Táborsko – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Karviná – Vyškov 1:0 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:1 (0:1)
SK Dynamo Č. Budějovice
Neděle 02.06.2024, 17:30 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • Baráž o postup do FORTUNA:LIGY • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Barážová odveta mezi Táborskem a Dynamem je tady! Na stadionu druholigového Táborska se dnes rozhodne, zda poprvé v historii postoupí druholigový celek přes prvoligový prostřednictvím baráže do nejvyšší soutěže.

Favoritem jihočeského derby bylo Dynamo už před prvním zápasem v Českých Budějovicích. Zápas se pro prvoligový celek nevyvíjel dobře a po Dordičově využité penaltě z nastaveného času prohrál poločas 0:1. Rozhodčí Pechanec ovšem neváhal s penaltou ani na druhé straně a už čtyři minuty po přestávce srovnal Suchan. Rozuzlení přišlo ve čtvrté nastavené minutě, kdy Nikl rozhodl o těsné výhře Dynama 2:1. Po prvním utkání tak má klub z jihočeské metropole náskok jednoho gólu, Táborsko tudíž musí k zachování naděje na postup do elitní společnosti vyhrát.

Trenér Táborska Roman Nádvorník věří v úspěch a jeho tým se jistě bude moct spolehnout na početnou podporu diváků. „Budeme je moc potřebovat, doma jsme před nimi silní, chceme vyhrát a udělat ten poslední krok. Dvojzápas máme dobře rozehraný,“ uvedl trenér domácího celku na klubovém webu a dodal, že branka inkasovaná v nastavení by na jeho tým neměla dopadnout. „Myslím si, že nás to spíše posílí. Znovu se ukázalo, že ve fotbale rozhoduje každá chybička. Musíme se koncentrovat do poslední vteřiny. Chceme zápas s Dynamem zvládnout a fanouškům přinést radost,“ uvedl trenér.

Trenér Dynama Jiří Lerch věří po domácím vítězství v udržení nejvyšší soutěže. „Táborsko bude muset hrát a nám by to mohlo vyhovovat. Ať už Allimu, Šigymu a tak dále. Věřím, že ten poslední krok k záchraně uděláme,“ burcuje Lerch v rozhovoru na klubovém webu, v němž rovněž prozradil největší nebezpečí pro svůj tým. „Táborsko má nebezpečné hráče. Dordič je rychlostně vybavený a zlobí. Nechci soupeře podceňovat, ale my to prostě musíme zvládnout. Jiná varianta není,“ dodal trenér Dynama.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, P. Novák (C), Tusjak – Bláha, Kateřiňák, Skopec, Zeman, Djordjić – Šašinka.
    Náhradníci: Kerl – Mach, Varačka, Sojka, Kopáček, Nsunzu, Svatek.
    Trenér: Roman Nádvorník

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Nikl, Poulolo, Králik, Trummer – Hellebrand, Čermák, Suchan – Šigut, Alli, Ondrášek (C).
    Náhradníci: Janáček – Havel, Skalák, Brandner, Hubínek, Tranziska, Madleňák.
    Trenér: Jiří Lerch

Rozhodčí: Rouček – Paták, Vlček.

Týmy už nastoupily na trávník a chystá se výkop.

1

1
    První akce domácích směřovala na Šašinku a Táborsko vybojovalo aut.

2
    Útok Dynama zakončil Suchan a hosté rozehrají první rohový kop.

3
    K zakončení se nakonec dostal Šigut, branku ale netrefil.

4
    Plachý běžel středem hřiště a dlouho si ho nikdo nevšímal, proto natáhl ke střele. Jeho pokus však končí mimo tyče.

5
    Akce Dynama přerušena po faulu na Hellebranda.

6
    Hosté hlavičkovali mimo a rozehrává Pastornický.

6
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Matouš Nikl).

8
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Novák).

9
    Oba týmy musely zatáhnout za záchrannou brzdu poměrně brzy a obě mužstva tak mají po několika minutách jednoho z obránců pod žlutou kartou.

10
    Dynamo zahrává už druhý rohový kop v řadě.

11
    Šašinka netrefil balon z malého vápna. Centr z levé strany tak k první brance v utkání nevedl.
    11. Tusjakův nástřel zůstal nevyslyšen Šašinkou a Zemanem.

12
    Kateřiňák hledal před brankou Šašinku, tuhle cestu míče ale hosté nedovolili.

15
    Kateřiňák natáhl k nebezpečné střele, kterou Budějovičtí tečovali na roh.

17
    Aktivní Táborsko se snaží úspěšně zakončit, zatím nic z toho.

18
    Dynamo právě vstřelilo branku! Hosté rozjeli akci po levém křídle a Alli nacentroval před branku. Tam se zmocnil balonu JAN SUCHAN, který nedal Pastornickému střelou zblízka šanci. Dynamo vede v Táboře 1:0.
    18. Jan SUCHAN - 0:1

20
    Táborsko odpovědělo rychlou akcí po pravé straně, jenže opět centr nikoho před brankou nenašel.

22
    Ondrášek málem ztratil balon, Dordič se ale ke smůle Táborska k míči nedostal.

23
    Zeman nepřelstil Králika a ve vápně přes něj nepřešel.

24
    Jeden z hráčů Dynama zůstává ve vápně, až ho musel přijít povzbudit k další hře rozhodčí Rouček.

27
    Domácí se snažili něco před vápnem Dynama vymyslet, ke kloudnému zakončení to ovšem nevedlo.

28
    Hodně dlouhý balon nemohl Zeman doběhnout. Rozehraje Šípoš.

29
    Poulolo se vydal na dlouhý výlet až před šestnáctku Táborska, odkud poslal na Pastornického tvrdou ránu. Domácí brankář míč vyrazil, z následné dorážky vytěžili hosté ještě rohový kop.

