Edmonton Oilers
5:2 (2:2, 2:0, 1:0) Stav série: 2:2
Dallas Stars
Čtvrtek 30.05.2024, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL • Finále Z. konference

Utkání je u konce a domácí Edmonton dokázal dotáhnout čtvrtý zápas k výhře. V poslední dvacetiminutovce jsme viděli výbornou hru kanadského celku směrem dozadu, kdy nepouštěl soupeře k vážnějším akcím a Edmonton si tak skvěle hlídal náskok. Neměl potřebu se přehnaně hnát do útoku a na definitivní úder si počkal do závěrečné power-play, kdy se přes celé kluziště trefil Mattias Ekholm a upravil na konečných 5:2. Stav série je tak vyrovnaný na 2:2 a vše se stěhuje do Dallasu. Pátý zápas se odehraje v sobotu od 2:30.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:33:24)

59:30
    Publikum už oslavuje výhru, zápas se už jen prakticky dohrává.

58:59
    Dallas se ještě pokouší o zázrak, tohle je už ale jen křeč.
    58:07 Mattias EKHOLM - 5:2

58:07
    5/6
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A je asi rozhodnuto! Dallas se sice snažil o tlak, jenže přišel o puk a ranou přes celé kluziště se do prázdné branky trefil MATTIAS EKHOLM – 5:2. Asistence: Connor McDavid.
    Ekholm M., Bouchard E., Hyman Z., Nugent-Hopkins R., McDavid C.
    Heiskanen M., Benn J., Robertson J., Hintz R., Johnston W., Seguin T.

57:43
    Vyhození domácích jen do středního pásma, Edmonton nechce riskovat případné zakázané uvolnění.

57:16
    Oettinger pospíchá na střídačku, začíná power-play Dallasu!

56:37
    Domácí tým se už nikam nežene, Hyman se spokojil i s tím, že na chvíli udržel puk mimo vlastní obranné pásmo.

55:52
    Robertson pouze prodloužil nahození Dallasu, puk skončil za brankou, kde jej zastavil Skinner.

55:24
    Oettinger zastavil poměrně těžkou Draisaitlovu střelu přes obránce, puk vyrazil svým betonem.

54:42
    Vyhozený puk doputoval okolo mantinelu až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Skinnerově pravici.

53:51
    Je po přesilovce, Hyman naskočil zpět do hry.

53:44
    Další vyhození domácích, Dallas se pak při pokusu o rychlý návrat do pásma dopustil ofsajdu.

53:25
    Edmonton vyhazuje přes všechny čáry.

52:45
    Ne, Dallas je rázem ve velké křeči, směrem kupředu to hostům vůbec nejde.

51:51
    Bude se vylučovat na straně Edmontonu, dvě minuty za podrážení si odsedí Zach Hyman.

51:23
    Něco podobného se povedlo i na opačné straně Dallasu, Bouchard musel pospíchat za pukem. Hra se teď hodně zrychlila.

50:30
    Další vyhození domácích, nyní po vysokém obloučku. Puk šel přímo na branku, takže Oettinger musel zasahovat a hosté mohli zapomenout na zakázané uvolnění.

49:57
    Derek Ryan zabojoval ve středním pásmu, vybojoval puk a poslal jej až k Oettingerově brance.

49:19
    Kulak nezpracoval přihrávku na modrou čáru, puk mu přeskočil hůl.

48:25
    Začalo se více bojovat, na ledě nám přibylo hodně osobních soubojů.
    47:09 Skinner vychytal Hintze

47:09
    Rychlý zákrok lapačkou předvedl domácí Skinner, když skryl prudký Hintzův pokus z levé strany!

46:55
    Po přerušení hry se do sebe pustili Nurse a Hintz, rozhodčí jejich kočkování ale ponechal bez povšimnutí a nevylučoval.

46:37
    Perrymu nevyšla individuální akce pravým křídlem, i on skončil jen v rohu.

45:13
    Steel s Dadonovem přešli modrou útočnou čáru, skončili však po dobré Ceciho obranné práci pouze v rohu kluziště.

44:39
    Po Hollowayově přihrávce do druhé vlny střílel Kane, jeho rána letěla nad branku.

