po penal. (3:5)
Česko
1:1 (0:0)
Dánsko
Středa 29.05.2024, 16:30 • Ammochostos (Larnaka) • Mistrovství Evropy U17 • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Česko: Obdržálek – Beran, Krpálek, Míček, Kolísek – Panoš, Slončík – Švancara, Moudrý, Penxa – Kvaček.
    Náhradníci: Šilhavý – Řeháček, Siegl, Naskos, Sosna, Čížek, Nechvátal, Belžík, Kolářík.
    Trenér: Jiří Žilák

Dánsko: Breum-Harlid – Gustafsen, Sondergaard, Markmann, Andersen – Heyde, Hyseni, Lassen – Abildgaard, Obi, Risnaes.
    Náhradníci: De Paoli – Düring, Ankamafio, Moalem, Hojer, Jorgensen, Lützhoft, Johannesen, Tornvig.
    Trenér: Jesper Mikkelsen

Rozhodčí: Bandić – Tešanović (oba Bosna a Hercegovina), Mitrev (Bulharsko).

Hezké odpoledne z kyperské Larnaky, kde dnes českou reprezentaci hráčů do sedmnácti let čeká mimořádný zápas. V rámci mistrovství Evropy totiž ve čtvrtfinálovém duelu vyzvou tým Dánska. Český tým vyhrál svou základní skupinu, když porazil Kypr, Ukrajinu i Srbsko a do utkání proti Dánsku tak vstupuje jako favorit.

Hráči obou týmů jsou na trávníku a čekají nás státní hymny. Nejprve dánská a poté i česká.

1

3
    Lehký oblouček do vápna posílal Panoš, mladí Češi se ale do zakončení zatím nedostali. Je ale vidět, že stejně jako v minulých zápasech budou hrát velmi aktivně.

4
    Krpálka nyní proháněl dánský útočník Obi. Ten ale českého stopera postrčil a bude z toho rozehrávka českého týmu.

5
    Nečekaný centr posílal do vápna Dánska Penxa a po teči brankáře tady bude roh pro český celek.

5
    Moudrého centr do vápna nebyl nebezpečný, ale pak Dánové udělali v defenzivě velkou chybu a jen o malý kousek se k zakončení nedostal Penxa.

7
    Češi hodně vysoko napadají rozehrávku soupeře a Dánové si zatím v defenzivě moc neví rady.

8
    Obi teď zkoušel kolmým pasem do vápna hledat Abildgaarda, který ale ani náhodou neměl šanci na balon dosáhnout. Následuje odkop od Obdržálkovy brány.

10
    Přetažený balon se dostal na roh velkého vápna na pravé straně k Beranovi, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.

11
    Noah Lassen musel faulem zastavovat Panoše a je tu hned v úvodu zápasu první žlutá karta.

12
    Penxa skvěle vybojoval balon a už to vypadalo na velmi nebezpečné zakončení. Avšak vystřelit se pokoušeli Penxa a zároveň i Švancara. Oba hráči se v podstatě střetli a míč nakonec skončil metr vedle pravé tyče dánské brány!
    12. Penxa nebo Švancara zakončil těsně vedle

14
    Na druhé straně se připomněl útočník Arsenalu Chidozie Obi, který z hranice vápna vystřelil těsně vedle spojnice břevna a tyče české brány.

16
    Ve vápně Dánska padl k zemi Penxa a hned si ale uvědomil, že na penaltu to bylo málo. Rychle tedy vyskočil na nohy a bude pokračovat ve hře.

18
    Soupeř nastřelil ve středu pole ruku Panoše. Je pískáno a balon budou mít Dánové.

22
    Teď měli Češi velké štěstí. Po rohovém kopu Hoydeho centroval do vápna Abildgaard a zakončující kanonýr Obi nastřelil tyč české brány!
    22. Obi nastřelil tyč české brány

25
    Českému týmu se nedaří již tolik jako v úvodu zápasu. Sledujeme spíše boj o každý metr hřiště.

