3:5 (2:0, 1:3, 0:2) Stav série: 1:2
Dallas Stars
Úterý 28.05.2024, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL • Finále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dobré ráno u playoff NHL. Společně se podíváme na třetí zápas finále Západní konference mezi týmy Edmonton Oilers a Dallas Stars.

Průběh série

Do finále Západní konference vstoupili lépe hráči Edmontonu, kteří úvodní zápas na ledě soupeře vyhráli v nastaveném čase. Vše se pro kanadský celek vyvíjelo na výbornou, Edmonton vedl o dva góly, jenže Seguin dvěma góly srovnal a nastavovalo se. Rozhodnutí padlo v úvodu druhého prodloužení, když v 81. minutě skóroval po Bouchardově pasu Connor McDavid.

Druhý zápas si už Dallas pohlídal lépe a o svém vítězství rozhodl ve třetí třetině dvěma góly. Vítěznou trefu zaznamenal Marchment a definitivu na vyrovnání stavu dal v 58. minutě Esa Lindell. Série se do Edmontonu přesouvá za stavu 1:1 a i dnes se dá čekat dramatická bitva.

Odehrané zápasy

Dallas – Edmonton 2:3 (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Radek Faksa (DAL) 1 (1+0)

Zápas v Rogers Place začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Holloway, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, Henrique, Foegele – C. Brown, Carrick, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Harley, C. Tanev, Lindell, Petrovic, R. Suter – Seguin, Hintz, J. Robertson – Pavelski (A), Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Dadonov.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Kozari, O'Rourke – Barton, MacPherson.

00:01

00:35
    Protečování puku do pásma Dallasu, tohle si hosté v poklidu pohlídali a sami míří do protiútoku.

01:11
    Oettinger si poprvé osahal puk, po jeho zákroku se vhazuje po jeho pravé ruce. Foegele se k doražení puku nedostal.

01:36
    Poměrně nenápadný a nečekaný bekhend po ledě v podání Kanea nadělal Oettingerovi docela potíže, musel zakročit pravým betonem.

02:02
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Akce Edmontonu pokračovala, střelu z levé strany ještě Oettinger pokryl, puk se ale odrazil na pravou stranu, z kruhu vystřelil McDavida a jeho pokus na brankovišti tečoval ZACH HYMAN. Puk skončil v horním růžku a je to 1:0! Asistence: Connor McDavid, Evan Bouchard.
    Hyman Z., Bouchard E., Ekholm M., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    Heiskanen M., Smith Cr., Steel S., Suter R., Dadonov J.
    02:02 Zach HYMAN - 1:0

03:30
    Dallas se pokusil o rychlou reakci, udržel se nějakou dobu v pásmu, na Skinnerovo vážné ohrožení to ale nebylo.

03:45
    Je tu vyloučení na straně Dallasu, na trestnou lavici zamířil Alex Petrovic, aby si odseděl dvě minuty za podrážení.

04:25
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

04:46
    Pěkná akce domácích, kdy si z modré čáry sjel Draisaitl, místo střely přihrál na pravý kruh, odkud vystřelil McDavid a jeho ránu z první musel krotit Oettinger svým bleskovým přemístěním.

05:22
    Znovu McDavid, tentokrát Oettingerovi puk vypadl a dorážet mohl Draisaitl. To si už ale gólman Dallasu zvládl pohlídat bez problémů.

05:45
    Přesilovka Edmontonu skončila, Petrovic naskočil zpět do hry.

06:51
    Volný puk se odrazil na Draisaitlovu hůl a byla z toho rána z mezikruží. Slibná šance skončila pokusem vedle branky Dallasu.

07:16
    Další zmatky před Oettingerovou brankou, Dallas se má v obraně co ohánět. Nyní se řešila Ekholmova střela z otočky a nepokrytý puk u brankoviště.

