Francie – Česko cz 7:2 (kon.)
Francie
7:2 (3:2)
Česko
Pátek 14.06.2024, 10:15 • Šanghaj, Čína • Akademické mistrovství světa • Čtvrtfinále

Je konec. Francie porazila český tým ve čtvrtfinále vysoko 7:2. Po prvním poločase ztrácel český celek jediný gól, ale Francie v tom druhém trestala chyby a Čechům navíc vyschnul střelecký prach. Daniel Klíma a Tomáš Kuchta jsou střelci dvou českých branek. Do semifinále tak postupuje, zcela zaslouženě, tým ze země galského kohouta. (12:02:00)

39:34
    Francie se dostala po českém rohu do rychlého kontru, ale Benzahi na pravé straně míjí českou branku.

39:26
    Český tým bude ještě kopat rohový kop z pravé strany.

38:56
    Po české ztrátě šel Vondráček rychle ze své branky a dostal do rukavic centr Francie z pravé strany.

38:35
    Vondráček je na polovině hřiště a pomáhá českému týmu s rozehrávkou.

38:23
    Fricheteau se dopustil útočného faulu na pravé straně a Češi jdou na balon.

38:07
    Francouzi si hrají s balonem a nikam vyloženě nespěchají.

37:46
    Jeden z Čechů zůstává ležet před brankou domácích, ale o faul se podle pana rozhodčího nejednalo.

37:25
    Frichetau protečoval nástřel z levé strany po francouzském rohovém kopu, ale trefuje jenom levou tyčku české branky.

36:43
    Francie právě vstřelila branku!
    Francie se v závěru poločasu dostává do pětibrankového vedení. Faupin utekl po levé straně poslal míč po zemi na zadní tyčku. Tam byl volný ALEXIS DUBOIS, který dostal balon do odkryté branky Čechů – 7:2.

36:17
    Francie drží míč na svých futsalkách a nyní vůbec nikam nespěchá.

36:03
    Garros upaloval ze své branky a snažil se procpat balon na levou stranu. Tam ale Jiří Zápotocký expedoval míč do autu.

35:55
    Oddechový čas pro tým Francie.

35:43
    Havrda poslal míč na levou stranu, ale tam jej jeho kolega nezpracoval a ten se tak dostal do autu.

35:32
    Benzahi na pravé straně poslal míč do autu před Nečasem.

35:16
    Česlý tým hraje powerplay, ale Francie dobře napadá českou rozehrávku.

35:08
    Domácí definitivně rozhodli necelých pět minut před koncem. Vondráček vyrazil ostrou střelu Francouzů, kterou dorazil do odkryté části branky ISSAM AHSSEN – 6:2.

34:23
    Kuchta si ostřejším zákrokem u levé postranní lajny řekl hlasitě o žluté napomenutí. To obdržel od pana rozhodčího obratem.

34:05
    Daniel Klíma byl faulován u levé postranní čáry při napadání domácích. Hra je přerušena, v akci je uklízecí četa.

Vít Káňa

Branky: 3. Gazengel, 5. Pasquier, 9. Koné, 27. N´Diaye, 29. Diaoune, 36. Ahssen, 37. Dubois (Faupin) – 12. Klíma, 20. Kuchta

Karty:   11. Faytré (FRN), 33. Ahssen (FRN) – 35. Kuchta (CZE)

Francie: Garros (Duperret) – Gazengel, Pasquier (C), Luc-MKHAMMA, Faupin – Ahssen, Benzahi, Faytré, Kennan, Dubois, Ndiaye, Diaoune, Koné.
    Trenér: Arnaud Vaucelle

Česko: Žežulka (Vondráček) – Havrda, Klíma (C), Schreiner, Kuchta – Jiří Zápotocký, Klaban, Blahuta, Hromek, Balog, Nečas, Novák, Jaroslav Zápotocký.
    Trenér: Michal Salák

Rozhodčí: Al Hatmi, Ikeda, Zhu