27
    Rodící se útok dánského týmu zastavil faulem za žlutou kartu Šimon Slončík.

28
    Následný přímý kop poslal Hyseni hodně mimo.

30
    Kolísek to přehnal se snahou získat balon a po jeho faulu na polovině soupeře skoro až u brankové čáry budou rozehrávat Dánové.

31
    Roberto Risnæs se snažil kopnout do míče, ale místo toho tvrdě nakopl Berana. Dostává žlutou kartu.

34
    Čas pomalu plyne a stále sledujeme hodně vyrovnaný fotbal.

37
    V posledních minutách se začíná dokonce zdát, že Dánové jsou o něco aktivnější a častěji se hraje na polovině českého týmu.

39
    První poločas spěje pomalu ke svému konci a český celek se již dlouhé minuty nedostal k ohrožení brány soupeře.

41
    Češi se teď oklepali a opět začali hodně vysoko napadat rozehrávku soupeře. Dánové tak mají problém překročit půlící čáru.

42
    Do střelecké pozice se dostal Míček, gólman Breum-Harild ale v pohodě zasáhl.

45
    Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu. Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.

45+1
    První poločas dnešního zápasu bude nastaven o jednu minutu.

45+1

Skončil nám první poločas zápasu mezi Českem a Dánskem v rámci čtvrtfinále ME hráčů do sedmnácti let. Mladí Češi začali velmi aktivně a byli lepší, avšak žádnou stoprocentní šanci neměli a postupně se hra začala vyrovnávat. Největší šanci tak měl útočník Arsenalu Obi, který hlavou trefil tyč české brány. Gól jsme ale neviděli a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.

46

46
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Daniel Švancara, přichází Josef Kolářík.

46
    Češi měli hned v úvodu druhé půle velmi slušnou šanci. Do střelecké pozice se dostal Lukáš Moudrý, který poslal svou křížnou střelu z levé strany jen těsně vedle.

49
    Obrovská šance českého týmu! Penxa poslal do vápna střílený pas a jen díky lehké teči gólmana Breum-Harlida se k balonu na malém vápně nedostal ideálně Kvaček. Toho trefil balon do holeně a nezakončil.
    49. Kvaček byl ve velké šanci

51
    Po faulu na Slončíka budou Češi kopat přímý kop. Je to pozice na centr do vápna.

52
    Míč do vápna posílal Moudrý a gólman Breum-Harlid měl velké problémy. Nadvakrát ale míč přeci jen zkrotil.

53
    Do vápna českého týmu po levém křídle vnikl Obi a velmi důležitý zákrok předvedl nyní Obdržálek, který pravou rukou vytěsnil balon do boční sítě.
    53. Obi v další velké šanci, skvělý Obdržálek

55
    Již se ale opět hraje před bránou Dánska. Centr Moudrého zase dost podběhl dánský gólman a tak přišel další centr do vápna, po kterém ale fauloval zakončující Penxa.

57
    A opět to byl Obi, který se dostal do další střelecké pozice na levé straně hřiště. Skvělý Obdržálek ale jeho ránu vyrazil na roh.

58
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Lasse Abildgaard, přichází Sofus Johannesen,
    ze hřiště odchází Malte Heyde, přichází Aksel Jørgensen.

60
    Dánové teď dopravili sice balon do české brány, avšak gólové střele předcházel ofsajd a gól tak nemůže platit.

62
    Jiří Míček musel nyní fauloval ve středu pole Obiho a dostává žlutou kartu.

62
    ze hřiště odchází Matěj Kvaček, přichází Adam Sosna.

64
    Češi opět začínají svého soupeře zlobit a těžiště hry se postupně přesouvá na polovinu Dánska.

66
    Čeští fotbalisté se hodně snaží a dělají vše pro to, aby strhli vedení na svou stranu.

69
    ze hřiště odchází Jiří Panoš, přichází Marek Naskos.