07:37
    5/5
    A už je to o dvě branky! Velký kus práce odvedl v útočném pásmu Hyman, ten udržel puk, který si od něj převzal Ekholm, objel branku a zkusil překvapit gólmana. Na zadní tyčku si pak sjel CONNOR MCDAVID a i přes tísnéní obráncem dostrkal puk do mezírky mez tyčkou a bruslí gólmana Oettingera – 2:0. Asistence: Mattias Ekholm, Zach Hyman.
    McDavid C., Ekholm M., Hyman Z., Bouchard E., Nugent-Hopkins R.
    Tanev C., Robertson J., Lindell E., Hintz R., Seguin T.
    07:37 Connor MCDAVID - 2:0

08:01
    Hned následovala protiakce hostů, Skinner však své brankoviště uhlídal a svým zákrokem přerušil hru.

08:49
    Tvrdý zákrok na Foegeleho, sudí byl ovšem blízko a ani neuvažoval o tom, že by se vylučovalo.

09:44
    Ke střele z levého kruhu se dostával hostující Hintz, v rozhodujícím okamžiku mu ale puk sjel z hole.

10:27
    Ekholmova střela od modré čáry byla sražena mimo brankoviště, Dadonov poté vyhodil na zakázané uvolnění.

10:37
    Po vyhraném buly zakončoval z dálky Ceci, prudký puk prolétl vedle Oettingerovy branky.

11:47
    Edmonton je stále tím aktivnějším celkem, který se neúnavně cpe do útoku. Tentokrát ale museli domácí rychle vyklidit útočné pásmo, aby se sami nevystavili do ofsajdu.

12:35
    Z pravého kruhu vystřelil Johnston, Skinner musel u své levé tyčky vytáhnout pohotový zákrok a puk srazit k zadnímu mantinelu.

13:16
    Hra se opětovně přesunula k Oettingerovi a právě Johnston pomohl svému gólmanovi k blokaci další střely.

14:01
    Urputný souboj o puk v pásmu Dallasu, hosté se vymanili a jdou do protiútoku.

14:36
    Zpoza branky cpal Dadonov puk před brankoviště, jeho spoluhráči ale byli dobře pokrytí.

15:32
    Nepřesná příhra Foegeleho na střed, hosté puk pokryli a sami vyrazili do útoku.

15:48
    Celá akce vyvrcholila střelou Harleyho na branku. Skinner byl u puku včas a svým zákrokem přerušil hru.

15:53
    Neuspěl ani Tanev svým nahozením od modré čáry.

16:25
    Šance Edmontonu. Po efektní zadovce se ve volné pozici ocitl Carrick, jeho střelu zápěstím Oettinger vyrazil a ještě pak pokryl Nurseho okamžitou dorážku.

17:46
    Mírné uklidnění na ledové ploše, Edmonton se teď nikam nežene, vypadá to, že chce v klidu dohrát závěr třetiny.

18:25
    Nurse hledal křížným pasem spoluhráče na pravém kruhu, hosté tento dlouhý pas zablokovali.

18:48
    Zablokován byl i Bouchard se svým golfákem z pravé strany.

19:20
    Ještě jedno nahození z dálky, Oettinger si i přes horší výhled poradil, puk se u něj zastavil.

19:36
    Heiskanen schytal u mantinelu tvrdý hit, domácí publikum nadšeně aplaudovalo.

20:00

Je za námi první třetina, kterou ovládli domácí hokejisté. Ti se do soupeře s chutí zakousli, hned od úvodu byli natlačeni v útočném pásmu a na první gól se čekalo jen do úvodu třetí minuty. To se ke střele z pravého kruhu dostal McDavid a jeho pokus na brankovišti tečoval Zach Hyman. V osmé minutě to už bylo o dva góly, to se před brankovištěm objevil pro změnu Connor McDavid a dostrkal mezi tyčku a Oettingerovu brusli Ekholmovu střelu po ledě. Až poté se začali probouzet i hráči Dallasu, jenže zatím na Skinnera nic nevymysleli a gól nedali. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:0.

20:45
    První výpady druhé třetiny na obou stranách, ke střelám na branku to nevedlo.

21:05
    Krátký tlak u brankoviště Dallasu, Oettinger situaci zvládl ohlídat a puk skončil u jeho spoluhráčů.

