Olympiakos – Fiorentina 1:0 (po pr.)
Olympiakos Pireus
1:0 (0:0)
ACF Fiorentina
Středa 29.05.2024, 21:00 • AEK Arena, Atény • Evropská konferenční liga • Finále

To je pro dnešní dlouhý večer vše. Přeji dobrou noc a já se budu těšit u dalších textových přenosů. (00:01:59)

Nejdůležitější moment celého večera je tady! Kapitán Olympiakosu Kostas Fortounis přebírá trofej do svých rukou a směřuje radost za svými spoluhráči.

Vítězem Evropské konferenční ligy ročníku 2023/2024 se stává řecký Olympiakos Pireus.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:17.

Je dobojováno! Finále Konferenční ligy mezi Olympiakosem a Fiorentinou je u svého konce. Rozřešení hádanky, kdo získá cennou trofej přišlo až v prodloužení. Celkově nebylo v zápase moc velké pokoukání na nějaké velké příležitosti a spíše byla k vidění hodně taktická bitva. Tu nakonec lépe zvládl řecký celek, který zásluhou al-Kaabího rozhodl o vítězství až ve 116.minutě. Po zbytek střetnutí nedokázal italský celek duel zdramatizovat, a tak se díky stavu 1:0 raduje Olympiakos.
    120+6. Olympiakos Pireus poráží ve finále Fiorentinu a stává se letošním vítězem Evropské konferenční ligy

120+6

120+5
    Antonín Barák servíroval přihrávku za obranu. Tu ale strážci Řeků přečetli a odkopávají daleko od pokutového území.

120+4
    Skvělou obětavou práci podnikl v obraně Rodinei. Vybojoval autové vhazování a burcuje své příznivce.

120+3
    Fanoušci Olympiakosu již oslavují, což potvrzuje i autové vhazovní, které se bude vhazovat na obranné polovině Fiorentiny.

120+2
    Střídání v týmu Olympiakos Pireus:
    ze hřiště odchází Ajúb al-Kaabí, přichází Júsuf el-Arabí.

120+1
    Nadějnou střelu vyslal v prodloužení Jonathan Ikoné. Mířil na přední tyč, ale obětavý blok předvedl Carmo.

120
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

119
    Radost pro Olympiakos není přerušena! Ajúb al-Kaabí se vyhnul ofsajdovému postavení a sudí branku uznává i po zásahu VARu.

118
    Pozor! Celá situace se ještě řeší s VARem, jelikož se Ajúb al-Kaabí možná nacházel v ofsajdovém postavení.

117
    Ajúb al-Kaabí vidí ještě za sundání dresu od sudího žlutou kartu.
    116. Ajúb AL-KAABÍ - 1:0

116
    Olympiakos právě vstřelil branku!
    Extáze na stadionu v Aténách, Řekové se radují! Nejprve hráčům v červenobílém nevyšel ideálně brejk v převaze čtyři na tři. To je mrzet ovšem nemusí, protože Sentiago Hezze dostal hrací předmět na pravé straně. Okamžitě ho vyslal skákavě pravou nohou do pokutového území, kam v ataku obránce naběhl AJÚB AL-KAABÍ a úderem hlavou přiblížil Olympiakos k cenné trofeji. – 1:0. Asistence: Sentiago Hezze.