf Fofana. Domácí se v závěru snažili o zdramatizování utkání, což se jim však nepovedlo a nakonec prohráli s Monakem 0:2.

Racing Lens: Leca – Gradit, Chusanov, Medina – Aguilar, N. Mendy, da Costa, Machado – Sotoca (C), Fulgini – Wahi.
    Náhradníci: Pandor – Haïdara, Samed, A. Diouf, Thomasson, Frankowski, Sishuba, Saïd, Guilavogui.
    Trenér: Franck Haise

Montpellier HSC: Bertaud – Hefti, Jullien, Sagnan, Mincarelli – Omeragić (C), Chotard – Adams, Fayad, T. Coulibaly – Maamma.
    Náhradníci: Dizdarević – I. Sylla, Sainte-Luce, Tchato, Sacko, Leroy, Delaye, Chazrí, Karamoh.
    Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Léonard – Pasqualotti, Haulbert.

1

1
    Hlavní rozhodčí Thomas Léonard poprvé písknul do píšťalky, úvodním výkopem se prezentoval domácí Racing.

2
    Hostující Montpellier se svou první akcí neuspěl, Lens rozehrává až od vlastního brankáře.

3
    První šanci zápasu měl po dobré práci Fulginiho Akor Adams, avšak balon se příliš předkopnul a gólman Leca včas zasáhl.

4
    Lens obehrávalo pokutové území svého soupeře, celá akce vyústila až ve střelecký pokus Mediny, proti kterému ale dobře zasáhl gólman Bertaud.

4
    Lens právě vstřelilo branku!
    Aguliarův cetr odvrátil jeden z obránců, avšak pouze k Sotocovi, jehož následnou pobídku usměrnil za záda bezmocného brankáře Bertauda hlavou ELYE WAHI. Celou situaci ještě zkoumal videorozhodčí, ale gól platí.
    4. Elye WAHI - 1:0

6
    Branka nakonec platí i po shlédnutí videa, Montpellier bude muset ve zbytku utkání dotahovat.

7
    Domácí Deiver Machado teď nedokázal udržet balon na hrací ploše, rozehrávat bude gólman hostů Dimitry Bertaud.

8
    Hosté se snažili o dlouhý nákop, který však včas odvrátil do zámezí stoper Lens Chusanov.

8
    Po kombinaci tria Machado – Wahi – Fulgini se o centr pokusil první jmenovaný, ale jeho pobídku zblokoval jeden z obránců Montpellieru.

9
    Poté už ale Lens balon ztratilo, takže může rozehrávat soupeř.

10
    Po dobré práci Coulibalyho centroval do šestnáctky domácích krajní bek Mincarelli, ale hlavu nabíhajícího Adamse nenašel.

11
    Zákrok na Aguilara nevyhodnotil sudí Léonard jako nedovolený, takže vhazovat bude hostující celek.

12
    Akor Adams se kolem stopera Lens Chusanova nedostal, vzápětí se ale prezentuje další obránce domácích Medina nepřesnou rozehrávkou na útočnou polovinu.

13
    Domácí záložník Nampalys Mendy dobře odebral balon soupeři, jenže poté hrací předmět ztratili jeho spoluhráči.

14
    Rozehrávku hostujícího obránce Mincarelliho zablokoval do autu Aguilar.

15
    Hostující Tanguy Coulibaly se ke střele nedostal, to se sice povedlo o chvíli později Fayadovi, který však trefil jen svého spoluhráče z útoku Adamse.

16
    Na druhé straně zastavuje zajímavě rozjetou akci zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

17
    Domácí Medina sice zachyboval při rozehrávce, ale vzápětí dokázal svou chybu napravit.

17
    V Lens už to mohlo být o dvě branky, a to po akci Elye Wahiho, který dostal dobrou přihrávku a dokázal se i zbavit protihráče, jenže poté trefil jen bližší tyčku.

18
    Rozhodčí Léonard ponechal po faulu na Chotarda výhodu, jenže poté se Montpellier k ohrožení Lecovy branky nedostal.

19
    Domácí Elye Wahi tentokrát v ofsajdu, hra je po signalizaci pomezního přerušena.

20
    Útočník Montpellieru se k balonu přes Chusanova či Medinu nedostal a poté jen argentinského fotbalistu fauloval.