21:43
    Přes obránce vystřelil hostující Robertson, Nurse puk srazil tak, aby měl Skinner ulehčenou pozici na zákrok.

22:27
    Neuspěl ani Suter, jeho rána od modré čáry letěla vedle levé Skinnerovy tyče.

23:02
    Zmatek před brankou Edmontonu, jako poslední zakončoval Marchment, ale trefil jen ležícího protihráče!

23:42
    Najednou tu ale byl náznak protiútoku, ten táhli Kane a Draisaitl, i přes veškerou snahu však skončili jen v rohu kluziště.

24:18
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu se zase chystá Dallas.

25:35
    5/5
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté snižují! Ti využili velice dobrý start do třetiny a po tlaku v útočném pásmu, kdy puk létal z hole na hůl, dostal finální pas na levý kruh JASON ROBERTSON a jeho prudký pokus vymetl horní růžek Skinnerovy branky – 2:1. Asistence: Roope Hintz, Tyler Seguin.
    Robertson J., Hintz R., Seguin T., Heiskanen M., Lindell E.
    Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    25:35 Jason ROBERTSON - 2:1

26:48
    Edmonton je ve druhé třetině zatím hodně pomalý, prakticky se ještě nedostal do nebezpečné akce.

27:44
    Naopak před Skinnerem je živo, nyní jej na brankovišti ohrožoval Stankoven svým postavením. Gólman střelu Jasona Robertsona nakonec pokryl lapačkou.

28:05
    5/5
    Už je ale srovnáno! Opět v tom měl prsty JASON ROBERTSON, který nejprve po své kličce na modré čáře vyslal nepříjemný pokus, Skinner jej pouze vyrazil a pak už gólman Edmontonu nedokázal pokrýt bekhendovou dorážku hostujícího útočníka, která tak doplachtila pod horní tyčku – 2:2. Asistence: Roope Hintz.
    Robertson J., Tanev C., Hintz R., Harley T., Seguin T.
    28:05 Jason ROBERTSON - 2:2

29:08
    5/5
    No to jsou věci, hosté už vedou! Na levé straně se přes obránce dostal Benn, po objetí branky hledal Stankovena, který sice nezakončil, nicméně puk se odrazil na hůl nekrytého WYATTA JOHNSTONA a ten pohotově překonal přemisťujícího se Skinnera – 2:3. Logan Stankoven, Jamie Benn.
    Johnston W., Stankoven L., Benn J., Tanev C., Harley T.
    Ryan D., Janmark M., Nurse D., Carrick S., Desharnais V.
    29:08 Wyatt JOHNSTON - 2:3

30:10
    A i nadále pokračuje nápor Dallasu, který je teď v laufu. Naopak Edmonton tápe.

30:55
    Střela z dálky v podání domácích, Oettinger zakročil.

31:13
    Už to mohlo být o dvě branky, situaci však pro Edmonton zachránil gólman Skinner, když svou lapačkou vychytal Marchmentův blafák po samostatném nájezdu.
    31:13 Marchment neuspěl se sólovým únikem

32:11
    Kane se sám vydal do útoku, jenže narazil do obrany a za modrou čárou přišel o puk.

32:49
    Pravou stranou se do útočného pásma dostal McDavid, najel si více na střed, našel si pozici a zápěstím prověřil Oettingerovu připravenost.

32:58
    Signalizovaný ofsajd Edmontonu, domácí musí bleskově vyčistit útočné pásmo.

33:23
    Z druhé vlny si na přihrávku najel Ekholm, jenže mu lehce ujel puk a následné zakončení na poslední chvíli mu srazil Stankoven.

33:45
    Edmonton si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za vyhození puku ven z ledové plochy obdržel Ryan Suter.

33:57
    McDavid hledal u tyčky Nugenta-Hopkinse, ten zblízka sklepával těsně vedle.

34:23
    Oettinger vychytal McDavida, vypadá to, že přesilovka nakopává Edmonton k lepśímu výkonu.

34:48
    Gólman Dallasu vychytal i Hymana s jeho pokusem z bezprostřední blízkosti.