30
    Alli pálil přes hráče, který srazil balon na roh.

31
    Pastornický si šel pro míč, ale nedostal se k němu. Po zmatku před bránou kope Dynamo další roh.

31
    Přetažený roh doběhl Králik, nebezpečí pro domácí z toho ale neplyne.

32
    Alli zblokoval Plachého rozehrávku, domácí borec asi nepočítal s tak rychlým přistoupením soupeře.

33
    Šašinka se dostal z otočky do zakončení, Šípoš bezchybný.
    33. Šašinkovu ránu vyrazil Šípoš.

34
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Patrik Hellebrand).

36
    Suchanova nepřesná rozehrávka končí v autu.

37
    Souboj Králika se Šašinkou vyhodnotil rozhodčí jako nedovolený zákrok útočícího hráče Táborska.

38
    Pastornický zasáhl před Šigutem, který by jinak šel sám na bránu!

39
    Suchan hledal za obranou Čermáka, ten balon nedoběhl. Rozehraje Táborsko.

40
    Akce Dynama po pravé straně skončila jen tečí mimo hřiště.

43
    Táborsko se snaží s výsledkem něco udělat, vážně zahrozit ale nedokáže.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje pouze 1 minutu.

45+2
    Zemanův centr končí v zemi nikoho.

45+2
    První poločas skončil. Fanoušci viděli v Táboře jedinou branku, kterou vstřelil v 18. minutě Suchan. Střelec vedoucí branky Dynama využil centr z levé strany, kterým ho ve vápně našel Alli. Táborsko také mohlo vstřelit gól, jenže často se v šestnáctce nedokázalo balonu zmocnit. Výjimkou byla rána z otočky v podání Šašinky, tu však Šípoš vyrazil. Dynamo tak vede v Táboře 1:0. Druhé dějství začne asi v 18:32.

46

47
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jakub Šašinka).

50
    Novák odvrátil dlouhý míč, Dynamo má drobně navrch.

53
    Kateřiňák potřeboval ošetření a několik minut se nehrálo.

54
    Suchan zfauloval Bláhu, jehož křik byl hodně slyšet.

55
    Táborsko se chystá poslat na plac Svatka s Varačkou.

56
    Domácí jsou v tlaku, nebezpečné zakončení ale nikde.

56
    Tusjak neprošel přes střed hřiště a balon ztratil.

57
    Zeman dostal hlavičku za obranu od jednoho z hráčů Dynama a ránou po zemi hodně Šípoše vyděsil. Velká šance domácích ale gólem nekončí.

58
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází David Skopec, přichází Pavel Svatek,
    ze hřiště odchází Vladimír Zeman, přichází Matouš Varačka.

61
    Táborsko je hodně aktivní a změnu chystá i Dynamo.

62
    Táborsko právě vstřelilo branku! Tlak domácího celku slaví úspěch a Táborsko srovnává barážovou odvetu s Dynamem na 1:1. K balonu se nakonec dostal PETR PLACHÝ, který poslal míč nechytatelně k tyči.
    62. Petr PLACHÝ - 1:1

63
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Michal Hubínek,
    ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Jakob Tranziska.

66
    Už se rozjelo i domácí publikum a podporuje Táborsko v cestě za druhým gólem.
    66. Šašinkovo zakončení na bližší tyč vyrazil Šípoš.

69
    Chvíle Dynama obstaral Hellebrand, míč končí v autu.

71
    Tusjak se uvolnil na levém křídle, obelstil Nikla, jenže k zakončení už nikoho nevybídl.

72
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Michal Hubínek).

73
    Alli utekl po pravé straně, před brankou ale našel pouze připraveného Bláhu.

74
    Suchanova střela končí mimo bránu.

74
    ze hřiště odchází Matouš Nikl, přichází Lukáš Havel.

74
    ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Alexandr Sojka.

77
    Po střídáních je lepším týmem Táborsko, které potřebuje vstřelit branku naděje.

79
    Koné potřebuje ošetření, už je mimo hřiště pod dohledem lékaře.

80
    ze hřiště odchází Mamadou Koné, přichází Ngosa Nsunzu.

82
    Varačka se snažil procpat balon před branku, úspěšný ovšem nebyl.

83
    Teď mohlo Dynamo rozhodnout! Alli poslal z pravé strany nadýchaný centr na volného Suchana, který prudkou hlavičkou trestuhodně míjí branku!
    83. Suchan mohl pojistit záchranu Dynama. Hlavou ale minul bránu.

85
    Dnešní utkání sleduje 2500 diváků.

87
    Táborsko už hodně riskuje a vrhá veškeré síly do útoku.

89
    Plachý zahodil gólovku minutu před koncem! Prosadil se po pravé straně a k vedoucí brance mu chybělo v malém vápně jen málo.
    89. Plachý mohl vymazat domácí manko. Vychytal ho Šípoš.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+1
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Wale Musa Alli).

90+2
    ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Patrik Brandner.

90+4
    Blíží se konec a Dynamo je udržení nejvyšší soutěže hodně blízko.

90+4
    Tranziska prověřil Pastornického, který posílá domácí možná do poslední akce zápasu.

90+5
    Dynamo drží balon a nic nedovoluje.

90+5
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).

90+5
    Trenér Nádvorník zuří a nesouhlasí s odpískaným faulem.

90+5
    Konec zápasu. Táborsku se podařilo ve druhé půli díky Plachému srovnat, více už ale nedokázalo. Dynamo tak obhájilo po remíze 1:1 příslušnost k české elitě. (19:25:52)