22
    Montpellier je sice v posledních minutách aktivnějším celkem, ale nedokáže si vypracovat žádné příležitosti.

23
    Domácí Facundo Medina teď docela ostře odstrčil u postranní čáry Maammu, což ale neušlo oku sudího Leonarda, který nařizuje proti brance Lens standardku.

24
    Hosté se ale ze standardky neprosadili, naopak kombinovalo zase Lens, ale jen do okamžiku, kdy byl faulován David da Costa.

25
    Nákop z vlastní poloviny teď domácím nevyšel, další útočnou akci může založit soupeř.

26
    Tanguy Coulibaly byl čistě zastaven Machadem, Lens podniklo rychlý brejk na druhou stranu, na jehož konci byl po akci Wahiho úplně osamocený Fulgini, který ale trefil jen prostor, kde se nacházel brankář Bertaud.

27
    Teď už ale zase hraje hostující Montpellier, avšak stále kombinuje jen na vlastní obranné polovině.

28
    Hostující Tanguy Coulibaly byl dnes již poněkolikáté zastaven faulem, tentokrát byl viníkem stoper Medina.

29
    A další faul od domácích, tentokrát se proti pravidlům provinil Wahi.

30
    Montpellier měl tedy k dispozici další standardku, jenže centr ani nedoletěl do vápna domácích.

31
    Na trávníku teď zůstal ležet domácí Deiver Machado, který si v poledním momentu nepříjemně přišlápl balon. Hlavní sudí k němu povolává lékaře.

32
    Hostující Akor Adams dokázal míč prodloužit za sebe, poté udělal společně s Coulibalym v pokutovém území mnoho zmatku. Celou akci zakončil akrobatickým zakončením právě Coulibaly, brankář Leca ale proti jeho skákavé střele zasahuje.

33
    Lens rozehrávalo standardku, jednomu z nabíhajících hráčů ale pár čísel k zasáhnutí balonu chybělo.

34
    Rozehrávka od stopera Julliena nebyla tolik přesná, avšak poté nedokázal balon na hrací ploše udržet kapitán domácích Florian Sotoca.

35
    Angelo Fulgini teď sice dobře prošel kolem obránce, avšak poté nepřihrál přesně. Lens se ale rychle dostalo zpět k balonu.

36
    Brilantní pas vzduchem za obranu našel naběhnutého Davida Pereiru da Costu, jehož křížená střela však končí jen těsně vedle vzdálenější tyče Bertaudovy branky.

37
    Akce Montpellieru skončila přibližně na hraně šestnáctky, hra se ale nepřerušuje.

38
    Heftiho přihrávku si kolem sebe dokázal pustit Akor Adams, jenže poté už míč odkopnul do zámezí jeden z domácích záložníků.

39
    Montpellier si vypracoval v krátké vzdálenost dvě šance, tu první zakončil Fayad střelou jen do spoluhráče Adamse, z té druhé zase pálil Coulibaly, avšak jeho pokus byl ztečován a následně zasahuje brankář Jean-Louis Leca.

41
    Lens se až k brance Bertauda neprobilo, hostující fotbalisté však nerozehráli přesně.

42
    Heftiho centr chtěl Adams zpracovat pro Fayada, což také udělal a záložník hostů byl poté faulován. Velmi zajímavá standardka pro Montpellier pár metrů za hranou šestnáctky.

43
    K exekuci standardní situace se postavil sám faulovaný Khalil Fayad, ale balon poslal nad branku Lens.

44
    Tanguy Coulibaly velmi hezky přešel kolem několika obránců Lens a poté se nechal faulovat Graditem.

45
    Z následné standardky Montpellier brankáře Lecu přímo neohrozil, na druhou stranu rychle zamířili domácí, avšak ani ti si střelu nepřipravili.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

45+1
    Na trávníku teď v mezičase zůstal ležet Khalil Fayad, který sice zatím pokračuje, ale kdoví jak na dlouho.

45+2
    Hostující Adams byl hned po rozehrávce faulován Medinou, sudí Léonard znovu přerušuje hru.