71
    Česko právě vstřelilo branku!
    Krásný gól českého týmu! Sosna vyslal do akce ONDŘEJE PENXU, ten si na levé straně hřiště obhodil obránce a poté vyslal z hranice vápna úžasnou nechytatelnou střelu! Ta se od vzdálenější tyče odrazila do brány – gólman Breum-Harlid neměl šanci zasáhnout.
    71. Ondřej PENXA - 1:0

74
    Obi teď fauloval Míčka a dostává žlutou kartu. Míček i Obi si tak za vzájemné souboje v dnešním zápase vykoledovali shodně žluté karty.

77
    ze hřiště odchází Noah Lassen, přichází Oliver Højer.

79
    Střílet se pokoušel Risnæs, balon ale poslal mimo a Češi se tak ubránili.

81
    Johannesen dohrál ve středu pole Kolíska a dostává žlutou kartu.

82
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    To je velká škoda, nejnebezpečnější hráč Dánska CHIDOZIE OBI totiž dává gól na 1:1! OBI se dostal ke střele z hranice vápna a český brankář jeho pokus nedokázal udržet. Míč končí v síti a je srovnáno.
    82. Chidozie OBI - 1:1

84
    Český tým se snaží zareagovat, je ale vidět, že teď hraje mnohem opatrněji.

86
    Závěr zápasu se rychle blíží a teď se hraje ve středu pole. Češi to ještě zkoušejí.

89
    ze hřiště odchází Roberto Risnæs, přichází Nicolaj Tornvig,
    ze hřiště odchází Philip Søndergaard, přichází Graham Ankamafio.

90
    Již nám běží poslední minuta, hraje se ve středu pole.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+3
    Dánové ještě kopali rohový kop. Nebezpečný centr do vápna ale zakončení nepřinesl.

90+4
    Ještě jeden rohový kop pro Dánsko, Češi jsou ale pozorní i v závěru a balon odvrátili.

90+4
    Druhý poločas skončil. Utkání již branku nepřineslo a o postupujícím do semifinále tak rozhodne penaltový rozstřel.

Střílení penalt začíná.

Jako první budou penaltový rozstřel zahajovat fotbalisté Dánska. Do brány jde Obdržálek.

1. série
    0:1
    Poslal balon k tyči, Obdržálek skočil na druhou stranu.

1. série
    1:1
    Marek Naskos zamířil do stejného místa jako Markmann a gólman skočil také na druhou stranu – je srovnáno na 1:1.

2. série
    1:2
    Olti Hyseni vystřelil ze svého pohledu k pravé tyči, Obdržálek skočil opět na druhou stranu.

2. série
    2:2
    Adam Sosna z Juventusu Turín vystřelil také k tyči. Dánský gólman vystihl směr, ale neměl šanci zasáhnout.

3. série
    2:3
    Chidozie Obi poslal balon za háčky a Obdržálek jen o kousek na míč nedosáhl.

3. série
    2:3
    Lukáš Moudrý penaltu nedává! Moudrého střela nebyla umístěná a polovysoký pokus gólman Dánska vyrazil.

4. série
    2:4
    Frej Elkjær Andersen také penaltu nekopl úplně dobře. Ale vypálil tvrdě a Obdržálek nezasáhl.

4. série
    3:4
    Ondřej Penxa ještě dává gól a drží český tým ve hře.

5. série
    3:5
    Oliver Højer byl pátým úspěšným dánským střelcem a to je konec všech nadějí. Český tým prohrál penaltový rozstřel 3:5.

Skončil nám zápas mezi Českem a Dánskem na mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let. Čeští mladíci mají tváře zabořené v trávníku, protože pro ně turnaj končí právě ve čtvrtfinále. V zápase proti Dánsku byli lepší, vedli 1:0, ale chvilku před koncem Dánové srovnali a v následném rozstřelu byli šťastnějším týmem. (18:37:03)