35:18
    Benn s Johnstonem vystrkali puk z vlastního pásma a dali tak svému celku alespoň na chvíli klid.

35:45
    Je po přesilovce, Suter se vrátil na ledovou plochu.

36:33
    Dallas se vrací do útoku, na Skinnera dotírá z pravé strany Duchene.

37:18
    Draisaitl s McDavidem se snažili usměrnit puk na hostující branku, ten ale nepříjemně poskakoval.

37:44
    Tlak Edmontonu je u konce, hostům se povedlo vyhodit tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

38:06
    Teď už se zakázané uvolnění pískalo, vše se vrací před Oettingera.

39:07
    5/5
    Gól do šatny a zase máme srovnáno! Domácí zaforčekovali, vybojovali v útočném pásmu puk, od mantinelu přihrál před branku Brown a u brankoviště sklepával ADAM HENRIQUE přesně do horního růžku Oettingerovy branky – 3:3. Asistence: Connor Brown.
    Henrique A., Brown C., Bouchard E., Kulak B., Foegele W.
    Tanev C., Stankoven L., Benn J., Johnston W., Harley T.
    39:07 Adam HENRIQUE - 3:3

39:44
    Vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za krosček vyfasoval domácí Zach Hyman, hostující Mason Marchment zase dvě minuty za nafilmovaný pád.

40:00

Čtyřicet minut hry je pryč a ve druhé třetině jsme viděli zcela jiný obraz hry. Dallas se pustil do útočení, domácí celek měl problém se vůbec vymanit z obrany a výsledkem tlaku klubu z Texasu byl obrat ve skóre. Ve 26. minutě snížil Jason Robertson a odstartoval tím pasáž, která vedla k obratu. Ve 29. minutě srovnal krok svým druhým gólem Jason Robertson a ve 30. minutě dokonal otočku ve skóre nepokrytý Wyatt Johnston. Až poté se probrali i domácí, lehce srovnali krok a v poslední minutě dokonce i skóre. Postaral se o to dobrým postavením u brankoviště Adam Henrique a zařídil tak současný stav 3:3.

40:41
    Po Skinnerově zákroku se vhazovalo v pásmu Edmontonu, domácí se probojovali do protiútoku a mezi dvěma obránci se hezky prosmýkl Draisaitl. Dokonce zakončil z bekhendové strany a Oettinger musel zasahovat.

41:44
    Dallas se opětovně snaží o aktivní hru a zatlačit soupeře před vlastní brankoviště.

42:20
    Hintz se už chystal k zakončení, když mu puk odskočil od hole.

43:32
    Od pravého mantinelu vystřelil hostující Smith, puk byl sražen mimo ledovou plochu.

44:13
    Zablokován byl i Pavelski, domácí se zuby nehty brání.

45:17
    Janmark neprošel levou stranou, byl obrán o puk u mantinelu.

45:45
    Trocha nepřesností na obou stranách, teď tomu chybí šance a zakončení.

46:04
    Rázem tu mohl být gól ze strany hostů, když se mezi kruhy dostal k puku Stankoven a jeho pokus šel jen těsně vedle Skinnerovy branky.

46:56
    Za domácí tým to zkoušel od modré čáry Desharnais, i tohle prolétlo vedle branky.

47:58
    Tempo utkání rozhodné nechybí, hraje se rychle a bez zbytečných přerušení, obrany ovšem převládají nad ofenzívami.

48:45
    Johnston nenašel žádného ze svých spoluhráčů, nepovedlo se mu ani nahodit na branku.

49:32
    Teď to vypadalo, že hosté hráli chvíli v šesti, nicméně akce pokračovala, dopředu šli domácí.

49:37
    A celá akce skončila střelou Desharnaise, který trefil brankovou konstrukci!