45+3
    Aktivní křídelní hostů Coulibaly se teď obtočil kolem obránce Lens, ale poté zastavil jeho akci dobrým zákrokem domácí Ruben Aguilar.

45+3
    Domácí předvedli famózní fotbalovou akci na jeden dotek, na jejímž konci byl po patičce Elya Wahiho osamocený DEIVER MACHADO, který si poté poradil i s brankářem Bertaudem a zvyšuje na 2:0.
    45+3. Deiver MACHADO - 2:0

45+4
    Hosté ještě rozehráli, ale poté už sudí Léonard ukončuje první poločas.

45+5

Po první půli je stav zápasu posledního kola letošního ročníku Ligue 1 mezi Lens a Montpellierem výrazně příznivější pro domácí fotbalisty, kteří vedou 2:0.
    Na první gól utkání jsme opravdu nečekali dlouho, vstřelil jej už ve čtvrté minutě domácí Elye Wahi, který zblízka doklepl do sítě Sotocův centr. Poté jsme sledovali docela vyrovnaný průběh hry, ve kterém však hrozilo Lens hlavně z brejků, avšak ani znovu Wahi, ani Fulgini neuspěli. Ve 32. minutě musel poprvé vytáhnout těžší zákrok i gólman Leca na druhé straně, ale proti skákavé střele Coulibalyho dobře zasáhnul. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za stavu 1:0, vtom však podnikli domácí nádhernou kombinační akci, na jejímž konci byl zakončující Deiver Machado – 2:0.

46

46
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Khalil Fayad, přichází Léo Leroy.

46
    Úvodní výkop do druhé půle provedli hostující fotbalisté, kteří teď hrají zprava doleva.

46
    Rozhodčí Léonard teď raději přerušuje hru, neboť na trávníku zůstal ležet domácí Sotoca. Kapitán Lens ale bude v pořádku.

47
    Poprvé ve druhém poločase musel do akce brankář Bertaud, ale celou situaci zvládl. Z následující akce domácích zasahovat nemusel.

48
    První ofenzivní akce druhé půle se ale nepovedla hostům, hraje znovu domácí Lens.

48
    Domácí Deiver Machado se tentokrát až k brance neprobil, podobně o chvíli později dopadl i Fulgini.

49
    Záložník Lens Nampalys Mendy vyslal nebezpečnou střelu, která se ale do statistik počítat nebude, neboť přihrávající Fulgini si nepohlídal ofsajd.

50
    Střídající záložník hostů Leroy si pomohl proti Fulginimu až příliš hrubě, Racing rychle rozehrál, ale následná přihrávka na Wahiho byla až příliš dlouhá.

51
    Domácí Lens rozehrává v poklidu z poloviny hřiště, přeci jen si přineslo do druhého poločasu pohodlný dvoubrankový náskok.

52
    Průnik domácího Deivere Machada zastavuje až faul jednoho z hostů, sudí Léonard přerušuje hru.

53
    Na centr ze standardky si naběhl osamocený Facundo Medina, jenže balon poslal vedle branky. Ani případný gól by však asi neplatil, neboť byl argentinský stoper dle opakovaných záběrů v ofsajdu.

54
    Hostující Othmane Maamma se nadvakrát kolem Chusanova nedostal, avšak poté stoperovi domácího celku vypomohl vracející se Aguilar.

55
    Sotocův centr se odrazil příhodně pro Pereiru da Costu, který se pokusil zakombinovat s Mendym, avšak tato spolupráce ovoce nepřinesla.

56
    Přihrávku ze středu hřiště se skvělým prvním dotykem zpracoval domácí Elye Wahi, ale poté už z velkého úhlu branku netrefil. I tak si ale zaslouží bývalý forvard právě Montpellieru pochvalu.

57
    Nabíhající Deiver Machado dobře posunul míč do běhu Wahimu, který si však poté balon až příliš předkopnul.

58
    Nákop brankáře Lens zpracovala záložní řada hostujícího celku.

58
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Z první nebezpečné akce hostů ve druhé půli je sníženo! Coulibaly posunul balon na nabíhajícího Silvana Heftiho, který jej kousek potáhl a nahrál OTHMANEMU MAAMMOVI, jenž v pádu zakončil nechytatelně pod břevno – 2:1.
    58. Othmane MAAMMA - 2:1

59
    ze hřiště odchází střelec branky Othmane Maamma, přichází Wahbí Chazrí,
    ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Yann Karamoh.