44:13
    Oba celky vystřídaly v nepřerušené hře, Edmonton se pozvolna chystá do útočné akce.

43:19
    Dlouhý pas domácích skončil na zakázaném uvolnění, vše se vrací před Skinnera.

42:53
    Faksa se neúspěšně pokoušel o teč před brankou, každopádně tu máme aktivní úvod třetí třetiny.

41:27
    Další výpad Edmontonu, aktivní hru kvituje i publikum, které hráče v modrém povzbuzuje.

40:33
    Edmonton začal útočně a už tu byla šance s přihrávkou na McLeoda. Ten ale poskakující puk nedokázal usměrnit na branku.

Trestné minuty: 2:2

Čtyřicet minut hry je pryč a blíže k výhře mají domácí hokejisté. Ti byli ve druhé třetině aktivnějším celkem, navíc dobře bránili a nakonec se jim povedlo dvakrát udeřit. Do vedení se Edmonton dostal ve 35. minutě, kdy ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení Brown s Mattiasem Janmarkem a druhý jmenovaný překonal Oettingera. Další gól přišel za necelou minutu později a po rychlé výměně puku skóroval volný Leon Draisaitl. Kanadský tým si tak do šaten odnesl vedení 4:2.

40:00

39:03
    Už se ale vše zase přemístilo na opačnou stranu a z dálky to zkoušel Ekholm. Trefil Oettingerův postoj.

38:31
    Dallas se svou snahou skončil jen v rohu kluziště, Faksa s Johnstonem se snaží situaci vylepšit.

37:48
    V lapačce pak našel i Bouchardův pokus.

37:37
    Po akci domácích po pravé straně přišla příhra na modrou čáru, Ekholmovu střelu ale Oettinger bez potíží pokryl.

36:20
    Dallas však dva rychlé góly za sebou rozhodně nezlomily a zase se tak hrálo před Skinnerem, který betonem hasil Dadonovovu střelu zblízka.
    35:22 Leon DRAISAITL - 4:2

35:22
    5/5
    Další úder domácích. Ti získali ve středním pásmu puk, předvedli rychlý přechod do útoku a po bleskové výměně puku se před Oettingerem objevil LEON DRAISAITL. Ten výbornou pozici proměnil ve střelu, na kterou gólman Dallasu nedosáhl a je to 4:2! Asistence: Zach Hyman, Connor McDavid.
    Draisaitl L., Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z., McDavid C.
    Heiskanen M., Stankoven L., Robertson J., Lindell E., Johnston W.

35:12
    Domácí celek je už zase v plném počtu.
    34:31 Mattias JANMARK - 3:2

34:31
    4/5
    Dokonce je tu gól v oslabení! Domácí hráči vystihli rozehru, dostali se do přečíslení dva na jednoho, Brownovu přihrávku na pravou stranu zužitkoval střelou nad padajícího gólmana MATTIAS JANMARK a dostal tak Edmonton do vedení 3:2! Asistence: Connor Brown.
    Janmark M., Brown C., Ceci C., Nurse D.
    Marchment M., Johnston W., Harley T., Seguin T., Duchene M.

34:18
    Domácí zatím skvěle brání a nepouští soupeře do střeleckých pozic.

33:12
    Už se pískalo a dvě minuty za držení si odsedí Derek Ryan.

32:57
    Bude se vylučovat na straně Edmontonu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

32:29
    V přerušené hře zamířil hostující Tanev do kabin, trápí jej nastřelený kotník a silně kulhá.

32:29
    Nepovedená rozehra domácího celku, tohle bylo zakázané uvolnění.

31:40
    Zase tu máme lehce rozháranou pasáž, ve které se spíše bojuje, než předvádí hokej plný šancí.

30:35
    Nakonec jej ale získali hráči Dallasu a Seguin se nadechoval k protiakci. Byl ale osamocen a tak raději jen nahodil a odjel střídat.

30:11
    Urputný souboj o puk v pásmu Dallasu, vydolovat se jej snaží Holloway a Draisaitl.

29:11
    Nepovedená rozehra Dallasu, Benn zaváhal s přihrávkou a Johnston se mezitím vystavil do ofsajdu.

