Manchester City – Manchester Utd. 1:2 (kon.)
1:2 (0:2)
Manchester United
Sobota 25.05.2024, 16:00 • Wembley stadium, Londýn • FA Cup • Finále

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 14:5. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:11. (18:00:25)

Výhrou cenné trofeje se Manchesteru United povedlo kvalifikovat i do Evropské ligy. Smutní tak na Chelsea a v Newcastlu, Chelsea bude hrát jen Konferenční ligu, Newcastle bude úplně bez pohárů. Oba celky potřebovaly dnešní výhru Manchesteru City.

Dobojováno! Wembley ovládá velká červená radost, neboť Manchester United vítězí nad svým městským rivalem Manchesterem City a v roli obrovského outsidera finále získávají FA Cup!

Rozhodli o tom už v prvním poločase, kdy se trefili Garnacho a Mainoo. Po přestávce pak přežili několik velkých šancí soupeře, ten se trefil až v 87. minutě díky střídajícímu Dokuovi, vyrovnat už se ale Manchesteru City nepovedlo!

90+7

90+7
    United po zisku míče chtěli přenést hru na polovinu soupeře, mohli i vyrazit do brejku čtyři na dva, Hojlund byl faulován Álvarezem, jenž dostává žlutou kartu, především ale se zdá být takřka hotovo!

90+6
    Manchester City hraje s míčem na útočné polovině, ovšem nedaří se mu přes hustý obranný val dostat k soupeřově brance.

90+4
    Rasmus Höjlund potáhl míč na útočnou polovinu a červeným se daří jej mít v držení.

90+3
    Střídání v týmu Manchester United:
    ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Victor Lindelöf.

90+3
    ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Mason Mount.

90+2
    Citizens vybojovali rohový kop, vysoký centr Álvareze však stáhl ze vzduchu André Onana.

90+1
    Erik ten Hag zřejmě při dalším přerušení pošle do hry i Lindelöfa s Mountem.

90+1
    Rozhodčí Madley ještě poskytuje Manchesteru City sedm nastavených minut naděje.

90
    Manuel Akanji napřáhl zpoza pokutového území, mířil ale vysoko nad branku.

89
    Manchester City cítí naději a zatlačil soupeře k jeho pokutovému území, zatím ale bez dalšího zakončení.

87
    Manchester City právě vstřelil branku! A máme tu drama! Po souhře Álvareze s Fodenem se u rohu pokutového území dostal k míči JEREMY DOKU, navedl si jej na pravačku a zpoza pokutového území pálil přesně k tyči! André Onana na míč dosáhl, ovšem nedokázal jej vyrazit mimo branku!

86
    Po faulu Amrabata na Fodena bude následovat další standardní situace ve prospěch světle modrých.

84
    Po další nepřesnosti v souhře Citizens bude od branky rozehrávat André Onana a spěchat pochopitelně nebude.