60
    Domácí kombinují s balonem na polovině hřiště, vstup do druhé půle měli jinak svěřenci trenéra Haiseho velmi dobrý.

61
    Přihrávka vzduchem od Chotarda byla velmi nepřesná a končí až u gólmana domácích, který tak může rozehrát.

62
    Domácí Deiver Machado byl podle názoru rozhodčího zastaven nedovoleně, takže hra je přerušena.

63
    Nákop ze hloubi hřiště nedokázal zpracovat Akor Adams, domácí si poté troufli na docela riskantní rozehrávku, která však vyšla.

64
    Domácí byli blízko navrácení dvoubrankového vedení! Po zisku míče nahrál Fulgini úplně volnému Elyemu Wahimu, který ale z hrany šestnáctky orazítkoval jen horní tyč! Následná dorážka mířila nad branku.
    64. Wahi otřásl břevnem montpellierské brány

65
    Z další akce pálil David Pereira da Costa, ale brankář Dimitry Bertaud byl připraven.

66
    A Racing je i nadále střelecky aktivní, tentokrát ale střela Fulginiho netrefila zařízení.

66
    Zákrok na Fulginiho střídajícímu Karamohovi prošel, Montpellier se ani tak ale daleko nedostal.

67
    A další střela od hráčů Lens, teď pálil po otočce obránce Facundo Medina, ale trefil jen prostor, kde stál brankář Bertaud.

68
    Aguilarův centr byl sražen příhodně do rukavic brankáře hostujícího celku.

69
    Centr do pokutového území Racingu vyslal Silvan Hefti, ale tento pokus odvrátil mimo šestnáctku Ruben Aguilar.

70
    Střídání v týmu Racing Lens:
    ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Adrien Thomasson,
    ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Przemysław Frankowski.

71
    Poslední dvacetiminutovku základní hrací doby otevře svým odkopem brankář Lens Jean-Louis Leca.

72
    Další obrovská šance Lens! Po skvělém Sotocově pasu a přihrávce Thomassona zakončoval na přední tyči úplně osamocený Frankowski, ale brankář Bertaud jeho pokus reflexivně vyrazil!

73
    Dnes již poněkolikáté se ocitl na trávníku Machado, tentokrát se proti pravidlům provinil Joris Chotard.

74
    Následnou standardku dokázal odvrátit stoper Jullien jen k hráčům Lens, kteří pokračují v útoku.

74
    No pozor, v Lens je zničehonic vyrovnáno! Pokus z levé strany vyrazil brankář Leca k Akoru Adamsovi, jehož střela byla zblokována, balon se ale odrazil příhodně pro LUCASE MINCARELLIHO, který následně překonává brankáře Lens.
    74. Lucas MINCARELLI - 2:2

77
    Lens se teď trochu otřepává z šoku, protože ve druhé půli docela je lepším týmem, ale Montpellier dokázal ze dvou akcí vyrovnat.

79
    ze hřiště odchází Lucas Mincarelli, přichází Sacha Delaye,
    ze hřiště odchází Akor Adams, přichází Issiaga Sylla.

80
    Na hrací ploše teď zůstal po zákroku jednoho z domácích ležet stoper Jullien a drží se za koleno.

81
    A bohužel zdravotní stav Christophera Julliena je tak špatný, že na hřiště musely být povolány i nosítka. Přejme tak alespoň stoperovi Montpellieru jen to nejlepší.

82
    Tak nosítka nakonec nebyly potřeba, francouzský obránce dokáže odejít po svých, ale v zápase rozhodně pokračovat nebude.

82
    ze hřiště odchází David da Costa, přichází Wesley Saïd.

83
    ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Morgan Guilavogui.

83
    Do vzájemného konfliktu se teď dostal Chazrí s jedním z domácích hráčů, celou situaci raději uklidňuje hlavní rozhodčí.

84
    Mendyho bochánek do pokutového území ještě stihl na hrací ploše Machado, avšak poté už přerušuje snažení Racingu zákrokem brankář Bertaud.