28:44
    Pěknou stahovačku předvedl hostující Benn, dostal se ale v plné rychlosti mimo střelecký úhel.

28:07
    Hraje se teď hlavně ve středním pásmu, oba celky si dávají v obranách poměrně velký pozor.

27:37
    Seguin se snažil projít středem, skončil ovšem na Cecim, který jej do zakončení nepustil.

26:19
    Edmonton začíná čím dál víc přebírat iniciativu na ledě, koncovka ovšem trochu skřípe.

25:34
    Do velké šance se dostal domácí Hyman, když hráči Dallasu odjeli střídat a najednou měl Edmontn volný prostor. Následný brejk však byl zakončen nad břevno Oettingerovy branky.

24:37
    Skinnera prověřil Lindell, gólmani ale zatím v této třetině drží.

23:38
    Protiakce Edmontonu, Draisatlova příhra z pravého křídla ale jen prošla prostorem, aniž by byla sklepnuta na branku.

23:02
    Suterova střela z dálky nadělala Skinnerovi mírné problémy, dokázal ji ale vytěsnit mimo své brankoviště.

22:02
    Marchment dostal pukem do obličeje, do kterého jej nechtěné trefil Cody Ceci. Hostující útočník poté zamířil do šaten.

21:23
    Henrique měl problém zpracovat volný puk, nakonec to ale zvládl a nepustil Dallas do dalšího výpadu.

20:40
    Výpad Dallasu nedopadl úspěchem, rodící se přečíslení zastavil pozorný Corey Perry.

Trestné minuty: 0:2

Je za námi první třetina, která přinesla velice zajímavý průběh. Už v první minutě se do vedení dostal hostující tým, když se ranou z levé strany prosadil Wyatt Johnston. V šesté minutě se k němu navíc přidal Logan Stankoven a v aréně panovala mrazivá nálada. Edmonton se zvedal velmi pomalu, ale nakonec ještě stihl vyrovnat. Ve 14. minutě snížil Ryan McLeod a v 17. minutě po McDavidově střele z kruhu trefil dojíždějící a dorážející Evan Bouchard do odkryté části branky. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:2.

20:00

19:17
    Přesilovka Edmontonu je u konce, Faksa naskočil zpět do hry.

18:54
    Hostům se daří vyhodit přes všechny čáry, hráči mohou prostřídat.

18:39
    Z levého kruhu to zkusil McDavid, trefil ale jen Oettingerův postoj.

17:50
    Další Bouchardova tvrdá rána, tentokrát trefil Oettingerovu tyč!

17:35
    Po Bouchardově tvrdé ráně vznikl před brankovištěm závar, tohle Dallas zvládl jen s vypětím všech sil. Puk dokonce mířil za brankovou čáru, ale trefil ležící hůl hostujícího brankáře.

17:17
    Navíc je tu přesilovka pro kanadský tým, dvě minuty za podrážení obdržel Radek Faksa.
    16:17 Evan BOUCHARD - 2:2

16:17
    5/5
    No vida, už je srovnáno! Domácí celek přešel do útoku opět pravou stranou, McDavidovu střelu z kruhu Oettinger vyrazil pouze na hůl EVANA BOUCHARDA a na něj pak zívala odkrytá část branky. Gólman Dallasu se nestihl přemístit a na dorážku tak nedosáhl – 2:2! Asistence: Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins.
    Bouchard E., McDavid C., Nugent-Hopkins R., Ekholm M., Hyman Z.
    Heiskanen M., Pavelski J., Suter R., Marchment M., Johnston W.

15:43
    Hyman vyjížděl zpoza branky Dallasu, nedokázal si ale najít pozici, ze které by vytáhl střelu z otočky.

14:34
    Dallas ale odpovídá útočnou snahou a ostřeluje Skinnera. ze všech možných pozic.
    13:30 Ryan MCLEOD - 1:2

13:30
    5/5
    Je sníženo! Domácí potáhli akci pravou stranou, Perryho střelu přes obránce sice Oettinger zastavil, ale puk neudržel. Ten se objevil volný a dojíždějící RYAN MCLEOD jej následně poslal pod horní tyčku – 1:2! Asistence: Corey Perry, Darnell Nurse.
    McLeod R., Perry C., Nurse D., Kulak B., Draisaitl L.
    Tanev C., Pavelski J., Suter R., Marchment M., Duchene M.