50:33
    Skinner nyní zachránil svůj tým, když si před něj najel Duchene a snažil se jej překonat dlouhou kličkou. Roztáhnutý gólman zastavil puk před brankovou čárou.
    50:33 Desharnaisova tyčka i Ducheneho šance

51:54
    5/5
    Hosté se opět dostávají do vedení! Hrdinou okamžiku se stal JASON ROBERTSON, který dostal přihrávku na levou stranu a i když nebyl v ideální pozici na zakončení, tak pokusem z nulového úhlu našel mezírku mezi tyčkou a Skinnerem a puk doslova procpal za brankovou čáru – 3:4. Asistence: Tyler Seguin, Esa Lindell.
    Heiskanen M., Robertson J., Hintz R., Harley T., Seguin T.
    Ceci C., Nurse D., Draisaitl L., Holloway D., Kane E.
    51:54 Jason ROBERTSON - 3:4

52:45
    Edmonton už bude muset přidat na tempu, zatím to na nějaký tlak nevypadá...

53:57
    Hosté skvěle pokrývají střední pásmo, útoky Edmontonu se rozbíjí ještě před modrou čárou.

54:27
    Holloway zablokoval střelu hostů z dálky, puk byl sražen do rohu.

55:11
    Nurse to zkusil střelou z otočky do chumlu před Oettingerem, puk ale touto houštinou těl neprošel.

55:23
    Potíže pro Edmonton, neboť domácí jdou do oslabení. Dvě minuty za podrážení si vyslechl Darnell Nurse.

55:44
    Na ledě je opět Robertson, který už dnes zaznamenal hattrick.

56:15
    Janmark vystihl Heiskanenovu rozehrávku a vydal se do akce levou stranou. Jeho ránu z úhlu Oettinger raději skryl u sebe.

56:17
    Dallas si vybírá oddechový čas.

56:37
    Tečovaná přihrávka na modrou čáru, tohle hostům uteklo a musí všichni ven z útočného pásma.

57:23
    Edmonton se ubránil, Nurse se vrátil na led.

57:24
    Skinner je na střídačce, začíná power-play Edmontonu!

57:36
    Už mohlo být takřka rozhodnuto, Pavelski však svým vyhozením přes celé kluziště minul branku snad jen o centimetry.

58:03
    Bouchardova střela od modré čáry byla zablokovaná a sražena do ochranné sítě.

58:08
    5/6
    Teď už to hostům vyšlo a vedou o dva! Po vyhraném buly se s tím nepáral MIRO HEISKANEN a z poměrně těžké pozice vyslal puk přes celé kluziště a trefil se – 3:5! Asistence: Jamie Benn.
    Heiskanen M., Benn J., Lindell E., Johnston W., Duchene M.
    Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z., Draisaitl L., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    58:08 Miro HEISKANEN - 3:5

58:30
    Domácí to ještě zkouší, Skinner je opět na střídačce.

59:12
    Vyhození hostů tak, aby z toho nebylo případně zakázané uvolnění.

59:48
    Puk je sice v pásmu Dallasu. Nicméně v rohu, tohle už pro hosty vypadá výborně.

Utkání sledovalo 18 347 diváků.

Utkání je u konce a hosté jej urvali na svou stranu. I ve třetině byli za aktivnější tým, byli nebezpeční pro Skinnera, ale gól dlouho ne a ne přijít. Dallasu to vyšlo až v 52. minutě, kdy z nulového úhlu procpal puk za brankovou čáru Jason Robertson a zaznamenal tak hattrick! Edmontonu se během celé této třetiny moc nedařilo a vrcholem všeho byla Desharnaisova tyčka. Definitivní pojistku na výhru dal Dallasu v 59. minutě Miro Heiskanen střelou přes celé kluziště a zápas tak skončil výsledkem 3:5.

Dallas se tímto dostává do vedení 2:1 a navýšit jej bude moci 30. května od 2:30.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:30:58)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Hyman (McDavid, Bouchard), 8. McDavid (Ekholm, Hyman), 40. Henrique (C. Brown) – 26. J. Robertson (Hintz, Seguin), 29. J. Robertson (Hintz), 30. W. Johnston (Stankoven, Benn), 52. J. Robertson (Seguin, Lindell), 59. Heiskanen (Benn)

Rozhodčí: Kozari, O'Rourke – Barton, MacPherson

Diváci: 18 347