85
    Lens dnes chce urvat tři body za každou cenu, další projektil vyslal na branku Montpellieru střídající Wesley Saïd, brankář Bertaud ale jeho dělovku vyrazil.

86
    Po zákroku jednoho z obránců zůstal na hraně pokutového území ležet Frankowski, hlavní sudí Léonard ale penaltu pískat nebude.

87
    Wesley Saïd teď udržel balon na hřišti, ale jen pro soupeře, který se však ale také dlouho o míče neohřál.

88
    Po sraženém nástřelu Wahiho uvidíme rohový kop Lens.

88
    Po rohovém kopu hlavičkoval Morgan Guilavogui, následně se snažil jeho pokus hlavou usměrnit mezi tři tyče stoper Medina, ale jen promáchl!

89
    Racing teď posílá do vápna Montpellieru jeden centr za druhým, ten poslední od Machada ale byl zblokován do autu.

90
    Po Mendyho přihrávce si balon zpracoval Elye Wahi, avšak v rozhodující moment podklouzl a jeden z obránců hostujícího celku míč odvrátil do bezpečí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.

90+1
    Neskutečné! Po hlavičce Wesleyho Saïda překonal akrobaticky brankáře Bertauda bývalý střelec Montpellieru Elye Wahi, na poslední chvíli ale balon z brankové čáry vykopl záložník Chotard!

90+2
    Z následné akce končí míč už v rukavicích brankáře Bertauda.

90+3
    Přízemní Frankowského centr odvrací mimo šestnáctku jeden z hostujících obránců.

90+3
    Montpellier navíc dohrává poslední minuty v oslabení, protože už má dostřídáno a zraněný Christopher Jullien nemůže pokračovat.

90+4
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Ayanda Sishuba.

90+4
    Montpellier už se snaží šetřit čas, Chazrí navíc vybojoval vhazování na útočné polovině.

90+6
    První žlutou kartu utkání vidí v šesté nastavené minutě Wahbí Chazrí, pravděpodobně za zdržování hry.

90+6
    Poslední sekundy se dohrávají na útočné polovině Montpellieru, to teď hostům stačí.

90+7

V první půli závěrečného utkání soutěžního ročníku byli lepší domácí, které dostal do vedení hlavou bývalý útočník Montpellieru, dnes ve službách domácích Elye Wahi – 1:0. K vidění poté bylo mnoho šancí, hlavně před brankou hostujícího gólmana Bertauda, avšak na další gól jsme čekali až do nastavení první části hry. V ten moment totiž podnikli hráči Lens parádní akci na jeden dotek, na jejímž konci byl Deiver Machado – 2:0.
    Do druhého poločasu také vstoupili lépe domácí, avšak z první větší šance udeřili hosté. Po přihrávce Heftiho zaznamenal kontaktní branku Othmane Maamma – 2:1. Montpellieru se poté dokonce podařilo i vyrovnat, když závar před brankou ukončil přesnou ranou Lucas Mincarelli – 2:2. V závěru jsme viděli velkou snahu Lens o překlopení výsledku na jejich stranu, ale další branka už nepadla a oba celky se tak rozešly smírně 2:2.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového týdne a třeba zase někdy na počtenou!

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:13. (23:03:56)

Matěj Skula

Branky: 4. Wahi (Sotoca), 45+3. Machado (Wahi) – 58. Maamma (Hefti), 74. Mincarelli

Karty:   90+6. Chazrí (MON)

Racing Lens: Leca – Gradit, Chusanov (82. Saïd), Medina – Aguilar (70. Frankowski), N. Mendy, da Costa, Machado – Sotoca (C) (83. Guilavogui), Fulgini (70. Thomasson) – Wahi (90+4. Sishuba).
    Náhradníci: Pandor – Haïdara, Samed, A. Diouf.

Montpellier HSC: Bertaud – Hefti, Jullien, Sagnan, Mincarelli (79. Delaye) – Omeragić (C), Chotard – Adams (79. I. Sylla), Fayad (46. Leroy), T. Coulibaly (59. Karamoh) – Maamma (59. Chazrí).
    Náhradníci: Dizdarević – Sainte-Luce, Tchato, Sacko.

Rozhodčí: Léonard – Pasqualotti, Haulbert