13:05
    Až moc dlouhý a prudký pas na Marchmenta, z tohoto bylo zakázané uvolnění Dallasu.

12:31
    Heiskanen pouze vyhodil z vlastního obranného pásma, puk je nyní na holích hráčů Edmontonu, kteří se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci.

11:51
    Zprava se před branku Dallasu natlačil McDavid, ale Oettinger si prostor u tyčky pohlídal a svým zákrokem přerušil hru.

11:31
    S přihrávkou před branku neuspěl ani Seguin, jeho bekhend jen projel prostorem.

10:38
    Steel dojel nahozený puk, po vyjetí zpoza branky pak hledal Faksu, ten byl už ale pokrytý.

09:44
    Holloway se snažil tým rozpumpovat fyzickou hrou, za brankou Dallasu předvedl důrazný hit.

09:00
    Oettinger vyjel ven ze svého brankoviště, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Puk dostal do středního pásma.

08:22
    Ačkoliv je zápas teprve na svém úvodu, už se začínají z hlediště snášet první známky nespokojenosti diváků. Ale také povzbuzování.

07:19
    Naopak na opačné straně je skoro každá akce nebezpečná, nyní musel Skinner zasahovat proti Steelovi.

06:48
    Edmonton se zatím vůbec nemůže dostat do tempa, akce domácích končí ještě před modrou čárou soupeře.
    05:29 Esa LINDELL - 0:2

05:29
    5/5
    Dallas právě vstřelil branku!
    Teď už to ale o dva góly je! Po vyhraném buly se puk dostal k modré čáře, odkud nahodil ESA LINDELL, před brankou se motali Stankoven s obráncem Edmontnou a právě od hráče domácích a jeho lehké teči prošel puk mezi tělem a pravou rukou gólmana Skinnera do sítě – 0:2. Asistence: Miro Heiskanen, Jamie Benn.
    Stankoven L., Lindell E., Heiskanen M., Benn J., Johnston W.
    Ryan D., Janmark M., Nurse D., Kulak B., Brown C.
    05:16 Hintz své sólo neproměnil

05:16
    Málem to bylo o dvě branky, když pas do sóla dostal Hintz, zvolil střelu, ale branku přestřelil!

04:48
    Stále platí, že zatím nesledujeme dlouhé pasáže hry, vše je přerušováno častými technickými přestupky z obou stran.

03:19
    Heiskanenova tvrdá rána od modré čáry letěla až moc vysoko a skončila na zadním mantinelu.

02:31
    Udeřit mohlo i na opačné straně, když po svižné kombinaci střílel z pravého kruhu McDavid, Faksa ale do střely vložil hůl a puk srazil do ochranné sítě.

02:11
    Rychlá akce Dallasu, kombinace měla končit pasem na střed na Faksu, tento pas ale obrana Edmontonu na poslední chvíli přečetla.

01:42
    Hosté jsou rychlou brankou hodně nabuzeni a zase se tlačí do útoku. Akci táhne Pavelski.
    00:58 Wyatt JOHNSTON - 0:1

00:58
    5/5
    Edmontonská aréna oněměla, neboť hosté jdou do rychlého vedení. Obloučkem se dostal puk do útočného pásma, kde si najel WYATT JOHNSTON a z kruhu vyslal střelu do vzdálenějšího horního růžku branky. Skinner na tento pokus nedosáhl a je to 0:1! Asistence: Jamie Benn, Thomas Harley.
    Johnston W., Benn J., Harley T., Tanev C., Stankoven L.
    Hyman Z., Nurse D., Kulak B., Nugent-Hopkins R., McDavid C.

00:20
    Zápas začal dvěma rychlými přerušeními, vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Kulak, Nurse, Ceci, Broberg – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Perry, Draisaitl (A), R. McLeod – Holloway, Henrique, E. Kane – C. Brown, Ryan, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Lindell, C. Tanev, Harley, Petrovic, R. Suter – Seguin, Hintz, J. Robertson – Pavelski (A), Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Dadonov, Steel, Faksa.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Rooney, StLaurent – Berg, Daisy.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Rogers Place začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.