Edmonton Oilers
3:5 (2:0, 1:3, 0:2) Stav série: 1:2
Dallas Stars
Úterý 28.05.2024, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL • Finále Z. konference

Utkání je u konce a hosté jej urvali na svou stranu. I ve třetině byli za aktivnější tým, byli nebezpeční pro Skinnera, ale gól dlouho ne a ne přijít. Dallasu to vyšlo až v 52. minutě, kdy z nulového úhlu procpal puk za brankovou čáru Jason Robertson a zaznamenal tak hattrick! Edmontonu se během celé této třetiny moc nedařilo a vrcholem všeho byla Desharnaisova tyčka. Definitivní pojistku na výhru dal Dallasu v 59. minutě Miro Heiskanen střelou přes celé kluziště a zápas tak skončil výsledkem 3:5.

Dallas se tímto dostává do vedení 2:1 a navýšit jej bude moci 30. května od 2:30.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:30:58)

59:48
    Puk je sice v pásmu Dallasu. Nicméně v rohu, tohle už pro hosty vypadá výborně.

59:12
    Vyhození hostů tak, aby z toho nebylo případně zakázané uvolnění.

58:30
    Domácí to ještě zkouší, Skinner je opět na střídačce.
    58:08 Miro HEISKANEN - 3:5

58:08
    5/6
    Dallas právě vstřelil branku!
    Teď už to hostům vyšlo a vedou o dva! Po vyhraném buly se s tím nepáral MIRO HEISKANEN a z poměrně těžké pozice vyslal puk přes celé kluziště a trefil se – 3:5! Asistence: Jamie Benn.
    Heiskanen M., Benn J., Lindell E., Johnston W., Duchene M.
    Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z., Draisaitl L., Nugent-Hopkins R., McDavid C.

58:03
    Bouchardova střela od modré čáry byla zablokovaná a sražena do ochranné sítě.

57:36
    Už mohlo být takřka rozhodnuto, Pavelski však svým vyhozením přes celé kluziště minul branku snad jen o centimetry.

57:24
    Skinner je na střídačce, začíná power-play Edmontonu!

57:23
    Edmonton se ubránil, Nurse se vrátil na led.

56:37
    Tečovaná přihrávka na modrou čáru, tohle hostům uteklo a musí všichni ven z útočného pásma.

56:17
    Dallas si vybírá oddechový čas.

56:15
    Janmark vystihl Heiskanenovu rozehrávku a vydal se do akce levou stranou. Jeho ránu z úhlu Oettinger raději skryl u sebe.

55:44
    Na ledě je opět Robertson, který už dnes zaznamenal hattrick.

55:23
    Potíže pro Edmonton, neboť domácí jdou do oslabení. Dvě minuty za podrážení si vyslechl Darnell Nurse.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Hyman (McDavid, Bouchard), 8. McDavid (Ekholm, Hyman), 40. Henrique (C. Brown) – 26. J. Robertson (Hintz, Seguin), 29. J. Robertson (Hintz), 30. W. Johnston (Stankoven, Benn), 52. J. Robertson (Seguin, Lindell), 59. Heiskanen (Benn)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Holloway, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, Henrique, Foegele – C. Brown, Carrick, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Harley, C. Tanev, Lindell, Petrovic, R. Suter – Seguin, Hintz, J. Robertson – Pavelski (A), Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Dadonov.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Kozari, O'Rourke – Barton, MacPherson

Diváci: 18 347